Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Niedomykanie szyby kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie Niedomykanie szyby kierowcy

    Mam taki problem: otwieram drzwi i szyba opuszcza sie jakis centymetr, dwa. Po zamknieciu powinna wrócic do gory. A ona podciaga nieznacznie, zostawiajac szpare miedzy uszczelka a krawedzia szyby.

    Co moze byc uszkodzone?

  2. #2
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    może jest tylko rozkodowana ?

    na włączonym zapłonie otwórz drzwi , naciśnij guzik opuszczania i trzymaj aż dojdzie do dołu
    i nie puszczaj przez kolejne 15 sekund , następnie pociągnij guzik i podnoś szybę max w górę i znowu trzymaj 15 sekund dłużej - to najprostszy sposób nauczenia centralki skrajnych położeń szyby w GT (a na otwartych drzwiach to rób ze względu na to co jest napisane niżej)

    u mnie szyba potrafiła wariować przez brudną uszczelkę na słupku B (tą po której przesuwa się szyba) , smar silikonowy na uszczelkę rozwiązał problem

    czarny scenariusz - popsuta centralka

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Zapomnialem dopisac, a jest to dosyc wazne, ze nie dziala tez zamek centralny z pilota w drzwiach lewych, a w prawych probuje cos robic, ale nieskutecznie.

    Czy centralka zamka i szyb w GT to ten sam element?

  4. #4
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    nie mam pojecia prawde mowiąc ...ale to możliwe po np po odpięciu sterowania szybami w drzwiach kierowcy nie można otworzyć bagażnika - czyli jakoś może to być powiązane albo jak mówisz to wręcz ten sam sterownik

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar alfik147
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    krakow
    Auto
    pierwsza to 147 105 jts.Alfa romeo GT 1.9 150KM
    Postów
    87

    Domyślnie

    Witam kolegów temat znany i wałkowany na każdym forum ,dość częsta przypadłość ,włoż kluczym do stacyjki i przekręć na ON: a następnie trzymaj 10 sek.w doł oraz ponownie 10 sek w gore. i gotowe .w moim przypadku pomaga za każdym razem gdy mam problemy z domykaniem szyb.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SoulSucker
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Jaworzno/Gliwice
    Auto
    AR GT JTD '05
    Postów
    111

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Przede wszystkim sprawdź akumulator kolego. Na początek porządnie go naładuj (24 h) i zaprogramuj ponownie szyby. Jeżeli to pomoże, to znaczy, że aku do wymiany. Jeżeli nie, to można sprawdzić panel sterowania szybami i przekaźnik szyb, chociaż ja stawiam na ten aku

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bazookie
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Czarna 159 SW JTD, Czerwona sunia GT 2.0 JTS
    Postów
    38

    Domyślnie

    Kilka dni temu mnie również dopadła klątwa niedomykającej się szyby kierowcy. Ściślej mówiąc nie niedomykającej się ale nie otwierającej się. Na początku miałem standardowy problem z szybą. Zaprogramowałem ją wg określonego schematu i po kilku dniach nie mogłem jej już opuścić. Po otwarciu drzwi nie schodziła w dół tak jak zwykle. Przy próbie opuszczania ani drgnęła. Wkurzyłem się, bo GT jest moim nowym nabytkiem i już zaczynają się problemy. Odłączyłem aku i nic. Wkurzony pojechałem do pracy. Po drodze zahaczyłem o market. Otwieram drzwi i... szyba się opuszcza. Sam nie wiem, o co w tym chodzi, ale bella żyje własnym życiem

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    może po prostu wystąpił jakiś błąd, krótkie spięcie. Mi ostatnio kilka razy wydarzyło się coś takiego, że szybę normalnie opuszczałem, ale po zejściu do samego dołu... nie chciała podejść do góry. Co ciekawe po wyjęciu panelu i włożeniu go ponownie na swoje miejsce problem ustępował. I tak kilka razy. Szyba momentami też nie podchodziła całkowicie do góry. Po porządnym załadowaniu aku problem ustąpił. We wrześniu kupuję nowy, bo aktualny mam od nowości auta, jeszcze oryginalny Podejrzewam, że problem leżał w jakimś kablu, który gdzieś nie stykał przy złym położeniu lub w jakiś sposób nie podawał prądu.

    Także szyby czasami lubią sobie poświrować, rozprogramować się. Ten typ tak ma

  10. #10
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    ale kotleta odgrzaliście.........

Podobne wątki

  1. [GTV] Podnosnik szyby - GTV - LEWY (KIEROWCY)
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-09-2021, 17:58
  2. [159] Mechanizm opuszczania szyby kierowcy
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2019, 13:11
  3. Dziwne parowanie szyby kierowcy
    Utworzone przez maciekm88 w dziale 166
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 11-03-2015, 20:10
  4. Problem z podnoszeniem szyby kierowcy
    Utworzone przez kompot w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 12:50
  5. pytanie nt szyby kierowcy
    Utworzone przez misior82 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-11-2012, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory