Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: H6W na wesoło :)

  1. #1
    ViP Dwusuwowiec Avatar holdek
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Oleśnica/Wrocław
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    130

    Domyślnie H6W na wesoło :)

    Oczywiscie z przymrozeniem oka ;-)

    Otoz wstaje sobie rano wsiadam do autka patrze a tam na wskaznikach grozny napis "Front Right cos tam cos tam" no to ciach do ksiazki obslugi i czytam (umiem czytac przeciez) Czytam tam ze nie mam swiatla prawego mijania, znaczy sie mam ale awarie Wiec czytam dalej ze potrzebuje zarowke H6W, no to dawaj na 'CPN' - nie ma, nastepny 'nie ma' no to pojechalem do super sklepu motoryzacyjego. Pan grzecznie pyta "Czego!?" mowie kulturalnie"Dzien dobry, potrzebuje zarowke H6W bo moja ma awarie i moze 2 od razu wezme jesli sa??' Pan spojrzal na mnie "tak sa, to sa nietypowe do BMW".
    "O kurcze!" pomyslalem, "patrze na paski na dresach, na adidaski i czy juz przypadkiem szyi nie mam od cwiczen?" - moze potem w domu sprawdze,wiec niesmialo jakby w obronie "To do Alfy Romeo" a Pan "Aaaaaaa taaaaak Alfa tez" takim tonem jakby mowil o jakims badziewiu...coz zaplacilem 18 zlociszy za 2 zarowy i grzeje do garazu. Otwieram maske i szczeka mi opadla nie ma jak odkrecic obudowy. Twardy jestem co sie bede od razu poddawal, srubokret w reke i grzebie walcze i szukam i ... du....a zbita. No nic najwyzej mi w serwisie wymienia i tak bylem umowiony na przeprogramowanie immobilisera. Pojechalem do serwisu, zostawilem autko (ASO we Wro), potem sobie odebralem i patrze na fakture ....

    pozycja wymiany zarowki UWAGA 1h pracy (slownie JEDNA GODZINA) co kosztuje, wszyscy wiemy ile. Wiec sie grzecznie pytam Pana "co przez ta godzine sie dzialo? czyscili wszystkie zarowki?silnik rozebrali i zlozyli na nowo?moze wszystkie zarowki wymienili" A Pan ze stoickim spokojem ze to tyle trwa i w zwiazku z tym tyle kosztuje itd.
    Machnalem raczka pomyslalem "sie robi to sie ma" (w sensie odciski na rekach) i pojechalem, komunikatu nie mam na desce i od razu jakos sympatyczniej, no bo ze nie jest jasniej to oczywiste

    Moral z tej bajki jest taki "nie wymieniaj zarowek w GT w ASO"

    Bede wdzieczny jesli ktos ma patent na wymiane zarowek w GT.
    Pozdrawiam
    Uwaga, mam Alfę i nie zawaham się jej użyć !!!!

  2. #2
    ViP Ogier Avatar DANIEL166
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Police
    Auto
    AR 166 2.4JTD 10V
    Postów
    184

    Domyślnie

    o w du,,pe ale masz nerwy ze stali , ja bym juz wybuch , wymiana żarówki 1h . to co te pętaki robili może przy okazji nabili klime , . <zlyy>

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar Eliza 19760522
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    35

    Domyślnie

    NO TO SUPERR ZAJ....HISTORYJKA!!!
    Eliza,pozdrawiam!!!

  4. #4
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał holdek
    pozycja wymiany zarowki UWAGA 1h pracy (slownie JEDNA GODZINA) co kosztuje, wszyscy wiemy ile
    :shock: niemożliwe, wrzuć skan bo nie wierzę :shock:
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lucky
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Frampol
    Auto
    147 1.9JTD 2002r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    a lybrze brata trzeba reflektor wyciągać żeby wymienić żarówkę u Ciebie widac podobnie może być, co do komunikatów mi przy zapalaniu piczy ich cała gama dotycząca żarówek począwszy od stopu (przepaliła się ze 2 dni temu), potem tył przeciwmgłowy, potem o niskiej temperaturze itp itd

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie re: H6W na wesoło :)

    Bede wdzieczny jesli ktos ma patent na wymiane zarowek w GT.
    Pozdrawiam
    [/quote]

    patent prosty: łamiesz wszystkie kości dłoni , ewentualnie przedramienia, i podobno (za radą innego alfisty) warto przestrzelić kolana. Lecz zanim to zrobisz walnij porządną 'lufę' lub kilka browarów , no ogólnie na trzeźwo nie podchodź. DD
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    RUDA
    Gość

    Domyślnie

    ja za sama zarowke w aso H7 zaplacilam 28 zl chyba i 18 wymiana - a nie sadze ze mi tam jakiegos philipsa wsadzili...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Skoro wymiana wymaga takich demontazy, ze trwa to tyle czasu, warto dac zamiennik LED'owy - jest szansa ze dluzej poswieci.

    Gratulacje dla konstruktorów AR - po pierwsze po cholere H6W, zamiast zwyklej, 10x tanszej W5W caloszklanej? A dwa to dostep. No chyba ze chodzi wlasnie o to, zeby na wymiane zarówek jechac do ASO.

  9. #9
    Siafal89
    Gość

    Domyślnie

    a co do tych ledów to jakie to by mogły być? trzeba coś modyfikować? dajcie jakiego linka, bo bym jakie sobie sprawił

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ASIUNIA
    Dołączył
    05 2008
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krajcok
    No chyba ze chodzi wlasnie o to, zeby na wymiane zarówek jechac do ASO.
    Aso też musi zarobić hehe :wink:

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory