Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Trzęsienie przy hamowaniu po wymianie wahaczy

  1. #1
    Hania
    Gość

    Domyślnie Trzęsienie przy hamowaniu po wymianie wahaczy

    Witam Alfaholicy! To mój pierwszy post choć Alfę mam ponad 2 lata i czasem tu zaglądałam. Ale do rzeczy.

    Odebrałam dziś autko z warsztatu. Wymieniono mi tylne wahacze i tuleje w przednich. Potem oczywiście zrobiona była geometria.
    Jak wracałam do domu zaniepokoiła mnie jedna rzecz: podczas hamowania "do końca", czyli do zatrzymania, autko lekko rzuca do przodu, a potem do tyłu. Tak jakbym zawsze hamowała z impetem. Wcześniej naturalnie nic takiego nie miało miejsca.

    Mam kawałek do warsztatu i nie będę dzwonić do nich o 22 w piątek, ale martwi mnie to, może wy mi pomożecie. Czy to możliwe, że coś się "musi dotrzeć", jak to czasami jest po naprawach, czy faktycznie coś jest nie tak? Czekać czy od razu jechać reklamować? I co to może być? Złe wyważenie? Czy jednak problemy z zawieszeniem?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Tarcze i klocki są w dobrym stanie? Może to coś z ABS ale pewnie nie masz kabelka żeby na szybko podłączyć i sprawdzić?

  3. #3
    Hania
    Gość

    Domyślnie

    Kabelka niestety nie mam :/.

    Tarcze i klocki sprawdzali przed wymianą wahaczy, podobno są ok i jeszcze ze 2 lata na nich pojeżdżę. Dzisiaj wybrałam się na dłuższą przejażdżkę, żeby lepiej zdiagnozować problem. Jak naprawdę delikatnie zahamuję, to nie trzęsie... Więc w zasadzie nie wiem, czy nie przesadzam. Mam 2 tygodnie do przeglądu technicznego, dlatego się trochę martwię. Ale może podjadę wcześniej na stację i sprawdzę czy nie ma luzów. W warsztacie poprzednim mówią, że sprawdzali i jest ok, ale im nie ufam, bo było inaczej, a mam kawałek drogi do nich, żeby podjechać i im udowadniać.

    Usłyszałam teorię od kolegi, że może wcześniej mniej "gwałtownie" hamowało właśnie dlatego, że miałam luzy, a teraz jest tak jak być powinno O_o. Bzdura czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że ma rację?

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 T.S Selespeed
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cze
    Podejrzewam że "mechanicy" zdejmowali tarcze i przy ponownym zakładaniu nie oczyścili powierzchni piasty i tarcze krzywo leżą dając pod koniec hamowania taki efekt.
    Pytanie czy przy hamowniu czuc tez wibracje na kierownicy?

  5. #5
    Hania
    Gość

    Domyślnie

    Nie, kierownica jest stabilna. Dzięki za podpowiedzi, w poniedziałek jadę, żeby mi to sprawdzili w innym zakładzie. Zobaczymy co powiedzą...

Podobne wątki

  1. Stuka przy hamowaniu i ruszaniu - po wymianie wahacza
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-10-2014, 20:11
  2. Trzęsienie przy ruszaniu
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 17:17
  3. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 21:11
  4. Co ma wpływ na trzęsienie kierownicy przy hamowaniu?
    Utworzone przez Kris_Nero166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 22:11
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2010, 14:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory