Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Falujące obroty!!! Płakać się chce!!!

  1. #1
    djslavko
    Gość

    Domyślnie Falujące obroty!!! Płakać się chce!!!

    Witajcie!
    Może napisze co już zrobiłem w kwestii falowania obrotów: wyczyszczona przepustnica, podmieniony przepływomierz, nowe świece NGK, sprawdzona lambda w ASO, brak lewego powietrza, wgrane nowe oprogramowanie, krokowy wymieniony i ręce opadają!!! Kończą mi się opcje które mogą mieć na to dziadostwo wpływ !!!
    Ratunku !!!!

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    a jak czysciles przepustnice? bez wykrecania? jak tak to wykrec i wtedy wyczysc wszystko lacznie z zaslepka...

    na examinerze byles?

  3. #3
    djslavko
    Gość

    Domyślnie

    Witaj!!
    Była wykręcana i myta do cna!!! na ex... byłem i nic nie pokazuje tak jak by wszystko było ok !!!??? A ona dalej skacze 600-1500 i po 3-4 sek.staje normalnie.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar prezesjm
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    DANKOWICE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Wyczyść lub wymień zaworek na odmie z silnika, zaworek jest na rurkach przy przepustnicy.
    LANCIA KAPPA V6, Fiat CROMA 2.0, Fiat CROMA V6, RITMO 1,5 ie - 32V i 550 kM w sumie
    www.lanciapolska.org/forum - forum Lancii

  5. #5
    djslavko
    Gość

    Domyślnie

    O rany !!!!
    A co to takiego jest?? Nie słyszałem o takim wynalazku w 156 2.0 TS. A dokładniej to gdzie by to miało się znajdować?
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar prezesjm
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    DANKOWICE
    Postów
    87

    Domyślnie

    Napisałem że w okolicach przepustnicy, przewody grubości kciuka, na jednym jest cylindryczny zaworek z tworzywa. Poszukaj dokładnie .
    LANCIA KAPPA V6, Fiat CROMA 2.0, Fiat CROMA V6, RITMO 1,5 ie - 32V i 550 kM w sumie
    www.lanciapolska.org/forum - forum Lancii

  7. #7
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    prezesjm, chodzi Ci o to co ja nazwalem zaslepka? http://img266.imageshack.us/my.php?i...aresizetv7.jpg
    przy dmuchaniu w to cos nie powinno wychodzic powietrze, u mnie wychodzi ale minimalnie...

    skoro byles na examinerze to wnioskuje ze wszystkie czujniki odpadaja... moze zle ustawiony rozrzad?

    faluje Ci na jalowym bez dodawania gazu czy podczas jazdy? moze uszczelka od krokowca nie robi tego co powinna

  8. #8
    djslavko
    Gość

    Domyślnie

    Obroty falują podczas jazdy, w momencie wrzucania na luz (spadają do 600 i rosną do 1500 i tak ze trzy cykle i stają normalnie) Gdy stoi w miejscu a dodaje gazu to się to nie zdarza!?
    Pozdrawiam!!!

  9. #9
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Czyli przy domknietej przepustnicy... Przeplywem powietrza podczas zamknietej przepustnicy steruje silniczek krokowy... Jedyne co przychodzi mi do glowy to moze to zle jest dokrecony lub uszczelka nie uszczelnia ok...
    Wykrec krokowca i zobacz jak pracuje lopatka... Albo moze to czujnik polozenia przepustnicy?

  10. #10
    djslavko
    Gość

    Domyślnie

    Hej!
    Krokowce wsadzałem już dwa i na nówce z nową uszczelką i na moim starym bez zmian! To jest czarna magia!!! A czy czujnik położenia przepustnicy można kupić osobno? Podobno to nie rozbieralne, tak mówią w "super" ASO i radzą cyt."wymienić cały korpus za jedyne 1800 PLN"!!!!!!!!! Chorzy na łep!!!
    Pozdrawiam !!!

Podobne wątki

  1. [GTV] Falujące Obroty 2.0 v6 tb
    Utworzone przez Blondas w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 18:30
  2. Falujące obroty V6
    Utworzone przez jendger w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 16:28
  3. [145] Falujące obroty
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-12-2011, 14:23
  4. [145] Falujące obroty
    Utworzone przez wiszu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 17:27
  5. [156] 1.8TS Falujące obroty
    Utworzone przez Tomek_156_ w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory