Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Strzeliła w dolot

  1. #1
    siwy144
    Gość

    Domyślnie Strzeliła w dolot

    Witam co może być powodem strzelania w dolot ? Dziś wziąłem AR na przejażdżkę ale po nagrzaniu strzeliła w dolot że rozwaliło przepływke… pojawiło się to nagle wcześniej nie było problemów. Może to być wina świeć maja prawie 17 tys. Są to NGK 5030 BCP7ES
    Przewody wymieniane razem z świecami. Odkręciłem je z ciekawości jak wyglądają i są ok spalanie super ma. Może być to też wina reduktora? Bo nie wiem czy poprzedni właściciel cos z nim robił ale raczej w to wątpię. Może trzeba już go zregenerować ? Aha dodam że przewody nie maja przebić itp. Alfa ma moc zbiera się ok. choć na gazie musi się nagrzać do około 80 C by miała w pełni tą moc, na benzynie jedzie jak głupia. Zazwyczaj czekam by się nagrzała do około 30 C i dopiero na gaz. Ale czy poprzednik to robił to wątpię. Przez to mogły membrany chyba zesztywnieć ? Instalka to BRC Just reduktor TECNO 100 kW Alfa wiadomo jak w opisie 1.8 TS 8V. Spalanie chyba jest ok. Filtr gazu zmieniany jakies 6 tys. temu Filtr powietrza ma jakieś 5 tys.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeżeli świece i przewody są OK, to najczęstszą przyczyną strzelania w dolot jest zbyt uboga mieszanka - podjedź do jakiegoś gazownika i zleć wykonanie regulacji.

Podobne wątki

  1. Dolot dla JTD 16v
    Utworzone przez omen w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-12-2020, 11:19
  2. 156 2.5 v6 dolot
    Utworzone przez karti20 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 19:48
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory