Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Demontaż pompy CR

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    ALFA ROMEO 1.9 JTD 2001 rok
    Postów
    23

    Domyślnie Demontaż pompy CR

    Witam, zabrałem się dzisiaj za demontaż pompy CR. Z tego co wiem, przed demontażem pompy CR trzeba zaznaczyć coś na pasku rozrządu tylko za bardzo nie wiem co. Dlatego pomyślałem, że zanim coś zepsuję to lepiej wejdę na forum i zapytam bo w internecie nie mogę nic znaleźć (nie wiem czego szukać). Wpisanie frazy "demontaż pompy CR alfa 156" nie daje żadnych użytecznych wyników.

    p.s.
    Dodatkowo nie wiem jak zablokować koło zębate od pompy żeby się nie kręciło podczas odkręcania śruby mocującej.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Demontaż pompy w niedzielę... No Cóż.
    Nic nie musisz zaznaczać. Wystarczy, że zablokujesz koło pompy i nie musisz paska zwalać. Do zdjęcia koła zębatego (lub wypchnięcia osi pompy) będzie Ci potrzebny ściągacz. Wyjmując pompę uważaj, żeby Ci nie wypadło zabezpieczenie w formie klina metalowego. Łatwo go zgubić a nie daj Boże wpadnie w rozrząd i kłopot gotowy.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    ALFA ROMEO 1.9 JTD 2001 rok
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Demontaż pompy w niedzielę... No Cóż.
    Nic nie musisz zaznaczać. Wystarczy, że zablokujesz koło pompy i nie musisz paska zwalać. Do zdjęcia koła zębatego (lub wypchnięcia osi pompy) będzie Ci potrzebny ściągacz. Wyjmując pompę uważaj, żeby Ci nie wypadło zabezpieczenie w formie klina metalowego. Łatwo go zgubić a nie daj Boże wpadnie w rozrząd i kłopot gotowy.
    Niedziela jedyny wolny dzień w którym człowiek może zrobić coś dla siebie. Koło zeszło bez ściągacza, wystarczyło puknąć kilka razy w oś pompy młotkiem z kawałkiem grubego pręta (pręt przyłożony do środka osi pompy). Szkoda, że nie poczekałem na odpowiedź wystarczająco długo i nie wiedziałem, że tam są dwie dziury na śruby do blokady koła zębatego. Koło zębate ściągnąłem całkiem. Teraz się zastanawiam czy jest jakiś prosty sposób żeby je założyć ponownie? Dodatkowo przy pompie nie było żadnego zabezpieczenia/klina. W którym miejscu to zabezpieczenie powinno się znajdować? Na osi pompy? U mnie nie ma miejsca na osi na żaden klin. Oś pompy ma kształt ściętego stożka i jej powierzchnia jest gładka bez żadnych wcięć na klin.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kvothe Zobacz post
    Niedziela jedyny wolny dzień w którym człowiek może zrobić coś dla siebie. Koło zeszło bez ściągacza, wystarczyło puknąć kilka razy w oś pompy młotkiem z kawałkiem grubego pręta (pręt przyłożony do środka osi pompy). Szkoda, że nie poczekałem na odpowiedź wystarczająco długo i nie wiedziałem, że tam są dwie dziury na śruby do blokady koła zębatego. Koło zębate ściągnąłem całkiem. Teraz się zastanawiam czy jest jakiś prosty sposób żeby je założyć ponownie? Dodatkowo przy pompie nie było żadnego zabezpieczenia/klina. W którym miejscu to zabezpieczenie powinno się znajdować? Na osi pompy? U mnie nie ma miejsca na osi na żaden klin. Oś pompy ma kształt ściętego stożka i jej powierzchnia jest gładka bez żadnych wcięć na klin.
    Młotkiem w oś pompy, średni pomysł... Tylko się nie zdziw, jak ci nagle pompa zacznie puszczać od takich uderzeń. Jeśli masz silnik 8V (czyli alfa z podpisu), to klina nie masz. To dotyczy młodszych modeli. Wcześniej nie widziałem na tablecie Twojego podpisu z autem. Jak już masz ją na wierzchu to nie zapomnij zmienić uszczelniaczy. Koszt oryginału 30-50 zł a spokój nadługi czas.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    ALFA ROMEO 1.9 JTD 2001 rok
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Młotkiem w oś pompy, średni pomysł... Tylko się nie zdziw, jak ci nagle pompa zacznie puszczać od takich uderzeń. Jeśli masz silnik 8V (czyli alfa z podpisu), to klina nie masz. To dotyczy młodszych modeli. Wcześniej nie widziałem na tablecie Twojego podpisu z autem. Jak już masz ją na wierzchu to nie zapomnij zmienić uszczelniaczy. Koszt oryginału 30-50 zł a spokój nadługi czas.
    W tej osi jest taki otworek na środku aż się prosi żeby coś przyłożyć i stuknąć. Koło zębate było oparte o silnik więc nic nie powinno się stać (pocieszam się). Wyciągnąłem tą pompę bo myślałem, że ułamany kawałem regulatora ciśnienia w niej został ale okazało się, że nic tam nie siedzi. Pompa kręci się z lekkim oporem i coś tam z niej tryska. Nie wiem co teraz robić. Regulator wymieniłem na używkę z allegro i po podłączeniu komputera błędów nie było. Niby wszystko na oko ok a ciśnienia nie ma.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kvothe Zobacz post
    W tej osi jest taki otworek na środku aż się prosi żeby coś przyłożyć i stuknąć. Koło zębate było oparte o silnik więc nic nie powinno się stać (pocieszam się). Wyciągnąłem tą pompę bo myślałem, że ułamany kawałem regulatora ciśnienia w niej został ale okazało się, że nic tam nie siedzi. Pompa kręci się z lekkim oporem i coś tam z niej tryska. Nie wiem co teraz robić. Regulator wymieniłem na używkę z allegro i po podłączeniu komputera błędów nie było. Niby wszystko na oko ok a ciśnienia nie ma.
    Otworek jest właśnie po to, żeby wsadzić tam końcówkę ściągacza Ale może nic się nie stało, jeśli mocno nie uderzałeś. Jaka jest przyczyna braku ciśnienie ciężko mi powiedzieć nie widząc tego.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    ALFA ROMEO 1.9 JTD 2001 rok
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Otworek jest właśnie po to, żeby wsadzić tam końcówkę ściągacza Ale może nic się nie stało, jeśli mocno nie uderzałeś. Jaka jest przyczyna braku ciśnienie ciężko mi powiedzieć nie widząc tego.
    Jak byś mieszkał ze 100km bliżej to bym chętnie podjechał ci to pokazać

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Cytat Napisał kvothe Zobacz post
    ...Regulator wymieniłem na używkę z allegro i po podłączeniu komputera błędów nie było. Niby wszystko na oko ok a ciśnienia nie ma.
    No to znasz już przyczynę - skąd pomysł żeby tam wkładać używkę i skąd pewność że jest sprawna???????
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał kvothe Zobacz post
    Regulator wymieniłem na używkę z allegro
    No właśnie, chyba masz już odpowiedź na brak ciśnienia, no ale nie chcę krakać.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    ALFA ROMEO 1.9 JTD 2001 rok
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Wystarczy, że zablokujesz koło pompy i nie musisz paska zwalać.
    Czy możesz napisać coś więcej na temat blokowania koła pompy? Widziałem, że w bloku pod kołem są 2 otwory na śruby, nie wiem jaki rozmiar ale dość cienkie. Gdy próbowałem zablokować koło jedną taką śrubą, to śruba się ugięła (dwie raczej nie zrobią dużej różnicy).
    p.s.
    Przy pompie nie zrobiłem nic z wyjątkiem oględzin. Pompę udało mi się zamontować i po kolejnej wymianie regulatora na kolejną używkę z allegro (sprzedawca wysłał zastępczy w ramach gwarancji) auto odpaliło. Pracuje trochę nierówno zaraz po odpaleniu (pewnie tylko jak jest zimny, muszę się temu lepiej przyjrzeć).
    Ostatnio edytowane przez kvothe ; 21-09-2015 o 23:19

Podobne wątki

  1. [146] Nagwintowanie pompy ABS
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 23:02
  2. Nr pompy ABS
    Utworzone przez zagierr w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 13:45
  3. Demontaż pompy oleju 2.4jtd
    Utworzone przez dawidkar w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 16:34
  4. [145] [2.0TS] Demontaż pompy olejowej
    Utworzone przez Mack the Knife w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 18:54
  5. demontaż pompy oleju 1,6 T.S
    Utworzone przez stanicha851 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 12:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory