Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Alfą na miasto?

  1. #1
    tommi_alfa
    Gość

    Domyślnie Alfą na miasto?

    Witajcie koledzy, mam pytanie odnośnie jazdy alfą 159 w ruch miejskim, tzn są opinie m.in dziennikarzy że wspomaganie 159 w ruchu miejskim to ,,tragedia'' że np zmiana pasa ruch w korku jest praktycznie niemożliwa, że parkowanie to masakra, to samo odnośnie pedału sprzęgła - że bardzo ciężko chodzi co w ruchu miejskim bardzo przeszkadza. Ja natomiast zamiast słuchać dziennikarzy, wolę opinii urzytkowników, czyli najlepszej z możliwych, jak to z tym jest? jeżdze dużo po mieście, a autko będę użytkował wspólnie z małżonką, może jakieś odniesienia do innych aut (obecnie jeżdzę audi a4)

    Dziękuję za odp.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    No wspomaganie na pewno będziesz miał cięższe, niż w A4. Z tym, że bez przesady, to wspomaganie działa i pokuszę się o stwierdzenie, że nawet można z jednym zaczepionym palcem kierownicą kręcić. Fakt, chodzi dość ciężko, można powiedzieć sportowo "Tragedii" jednak nie ma. Pedał sprzęgła chodzi normalnie, nie zauważyłem jakichś wielkich różnic w stosunku do innych samochodów.

    Co do parkowania... hmm... Jak dla mnie faktem jest, że to auto jest dość słabe do manewrowania, nawet jak się ma czujniki parkowania. Słabo widać do tyło, zderzak przedni zawieszony nisko, ale rzecz przede wszystkim problem w tym, że auto dość słabo skręca. Największe problemy są, gdy trzeba się wcisnąć w miejsce parkingowe w parkingach podziemnych, np. w galeriach handlowych. Tu przyznam, że jest dość ciężko i trzeba wykręcać na kilka razy.

    Reasumując, samochód nie jest stworzony do "miejskiej dżungli" (takie modne stwierdzenie ostatnio ), tym bardziej w dieslu. Jest to auto zdecydowanie lepiej spisujące się w trasach.
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 01-08-2012 o 18:21

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Na parkingi podziemne tragedia, ciezko sie zlozyc Ale w porownaniu ze 156 to jest superowo. Manewruje sie fantastycznie

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,826

    Domyślnie

    a ja powiem tyle ze absolutnie z niczym takim nie mam problemow.Nie sluchaj ludzi pozatym jak ja kupisz to sie zakochasz i wszystko jej wybaczysz

  5. #5
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Promień skrętu, faktycznie nie powala, natomiast z tym wspomaganiem, to chyba ktoś sobie zrobił jakiś żart - mam opony 225 i moim zdaniem wspomaganie działa dokładnie z taka siłą, z jaka powinno.

  6. #6
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ja moją 159, ze szwankującym wspomaganiem!, jeżdżę praktycznie wyłącznie po mieście i daje rade. Parkowanie nie jest żadną tragedią(nie mam czujników), spore lusterka dużo ułatwiają. Dużo łatwiej się parkuje niż 156, która jest mniejsza. Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Mimo że tak dużo jeżdżę po mieście to za nic w świecie nie zamieniłbym 159 na jakieś inne bardziej "miejskie" auto
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał AR_156 Zobacz post
    Dużo łatwiej się parkuje niż 156, która jest mniejsza.
    Ile mniejsza 10cm? Chyba trzeba sie udac na kurs parkowania? Jakoś nie mam kłopotów z parkowaniem a jezdziłem już wiekszymi gablotami niż 159, może lata praktyki?

    P.S. Promień skrętu 159 jest chyba większy niż 156 wiec w czym problem....
    Ostatnio edytowane przez majster ; 01-08-2012 o 19:53

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kriswin
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 2008r.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Ja wcześniej miałem m.in. A4 B6 i nie widzę dużej różnicy. Fakt, kierownica "chodzi" odrobinę ciężej, ale to akurat nadaje sportowego ducha. Tak więc nie wiem skąd redaktorzy wysunęli takie wnioski. Chociaż znam ludzi, którzy i Oplem Corsą mają problemy z parkowaniem

  9. #9
    criss
    Gość

    Domyślnie

    w mieście wspomaganie nie stanowi problemu ale za lekkie też nie jest do manewrowania na parkingu za to na drodze czujesz kontakt kół z nawierzchnią i wiesz że to ty w większości pokonujesz zakręty a nie pomaga ci hydraulika. Co do widoczności przy cofaniu to troszke gorzej według mnie bo jak spojrzysz w lusterko wsteczne to widzisz tylna półkę i troche maski.

  10. #10
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Ile mniejsza 10cm? Chyba trzeba sie udac na kurs parkowania? Jakoś nie mam kłopotów z parkowaniem a jezdziłem już wiekszymi gablotami niż 159, może lata praktyki?

    P.S. Promień skrętu 159 jest chyba większy niż 156 wiec w czym problem....
    Może to tylko subiektywne wrażenie ale w 159 mam wrażenie, że jestem w stanie precyzyjniej określić gdzie kończy się tył samochodu niż to było w 156. W jednej i drugiej nie miałem problemów jednak moim zdaniem(masz prawo się z nim nie zgadzać) łatwiej jest 159(mimo większych o te 10cm wymiarów).
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

Podobne wątki

  1. Spalanie AR156 2,5 V6, 100% Miasto
    Utworzone przez qqku w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 05-04-2014, 18:37
  2. [159] niskie zawieszenie a miasto....
    Utworzone przez melko w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 18:15
  3. Działdowo- miasto Alf Romeo
    Utworzone przez Lotnik w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 10:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory