Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: ET za duże, problem z zakupem dystansow (?)

  1. #1
    Damian
    Gość

    Domyślnie ET za duże, problem z zakupem dystansow (?)

    Witam,

    Wypatrzyłem sobie alusy do mojej GTV z ET 41,5 (felefony, 16"), gdzie ET na fabryczych felgach do GTV wynosiło 30,5 oraz 35.

    Pytanie brzmi- czy da rade wpakować te alusy do mojej GTV, czy muszę kupować dystanse? Czy ktoś jeździ na 16stkach z tym wzorem GTVką? Jeśli nie, to o jakiej grubości dystanse kupić?

    Pzdr.

  2. #2
    Piciu
    Gość

    Domyślnie Re: ET za duże, problem z zakupem dystansow (?)

    Cytat Napisał Damian
    Jeśli nie, to o jakiej grubości dystanse kupić?
    Najlepiej takiej grubości, by trafić w przedział oryginałów Ale jedna ważna rzecz - jeśli zdecydujesz się na dystanse, to koniecznie pamiętaj o kupieniu dłuższych śrub! Może się okazać, że po założeniu dystansów śruba wchodzi w piastę na 2-3 zwoje, a to już jest niebezpieczne :? Co do samej możliwości montażu bez pierścieni, to może niech się wypowie ktoś, kto zakładał felgi z podobnym ET: przede wszystkim, czy felga nie ociera o zacisk hamulcowy.
    Pozdr!
    Piciu

  3. #3
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cholera, szlag mnie chyba trafi :twisted:

    Nie dosc ze o dobre alusy trudno (wszystko niby proste- do pierwszego obejrzenia) to jeszcze tyle problemow po drodze...

    Czy to mozliwe ze "telefony" 17" (ET dla mnie nieznane) wchodza bez problemu (takie mam), a 16" mają ET 41,5? Czy ktoś jeździ może na 16stkach w tym rozmiarze?

    Pzdr.

  4. #4
    adamodg
    Gość

  5. #5
    klimoo
    Gość

    Domyślnie

    no dobra, a jeśli Et jest mniejsze niż 35 to co wtedy? np 25? Nie wejdą wcale?

  6. #6
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamodg
    możliwe że tel. 16 maja 41,5
    http://moto.allegro.pl/it...alfa_romeo.html
    adamodg, właśnie info z tej aukcji mi namieszało straszanie... :?

    Szukam teraz danych w ePerze, ale jakoś nie moge doszukać sie wartosi ET felg

    Cytat Napisał klimoo
    no dobra, a jeśli Et jest mniejsze niż 35 to co wtedy? np 25? Nie wejdą wcale?
    redzi z forum ma zalozone felgi z ET 20 i jakos podobno daje rade. Ja wole nie kombinować. Bardziej od niskiego ET obawiam sie za wysokiego, gdzie felga moze ocierac o zaciski tudzież inne drogie i wazne elementy Jakby te felgi mialy ET ok. 30 to nic bym nie kombinował. Ale jak maja rzeczywiscie 41,5 to musze kupic dystanse, a jak dystanse to sruby, a potem modlic sie zeby wszystko zagralo przy zmianie.

    Chyba najbardziej wiarygodna bylaby info od kogos kto jezdzi na 16stkach telefonach w GTV

  7. #7
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimoo
    no dobra, a jeśli Et jest mniejsze niż 35 to co wtedy? np 25? Nie wejdą wcale?
    Przy ET=25 (i mniejszych) felga wychodzi bardziej na zewnątrz nadkola i wtedy problem może byc inny - przy szerokiej feldze może opona wystawać poza obrys auta i ocierać o rant błotnika. Ale jak już Damian pisał, nasz kolega klubowy Redzi jeździ szczęśliwie na ET=20 :mrgreen:
    Jak to czytam, to przypomniały mi się moje dylematy. Zwłaszcza, że nie wszystkie piękne i wymarzone wzory felg dostępne są w rozstawie śrub do Alfy! Skończyło sie bez eksperymentowania, na zimę kupiłem oryginalne od Gtv aluski (taki najbardziej popularny model) z ET=35 i o szerokości 6,5 cala, a na lato mam dedykowane do AR (5x98) Riale z ET=30 i o szerokości 7,5 cala.
    Pozdr!
    Piciu

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Potwierdzam że mam ET 20 i do tego nawet dystanse na tyle i taki zestaw naprawde dobrze sobie radzi a koła z lekka wystawają ale o własnie taki efekt mi chodziło

  9. #9
    Damian
    Gość

    Domyślnie

    Już wiem jako to jest... Telefony 17" pakowali do 3.0 V6. ET 30,5. Mniejsze telefony dedykowano do innych modeli. ET 41,5, a więc śmiem tweirdzić, że nie wejdą.

    Jak obliczyć, albo jak dobrać grubość dystansu, aby uzyskać ET ok. 25-30? W jakiej jednostce podawane jest ET? W mm?

    Acha, spotkałem sie takze z opinia, ze jak dystans to tylko z otworem centrującym- a co to takiego?

    No i jeśli dystans o grubości x to jakie śruby założyć?? O jakiej długości?

    Pzdr.

  10. #10
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian
    Jak obliczyć, albo jak dobrać grubość dystansu, aby uzyskać ET ok. 25-30? W jakiej jednostce podawane jest ET? W mm?
    Tak, ET to wymiar podawany w mm. Jeśli chcesz przy pomocy dystansów zmienić ET felgi z 41,5 na 35, to dystans musi mieć grubość 6,5 mm. Jeśli chcesz mieć 30 - to dystans o grubości 11,5 :wink: Zwyczajna matematyka. Oczywiście dystansów o takich nietypowych grubościach się nie robi, więc dobierz coś w podobnym rozmiarze.
    Niektóre dystanse mają taki kołnierz dopasowany do otworu centrującego w feldze - pewnie polecają coś w rodzaju tych z tej aukcji: http://moto.allegro.pl/item522663629...osobowych.html
    Co do śrub, to napewniej bedzie zmierzyć długość tych, co masz teraz i kupić dłuższe o grubość dystansu.
    Jak widzisz, jest z tym trochę zamieszania ;//
    Pozdr!
    Piciu

Podobne wątki

  1. [146] Problem z zakupem ogranicznika drzwi
    Utworzone przez raven17a w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 22:11
  2. Alfa Romeo GT 1.9 JTD Problem z zakupem :)
    Utworzone przez retregon w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 10:23
  3. Problem z sondą (duże spalanie)
    Utworzone przez Jax1991 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 21:02
  4. [164] Tłumik AR 164 2,0TS - problem z zakupem
    Utworzone przez na_vi w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-11-2009, 19:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory