Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Jeszcze raz o DPF...

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jaromir191280
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Newcastle upon Tyne / Mysliborz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM Lusso 150KM
    Postów
    53

    Domyślnie Jeszcze raz o DPF...

    Witam serdecznie. Kupilem auto z usunietym katalizatorem ( fizycznie i komputerowo ). Katalizator dostalem od poprzedniego wlasciciela. Zrobilem okolo 2000 km od kupna auta i wydaje mi sie, ze wszystko jest ok. Teraz pytanie - chce wyciac DPF z katalizatora i katalizator wstawic z powrotem na swoje miejsce. Czy w takiej sytuacji bedzie wszystko nadal ok, czy trzeba ingerowac jeszcze raz w komputer?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaromir191280 Zobacz post
    chce wyciac DPF z katalizatora i katalizator wstawic z powrotem na swoje miejsce. Czy w takiej sytuacji bedzie wszystko nadal ok, czy trzeba ingerowac jeszcze raz w komputer?
    katalizator nie ma nic wspólnego z owym programowaniem komputera , i można go śmiało zakładać z powrotem , programowanie komputera dotyczyło właśnie tylko procedur wypalania dpf-a , więc wycinaj z puszki dpf a kata wstaw z powrotem w auto , kompa nie interesuje katalizator ;


    BTW czy podczas przejechanych 2000km nie zauważyłeś prób wypalania dpf-a czyli nadmiernego kopcenia , chwilowego wzrostu zużycia paliwa pokazywanego przez wyświetlacz ? , podłączałeś pod komp aby zobaczyć czy stopień nasycenia dpf nie wzrasta ? , to tak dla pewności czy masz dobrze usunięty softowo dpf
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jaromir191280
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Newcastle upon Tyne / Mysliborz
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM Lusso 150KM
    Postów
    53

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Jeśli chodzi o samą jazdę to nic takiego nie zauważyłem. Komputer mam ustawiony cały czas na chwilowe spalanie, tak z przyzwyczajenia, bo wcześniej jeździłem Saabem Aero, 2.0T, 210 koni i tam starałem się pilnować spalania :-). Pod kompa nie podlaczalem jeszcze, ale wydaje mi się że osoba od której kupiłem Alfe raczej miała wszystko zrobione jak należy. Nadmiernego kopcenia również nie zauważyłem. Jedyny powód dla którego chce założyć kata, to problem z przeglądem. Tym razem mi się udało, ale za rok raczej już się nie "przeslizne" więc wolę "dmuchać na zimne".
    A jest może ktoś chętny z okolic Myślibórza (Gorzów,Szczecin...) kto by się podjął takiej robótki? Przy okazji chcę zamontować podwójny wydech ULTERa w miejsce seryjnego, to można by było wszystko za jednym razem... Lukasz A. jesteś oczywiście pierwszy na liście jeśli chciałbyś się podjąć tego :-)

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] EGR i co jeszcze ?
    Utworzone przez Robson1236 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2013, 09:49
  2. Co jeszcze???
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2010, 20:15
  3. [156] jeszcze raz wariator
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 26-07-2009, 07:55
  4. [156] Kluczyki raz jeszcze.
    Utworzone przez andrzew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 12:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory