Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Jak zabezpieczyc logo Alfy Pomożecie?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlas109
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm Rok:2011
    Postów
    58

    Domyślnie Jak zabezpieczyc logo Alfy Pomożecie?

    Witam Kolegów mam takie pytanko Macie moze jakis sposób jak zabezpieczyc logo Alfy bo moje juz zaczyna sie sypac wiec ostatni moment je zakonserwowac tylko Jak? Pomożecie?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    Kupić logo naklejkę od kolegi z forum i mieć święty spokój. Naklejka z bliska nie jest "idealna", ale z większej odległości nie odróżni. U siebie mam już zdaje się ponad 2 lata zarówno z przodu jak i z tyłu i zero śladów zurzycia

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    Folia bezbarwna, taka jak na lakier.

    Ja bym podjechał do zakładu gdzie oklejają i podpytał, pewno groszowa sprawa
    Była: 156 1.9JTD SP3

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlas109 Zobacz post
    Witam Kolegów mam takie pytanko Macie moze jakis sposób jak zabezpieczyc logo Alfy bo moje juz zaczyna sie sypac wiec ostatni moment je zakonserwowac tylko Jak? Pomożecie?
    Kup sobie tą folię: http://allegro.pl/folia-ochronna-na-...596496574.html a przyda Ci się nie tylko do logo (np na halogeny). Jeśli logo się zaczyna łuszczyć lub pod spodem jest powietrze to kapnij tam lakier bezbarwny a po wyschnięciu naklej tą folię

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Szef
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 140 KM 2002r
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    oklej ladnie do około i psiknij 2-3 warstwy klaru. Starczy na 3 kolejne lata
    Alfa Romeo 156 1.8 16v T.S. V6 pipe DISTINCTIVE ECU ME 7.3.1 EOBD
    www.alfaromeo.mazury.pl

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar nico
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maro1500 Zobacz post
    Kupić logo naklejkę od kolegi z forum i mieć święty spokój. Naklejka z bliska nie jest "idealna", ale z większej odległości nie odróżni. U siebie mam już zdaje się ponad 2 lata zarówno z przodu jak i z tyłu i zero śladów zurzycia

    U kogo to można kupić?

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar deka07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sanok/Gdańsk
    Auto
    Była Alfa Romeo 166 2,5 V6 Sportronic, 166 2,5 V6 Progression, Jest Alfa Romeo 159 JTDm 120 KM
    Postów
    221

    Domyślnie

    Przerabiałem ten temat i moim zdaniem - najlepiej lakier bezbarwny połysk. Ładnie okleić i "położyć" 2-3 warstwy. Oklejanie folią bezbarwną nie wiele pomoże, ponieważ powierzchnia styku jest mała, a do tego dochodzą wypukłości, nierówności - będzie się odklejało.

    Jak rozumiem kolega chce zabezpieczyć logo przed "sypaniem", a nie wymieniać zniszczone.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał deka07 Zobacz post
    Przerabiałem ten temat i moim zdaniem - najlepiej lakier bezbarwny połysk. Ładnie okleić i "położyć" 2-3 warstwy. Oklejanie folią bezbarwną nie wiele pomoże, ponieważ powierzchnia styku jest mała, a do tego dochodzą wypukłości, nierówności - będzie się odklejało.

    Jak rozumiem kolega chce zabezpieczyć logo przed "sypaniem", a nie wymieniać zniszczone.
    Jak coś doradzam to zawsze z autopsji, więc nie pisz, że nic nie da oklejanie folii bo miałem to na kilku alfach i każdy, kto widział moje auta potwierdzi, że jest to idealne rozwiązanie. Folia, którą podałem w linku jest tak elastyczna, że można by nią globus z wypukłymi Tatrami okleić bez pęcherzy powietrza i odchodzących rogów...
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 25-10-2013 o 22:19

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar deka07
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Sanok/Gdańsk
    Auto
    Była Alfa Romeo 166 2,5 V6 Sportronic, 166 2,5 V6 Progression, Jest Alfa Romeo 159 JTDm 120 KM
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jak coś doradzam to zawsze z autopsji, więc nie pisz, że nic nie da oklejanie folii bo miałem to na kilku alfach i każdy, kto widział moje auta potwierdzi, że jest to idealne rozwiązanie. Folią, którą podałem w linku jest tak elastyczna, że można by nią globus z wypukłymi Tatrami okleić bez pęcherzy powietrza i odchodzących rogów...
    Kolego Belfer moja wypowiedź, w tym temacie jest próbą podzielenia się moimi doświadczeniami a nie próbą krytyki. Jeden będzie oklejał, drugi malował, trzeci wywali znaczek i kupi nowy, czwarty kupi naklejkę ze znaczkiem, a piąty zostawi tak jak jest. Ja osobiście uważam, że najlepszy jest lakier i nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać, bo to jaką metodę ktoś zastosuje to jego sprawa. Koniec

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Lakier bezbarwny to możesz sobie położyć na paznokcie u nóg, bo u rąk jak ktoś by zobaczył u faceta to jeszcze sobie pomyśli nie wiadomo co. A jak chcesz zmatowić znaczek przed lakierowaniem? Bez zmatowienia lakier będzie odchodził a poza tym i tak będzie żółkł i matowiał.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

Podobne wątki

  1. Koledzy, pomożecie? Zakup Alfy 147
    Utworzone przez wikto312 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2015, 17:11
  2. Logo Alfy na bolidzie Ferrari
    Utworzone przez coxu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 00:00
  3. Flaga z logo Alfy
    Utworzone przez kos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-08-2007, 18:54
  4. Logo Alfy
    Utworzone przez Garos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-06-2006, 13:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory