Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [145] Coś nie tak z zamkiem + immobiliser

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie [145] Coś nie tak z zamkiem + immobiliser

    Witam!

    Zawsze zymykałem auto immobiliserem.
    I nie było zadnego problemu, drzwi sie zamykaly, alarm sie zalączał.
    Teraz gdy zamykam immobiliserem to alarm sie załącza, ale drzwi sie nie zamykają.. jest tak, że sie zamykają, a po chwili sie otwierają, i po chwili slychac jednorazowe piknięcie (pik)..

    Proszę o pomoc!!! W czym problem, staram sie sam cos zrobic, ale brakuje juz pomyslow... z gory dziekuje

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Jak to zamykasz imobiliserem ? Masz fabryczny czy dołożony alarm ?
    Bo u mnie było podobnie tylko ja mam dołożony alarm. Sam alarm się włączał a zamek odbijał, wina leżała po stronie zamka a dokładniej sterownika w którym spalił się silniczek. Ale u Ciebie może być coś ze sterownikiem w alarmie. A sprawdzałeś czy sam centralny działa z pilota ?

  3. #3
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli pojawiło Ci się to teraz, czyli w czasie niskich temperatur, to prawdopodobnie któryś z zamków lub rygli przymarza. Spróbuj czy kluczykiem będziesz w stanie zamknąć centralny. Kup taki specjalny preparat do zamków, wpuść go do każdego zamka, po za tym na otwartych drzwiach kilka razy pozamykaj zamki, jakiś WD40 też nie zaszkodzi - powinno pomóc, w każdym razie u mnie pomogło.

  4. #4
    bartekp21
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio
    jakiś WD40 też nie zaszkodzi
    też tak uważam a jesli to nie pomoże to odwiedź jakiegoś elektryka.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie Re: Coś nie tak z zamkiem + immobiliser

    Cytat Napisał alfaholic145JTD
    Witam!

    Zawsze zymykałem auto immobiliserem.
    I nie było zadnego problemu, drzwi sie zamykaly, alarm sie zalączał.
    Teraz gdy zamykam immobiliserem to alarm sie załącza, ale drzwi sie nie zamykają.. jest tak, że sie zamykają, a po chwili sie otwierają, i po chwili slychac jednorazowe piknięcie (pik)..

    Proszę o pomoc!!! W czym problem, staram sie sam cos zrobic, ale brakuje juz pomyslow... z gory dziekuje
    czeste zjawisko w AR,szczegulnie tych parkujacych po chmurka.zamarza zamek (nie wkladka gdzie wkladasz kluczyk).jak widac nasz Wloszki nie lubia mrozow :wink: rada to wjechac do cieplego garazu i i zamki(rygle)potraktowac jakim srodkiem w spreju.najlepiej to pozdejmowac tapicerke i cale mechanizmy zamkow przesmarowac smarem silikonowym.pozdrawiam
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Ja w 145 miałem to samo, czysciłem cudowałem i nie przynosiło to żadnego rezultatu na dłuzszy okes, po ostatnim czyszczeniu i smarowaniu było ok moze ze 2 dni i znów to samo.
    W mojej obecnej 166 przez pewien czas po zakupie było wszystko ok, ale po czasie i tutaj pojawił sie w/w problem więc nie cackałem się, kupiłem nowy fabryczny zamek wraz z silniczkiem i cięgnem. Wszystko wróciło do normy i je gicik.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #7
    poduch
    Gość

    Domyślnie

    miałem dokładnie te same objawy! powodem były wkładki zamków które zamarzały. jak odstawiłem auto do garazu to wszystko było OK, a jak tylko wyjechałem i zostawiłem na jakieś 2 godziny na dworze to albo sie nie otwierał , albo nie zamykał

    na te dolegliwwości pomogło zdjecie tapicerki i popryskanie wszystkich mechanizmow silikonem w spray'u i zalanie wkładek zamków olejem do maszyn precyzyjnych :mrgreen:

    teraz wzsytko dziala tak jak trzeba :mrgreen:

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Postów
    152

    Domyślnie

    Auto muszę zamknąć pilotem, który jest w kluczyku i kluczykiem, wsadzam w zamek i auto się wtedy zamyka... sam pilot nic nie daje, tzn. daje.. załącza się alarm.. ale zamki wybijają i auto jest otwarte.. otworzę drzwi i włącza się alarm...

    Wina na pewno stoi po stronie zakmów.. (być może przymarza) albo rygle.. jutro sprawdzę zamki, może uda mi się ściągnąć tapicerkę, ale nie wiem czy będę miał czas.. do usłyszenia na razie dzięki za pomoc!!! :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Immobiliser
    Utworzone przez pawyl007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 15:09
  2. immobiliser
    Utworzone przez arek409 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 06:40
  3. Immobiliser
    Utworzone przez rafalo w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 13:18
  4. Moc i immobiliser
    Utworzone przez alfadrian w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 19:07
  5. immobiliser
    Utworzone przez anf w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory