Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Temat: Przegrzanie 2.4jtdm

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie Przegrzanie 2.4jtdm??

    Miałem dziś następujący objaw, jechałem autem, nagle przestało lecieć ciepłe powietrze z nawiewów.
    Pomyślałem że coś z klapkami ustawienie itd.
    Jechałem dalej. Nic się nie działo, oprócz braku ciepłego ogrzewania.
    Wracając ogrzewania również nie było, jednak wskazówka poleciała na 120C i info aby się zatrzymać :O
    Więc to uczyniłem, sprawdziłem czy jest płyn w zbiorniczku i jest, lekko odkręciłem poziom gwałtownie się podnosił. Poczekałem godzinę, udało się dojechać do domu(dziewczyny), jednak silnik się grzeje :/ (miałem na szczęście przy sobie lapka i mogłem sprawdzać jaka temp cieczy aby go nie przegrzać)
    Gdzie szukać przyczyny? Co mogło paść? Termostat? Pompa wody? Co sprawdzić? Jestem 44km od domu :/

    Z tego co widzę płyn nie leci w zbiorniczku, czyli drogą dedukcji pompa wody? Nawet po przegazowaniu z przewodu do zbiorniczka nic nie leci.
    Ostatnio edytowane przez KuASY ; 06-01-2014 o 01:27

  2. #2
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Chyba masz rację co do tej pompy wody. Chłodnica robi się ciepła?
    Zmieniałeś rozrząd, albo chociaż jakieś info na ten temat?
    Ostatnio edytowane przez arekgr ; 06-01-2014 o 08:08
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Rozrząd było robiony przy przebiegu 193tys km, aktualnie jest 220tyś km, przewód od termostatu do chłodnicy jest ciepły. Samej chłodnicy nie dotykałem.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Miałem dziś następujący objaw, jechałem autem, nagle przestało lecieć ciepłe powietrze z nawiewów.
    Pomyślałem że coś z klapkami ustawienie itd.
    Jechałem dalej. Nic się nie działo, oprócz braku ciepłego ogrzewania.
    Wracając ogrzewania również nie było, jednak wskazówka poleciała na 120C i info aby się zatrzymać :O
    Więc to uczyniłem, sprawdziłem czy jest płyn w zbiorniczku i jest, lekko odkręciłem poziom gwałtownie się podnosił. Poczekałem godzinę, udało się dojechać do domu(dziewczyny), jednak silnik się grzeje :/ (miałem na szczęście przy sobie lapka i mogłem sprawdzać jaka temp cieczy aby go nie przegrzać)
    Gdzie szukać przyczyny? Co mogło paść? Termostat? Pompa wody? Co sprawdzić? Jestem 44km od domu :/

    Z tego co widzę płyn nie leci w zbiorniczku, czyli drogą dedukcji pompa wody? Nawet po przegazowaniu z przewodu do zbiorniczka nic nie leci.
    Nie chcę cię martwić ale takie objawy są przy pękniętej głowicy. Zapal auto i odkręć korek od płynu, jak zacznie lecieć ciepłe powietrze, to zakręć i zobacz czy przestanie. Jak przestanie to na 100% głowica.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ja taki silnik po przegrzaniu zamierzam wyrzucić na złom i szukam nowego. Głowicę mam popękaną w wielu miejscach. Pierścienie pewnie w niewiele lepszym są stanie.

    A u mnie wskazówka ani na trochę nie wychyliła się ponad 95 stopni. Z awarią chłodzenia przejechałem może kilkanaście kilometrów tocząc się szukając miejsca na bezpieczny postój. Też pierwszym objawem była utrata ogrzewania.

    Generalnie to co piszesz nie pasuje mi do żadnej awarii. Awaria pompy wody spowodowałaby, że ogrzewania nie straciłbyś nagle. Musiałbyś po prostu wychłodzić nagrzewnice powietrzem, stopniowo byłaby coraz zimniejsza (choć w sumie to najbardziej prawdopodobny scenariusz). Piszesz, że masz wodę w układzie, więc problemem nie jest jej wyciek (u mnie to była wtórna przyczyna). Awaria termostatu nie objawia się jednoczesnym wzrostem temperatury i brakiem ogrzewania. Dzwoń do assistance i zwieź auto do mechanika, szkoda ryzykować. Być może nie jest tak źle jak u mnie i czeka cię "tylko" wymiana uszczelki pod głowicą.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 06-01-2014 o 10:36

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Moim zdaniem wiatrak pompy oddzielił się od jego wałka i nie masz obiegu jako że nagrzewnica jest jednym z najwyższych punktów do których musi dotrzeć płyn przestaje działać jako pierwsza,dowiedz się czy mechanik podczas wymiany rozrządu wymienił pompę a jeżeli tak to na jaką?Pompę wody kupuj tylko z metalowym wiatrakiem plastikowe mają tendencje do odklejania się od wałka.Przy pęknięciu głowicy nawet jak silnik jest zimny przewody cieczy chłodzącej puchną i robią się twarde.

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Powietrze przestało lecieć nagle, auto nie przejechało dużo km, jak wyskoczył komunikat miałem szczęście bo było gdzie zjechać i zgasić silnik, po podłączeniu kompa temp była 106C.
    Korek od wlewu oleju jest czysty bez mazi.

    A co do sprawdzenia powietrza ze zbiornika wyrównawczego, to chyba po odpaleniu nie powinno lecieć powietrze?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Kulasy, przyczyn moze byc przynajmniej kilka i bez mechanika raczej tego nie ogarniesz.
    Tak, jak napisal jahu, sholuj Alfe do dobrego serwisu i bedziesz mial diagnoze.

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Wiem że muszę to zrobić, ale aktualnie nie bardzo mam gdzie, jestem poza miejscem zamieszkania. Coś będę myślał jak co to laweta, tak jechać nie będę.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Wiem że muszę to zrobić, ale aktualnie nie bardzo mam gdzie, jestem poza miejscem zamieszkania. Coś będę myślał jak co to laweta, tak jechać nie będę.
    Zerknij czy nie masz wykupionego assistance i jakie są warunki. Czasem nawet z OC dają podstawowe Assistance. Czasem lepiej zepsuć się poza miejscem zamieszkania, bo wtedy przysługuje auto zastępcze. Generalnie każdy ubezpieczyciel ma swoje warunki. Ja dostałem auto na 7 dni bez żadnych problemów, choć 7 dni to na poważną naprawę trochę za mało.

    Na chwilę obecną możesz zerknąć jak zachowuje się auto po odpaleniu, tzn. czy ciepło idzie po przewodach, czy masz bąbelki w zbiorniczku. Jest jeszcze jakiś patent na szybkie sprawdzenie czy działa pompa wody poprzez sprawdzenie przewodów idących do zbiorniczka, ale nie przyuważyłem jak to robił mój mechanik.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 06-01-2014 o 12:42

Podobne wątki

  1. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  2. [Brera] TBi vs 2.4JTDm
    Utworzone przez szerszeń w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 23:00
  3. witam alfa 156 2.5v. przegrzanie
    Utworzone przez cupus2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 18:07
  4. [164] długie przegrzanie jakie konsekwencje?
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 20:09
  5. 145 przegrzanie silnika
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2008, 13:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory