Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Słynna "Marchewka". może rozwiązanie

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie Słynna "Marchewka". może rozwiązanie

    Witam,

    Koledzy jak każdy właściciel 1.6 TS miałem przygodę z marchewką. Wiadomo czasem mi się zapalała potem gasła itp. Nie bd opisywał o co chodzi bo mniej więcej każdy zna temat. Ale w te wakacje pojechałem nad morze i byłem tam 2 miesiące (nie nie nie, nie na wczasach w pracy ). Podczas pobytu marchewka zapalała się coraz częściej a silnik zaczął szarpać i mieć taki przerywany cykl pracy. Podejrzewałem że to wina paliwa. Jednak wróciłem do Kielc a sytuacja nadal się powtarzała. Postanowiłem pojechać do mojego mechanika (na marginesie bardzo polecam typa jakby ktoś chciał namiary pisać na prv) i alfa poszła pod lupę. Z tym że na komputerze nic nie wyszło zaczęli oglądać badać testować... i nic! No ale jak już powiedziałem facet i jego pracownicy są fachowcami i nie dali za wygraną. Okazało się że styki przy wtryskiwaczach były przyśniedziałe i zanieczyszczone. Po dokładnym oczyszczeniu i ponownym złożeniu wszystkiego przeprowadzili jazdy testowe i wypadło dobrze. Samochód znowu pod komputer wtryski mimo że za 1st razem wyszły dobrze to wypadły jeszcze lepiej (książkowo) i od tego momentu przejechałem blisko 1000km i ani razu nawet nie pomyślała kontrolna żeby się zapalić teraz tylko tak: czy któryś z kolegów może domyśla się o jakie styki dokładnie chodzi? czy ktoś chce żebym dowiedział się dokładnie mechanika?

    BTW
    Mechanik nie wziął nawet za to pieniędzy więc musi to być jakaś pierdółka.

    Mało fachowo to opisałem ale zawsze coś. Jeżeli temat ten to stek bzdur to nie jedźcie mnie za bardzo.

    Powodzonka
    Tomek

    Wściekłe SUKI

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Każde zapalenie tej kontrolki które trwa dłużej niż(chyba bo nie pamiętam dokładnie)3 sekundy jest zapisane w pamięci ECU.Więc fachowcy nie tacy fachowi.Powodów zapalenia może być wiele.To nie kontrolka wtrysków a ukł.wtryskowo-zapłonowego.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar suckert
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Afla 146 1,6 TS
    Postów
    141

    Domyślnie

    No zapewne masz rację kolego w każdym razie ja jestem zadowolony bo od dłuższego czasu nie mam problemu z tym. przejechałem już blisko 1500-2000 km i ani razu więc może na farta ale mój problem rozwiązany
    pozdrowionka

    Wściekłe SUKI

Podobne wątki

  1. [146] Alfa 146 TI 2.0 T.S. "marchewka"
    Utworzone przez zbaqany w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-08-2013, 16:45
  2. [146] Kontrolka "kluczyk code" i "marchewka".
    Utworzone przez Kuba5093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2013, 17:08
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 12:50
  4. "Luźne" sprzęgło - rozwiązanie problemu.
    Utworzone przez Fatasso w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 14:53
  5. -= Diagnostyka silnika JTD -- kontrolka "marchewka" -- inne =-
    Utworzone przez JTProperty w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 10:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory