Strona 24 z 32 PierwszyPierwszy ... 14151617181920212223242526272829303132 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 315

Temat: Niezidentyfikowane dźwięki - temat ogólny

  1. #231
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kamils91
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    TLW
    Auto
    alfa romeo 159 1.9 16V 150ps SW 2007
    Postów
    25

    Domyślnie

    Witam, potrzebna pomoc! Od jakiegoś czasu podczas jazdy słyszę dziwne jęki z okolic skrzyni,mam automat. MMiał ktoś coś podobnego??? Może ktoś kojarzy co może być przyczyną???Pojawia sie to od około 50km/h wzwyż. Postaram się to nagrać i wrzucić do postu. Jeżeli ktoś coś gdzieś tam to proszę o poradę

  2. #232
    Użytkownik Świeżak Avatar gregor159german
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kempten \ Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark
    Postów
    80

    Domyślnie

    Witam, opiszę swój problem!
    Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie dziwne dźwięki w przedziale 2-3 tyś obrotów, od 3go biegu w górę.Na zimnym silniku jest cisza, ale zaraz po zagrzaniu silnika, podczas przespieszania właśnie niędzy 2 a 3 tyś coś miarowo puka-stuk-grzechocze. Jak jeżdże sam to dzwięk jest prawie nie słyszalny, gorzej jak ktoś ze mną jedzie. Po wciśnięciu sprzęgła milknie wszystko, słychać tylko szum opon. Silnik 1.9 jts zarówno zimny jak i ciepły pracuje cichutko na postoju, żadnych szarpnięć, równo się wkręca, żadnych wibracji budy, na skręconych kołach nic nie strzela nie puka. Skrzynia trochę charczy prze hamowaniu silnkiem na 1 biegu i delikatnie grzechocze na postoju bez wciśniętago sprzęgła. Wydaje mi się , że jadąc dźwięk dobiega z prawej strony auta. Czy to może być łańcuch rozrządu? Dodam, że koła wywarzone, nowe opony i pojawiło się to dopiero 2 tyg temu.

    Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gregor159german ; 08-12-2016 o 00:50

  3. #233
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Chciałbym podbić temat. Jakiś czas temu pojawił się u mnie dziwny dźwięk o charakterze jakby skręcanego metalu/tarcia czegoś o coś. Powstaje on jedynie przy pełnym bucie i jest głośniejszy przy bucie ze startu zatrzymanego niż z rolki. Jest chwilowy i nie towarzysza mu żadne inne niepokojące sytuacje. Zawieszenie nie powinno dawać tego typu zjawiska. Osłona pod silnikiem siedzi raczej sztywno i nie powinna drgać. Turbina wg mechaników nie ma luzów. Może to półosie? Pzdr.

  4. #234
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Mam kolejną zagwozdkę. Powyższe dźwięki/wibracje to prawdopodobnie poduszki silnika zaczynają się poddawać. Inną sprawa jest świerszcz. Świerszcz jest słyszalny wew. samochodu podczas pół- i ostrego buta. Dźwięk przypomina albo uślizg jakiegoś paska, albo takie piszczenie ja przy okapie kuchennym zanim się nie rozkręci. Trwa ułamek sekundy i potem cisza nawet jeśli kontynuuję przyspieszanie. Nie jest to gwizd ja z turbiny. Nie zauważyłem poza tym żadnych innych towarzyszących mu zjawisk typu dymienie, istotny spadek dynamiki, szarpania itp. Pzdr.

  5. #235
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    WhazzzUUUUP.

    Mam nadzieję że ktoś coś napisze bo widać słabe zainteresowanie w temacie , zapewne włoszka lubi jęczeć

    Od jakiegoś czasu alfa mi wydaję podejrzany dźwięk mhm . To jest jak by coś się w środku przesuwało takie metaliczne uderzenie to występuje po mocnym hamowaniu (kiedy masa prze do przodu ) i po ruszeniu - czyli najczęściej zatrzymywanie na światłach.

    Zapytałem mechanika - oglądamy oglądamy i jest pęknięta guma na poduszce dolnej od skrzyni , jest też mały luz na sworzniu R wahacza.
    Jestem niemal pewny że tego dźwięku sworzeń by nie wydał. Na razie wymieniłem poduszkę na skrzyni bo ewidentnie puściła.
    No i zonk bo problem dalej występuje , zdecydowanie mniej niż przed wymianą - więcej siły potrzeba no ale jest , coś sie przesuwa.

    Ktoś miał podobnie , jakieś pomysły co sugerować mechanikowi.
    Zastanawiam się czy coś nie tak z górną poduszką skrzyni - jak to sprawdzić , będzie widać jak wyciągnę aku .

    Pozdro

    edit.
    Udało mi się zapuścić telefon i zrobić foto tej górnej poduszki no i wygląda na OK śruby dokręcone itp. hmm
    Ostatnio edytowane przez Jambo ; 21-06-2017 o 17:27

  6. #236
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Witam, a u mnie z kolei podczas jazdy powyżej chyba 1200 obr. słychać brzeczenie z okolic podszybia po stronie kierowcy, zwiekszając obroty czestotliwość brzęczenia się zwiększa ale gdy auto stoi z odpalonym silnikiem i dodam gazu nie słychać nic...

  7. #237
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pejta333
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    159 1.9JTDM 16V SW
    Postów
    14

    Domyślnie

    Pewnie dla was to oklepany temat więc niech mnie ktoś oświeci bo nie sądzę żeby to był dźwięk padniętej turbiny.
    Pojawia się podczas dodawania gazu, na ciepłym jak by troszkę ciszej.

    Tu na ciepłym youtu.be/3A9j18E97yU
    A tu zimny youtu.be/2leYnYrDzH0

  8. #238
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał pejta333 Zobacz post
    Pewnie dla was to oklepany temat więc niech mnie ktoś oświeci bo nie sądzę żeby to był dźwięk padniętej turbiny.
    Pojawia się podczas dodawania gazu, na ciepłym jak by troszkę ciszej.

    Tu na ciepłym youtu.be/3A9j18E97yU
    A tu zimny youtu.be/2leYnYrDzH0
    Może być łożysko alternatora

  9. #239
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar pejta333
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    159 1.9JTDM 16V SW
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dźwięk się wydobywa z okolic turbiny, podejrzewam łączenie rury od dolotu bo tak nie za mocno siedzi.

    Dzisiaj spróbuje od spodu sie tam dostać bo średnio mi się ręce mieszcza

  10. #240
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    124

    Domyślnie

    Witam
    Ja od jakiegoś czasu mam problem z "wroblami" ,tzn dźwięk podobny jakby wróble , pojawia się kiedy najade na jakąś dziurę,nierówność w jezdni, na prostej drodze cisza , wydaje mi się że dźwięk dochodzi od strony kierowcy w okolicach koła , tylko co to może być? Miał ktoś takie wróble? Wahacz dolny może takie dzwieki wydawac.?

Podobne wątki

  1. [159] [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny
    Utworzone przez stabipl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 228
    Ostatni post / autor: 01-12-2021, 18:46
  2. Niezidentyfikowane bezpieczniki
    Utworzone przez Viggen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 23:43
  3. Niezidentyfikowane przewody
    Utworzone przez Jerry858 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 22:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory