Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Regeneracja skórzanej tapicerki

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie Regeneracja skórzanej tapicerki

    Mam lekko wytarte boczki i zastanawiam się nad regeneracją foteli w wyspecjalizowanym warsztacie. Koszt ok 600zł za komplet. Oni to szlifuja, uzupełniają i malują. Efekt podobno wyśmienity, do tego roczna gwarancja. Próbowaliście kiedyś podobnego zabiegu? Jak z jakością (mają być jak nowe)? Jak z trwałością? Nie budzą potem spodni?

    Wysłane z HTC One

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ja osobiście nie próbowałem ale widziałem u kolegi taki zabieg. Wyglądało idealnie, nie brudziło. Ale jak z trwałością to nie wiem. Nie spodziewałbym się takiej samej jak prawdziwa skóra. Ale to tylko moje spekulacje. Pamiętaj też że to nie usługa maszynowa. Czyli jakość zależy nie tyle od techniki co od umiejętności pracownika. Odnośnie ceny to pojęcie względne. Dla jednych dużo dla drugich mało.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Teoretycznie skóra oryginalnie tez jest farbowana, więc dlaczego by ktoś nie miał tego zrobić ponownie?
    Wszystko pewnie zależy od fachowca i materiałów.
    Kiedyś znajomy tapicer robił ojcu fotele w C8 i z początku wygadały super ale od razu uprzedził, że nie będzie to zbyt trwałe.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    Dzięki za info. Naprawdę ciekaw jestem jak by to było po odnowieniu. Jeśli zaryzykuję na pewno napiszę

    Wysłane z HTC One

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oktan Zobacz post
    Dzięki za info. Naprawdę ciekaw jestem jak by to było po odnowieniu. Jeśli zaryzykuję na pewno napiszę

    Wysłane z HTC One
    Nie ma żadnego ryzyka. Dla pewności pooglądaj dotychczasowe realizacje tej firmy która będzie Ci robić odnowienie.
    Zaglądnij na www.kosmetykaaut.pl i znajdz dział 'projekty firm detailingowych' czy jakośc tak, tam jest masa zdjęć przed i po zabiegu (głownie karoserie, ale i wnętrza też).
    Farba w żadnym wypadku nie brudzi ubrań (miałem wiem), prędzej brudzi je brud na tapicerce niedoczyszczonej. A po porządnym oczyszczeniu dopiero okaże się ile i jak głębokicjh jest mechanicznych uszkodzeń.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Jeśli firma, którą wybierzesz zajmuje się tym profesjonalnie to nie ma żadnego ryzyka, że pójdzie coś nie tak. Ja u siebie miałem do lekkiej poprawki jeden boczek i po przeczytaniu tematu jednego z forumowiczów spróbowałem zabrać się za to sam...Wszystko poszło dobrze i efekt końcowy był niezły gdyby nie jedno ale...kosmetyki, które są do kupienia na wielu aukcjach opierają się na pewnej gamie kolorystycznej. i tutaj jest pies pogrzebany ponieważ decydując się na zakup farby w gotowym już odcieniu zawsze istnieje ryzyko (i to poważne), że nie "trafisz" z kolorem. U mnie tak się właśnie stało i mało mnie szlag nie trafił jak wszystko wyschło i okazało się, że ok przetarcia nie ma , ale jest za to widoczna plama o innym odcieniu niż cały fotel Decyzja była natychmiastowa i fotel pojechał do warsztatu a tam kolor dobrali idealnie i nie ma szans, żeby ktokolwiek po regeneracji zauważył w którym to było miejscu. Warsztaty używają specjalistycznych środków więc nie ma absolutnie żadnego ryzyka, że coś będzie farbować, albo się łuszczyć. Wg mnie skóra wygląda jak nowa! Co do kosztów...600 zł za całość to dobra cena. Ja dałem 200 za jedno małe lekkie przetarcie.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A jak długo masz to zrobione i czy to jest w tym newralgicznym miejscu na boczku?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Robiłem to ponad rok temu i był to lewy boczek fotela kierowcy, czyli najbardziej narażona na uszkodzenia część fotela. Faktem jest, że to przetarcie było bardzo delikatne, ale mnie strasznie to raziło w oczy (lubię jak jest tip top) i nie żałuję ani złotówki wydanej na naprawę, bo efekt jest naprawdę super.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar beatles
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kielce/Warszawa
    Auto
    BMW e28 520i + BMW e39 540i V8
    Postów
    70

    Domyślnie

    Potwierdzam, że jeśli chodzi o taką robotę wykonaną przez profesjonalną firmę dobrymi środkami, to nie ma się czego obawiać.
    da się zdziałać cuda

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    Dzięki Panowie - po takich opiniach pewnie się skuszę na regenerację

    Wysłane z HTC One

Podobne wątki

  1. Renowacja tapicerki skórzanej
    Utworzone przez blink w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2015, 12:56
  2. Kolor tapicerki skórzanej
    Utworzone przez styks w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 21:50
  3. Renowacja skórzanej tapicerki
    Utworzone przez Yacek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 20:21
  4. Usuwanie zabrudzeń ze skórzanej tapicerki...
    Utworzone przez b-ski w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 15:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory