Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Temat: GTV czy Spider? Co myślicie o tym samochodzie z 3.0 V6?

  1. #1
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie GTV czy Spider? Co myślicie o tym samochodzie z 3.0 V6?

    witam w goscinnych wystepach w tym dziale. wiec... od pol roku jestem szczesliwytm posiadaczem 145-ki 1.6 boxer. Zaraz po zakupie spotkalem sie z wieloma drwiacymi usmiechami golf-iarzy ale dlugo nie musialem czekac by przekonac sie do alfy, nawet moj tata sie przekonal do tej marki. od kilku tygodni zaczalem zauwazacz ze fabryczne 110 koni mnie nie zadowala i tak dzis wpadlem na pomysl dlaczego by na wiosne nie sprawic sobie gtv-ki z 3 kitrowym piecem pod maska!! jakie jest wasze zdanie na temat tego modelu, jaki silnik najlepiej wybrac i czy zastanawiac sie nad zakupem spider-a czy darowac sobie cabrio. licze koledzy i kolezanki na wasza pomoc by na wiosne dumnie wyjechac na ulice i powk...wiac wielu urzytkownikow najbardziej sportowych calibr oraz golfow
    pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi !!

  2. #2
    Rudix
    Gość

    Domyślnie

    Witaj!
    Generalnie jesli stac Cie na wlanie paliwa do 3.0 to polecam Ci bardzo ten silnik. Frajda jest niesamowita. Niestety cos za cos. Trudno rowniez dostac dobrze utrzymany model.
    Poza tym, poszukaj dobrze a znajdziesz w naszym dziale sporo porad na ten temat...
    Nie jedna dyskusja sie tutaj toczyla!
    Pozdro!!!

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Świetny pomysł żeby sobie sprawić Gtv/Spider na wiosne , ja za nim kupiłem swoją ogladałem naprawde sporo egzemplarzy i w sumie nie nastawiałem się tak do końca z jakim silnikiem kupie, przejechałem się w sumie wszystkimi wersjami oprócz 1.8 TS, i tak podobało mi się jedna 3.0 ale była tak zajechana że koniec, pozniej druga w Poznaniu to samo a do kupna mojej 2.0 skłoniło mnie to że znajomy przywiózł własnie ją i pojechałem ją obejrzeć i byłem zadowolony bo to był pierwszy eglezmplarz który był naprawde zadbany( nie idealny ale to się już zmienilo ) miał książke serwisową, pierwszy właściciel, wyposażenie takiej jak chciałem ( wersja Lusso )itp. ale przeważyła jazda próbna tzn autko naprawde ładnie chodziło i stwierdziłem że naprawde mi taka moc wystarczy, a co do 3.0 napewno musisz się nastawić na spore zyżycie paliwa bo naprawde nie wierz że pali 8 litrów w trasie a 12 w miescie bo nawet fabryczne dane są o wiele większe, kolega jezdzi taką w Anglii i mówi ze około 17 litrów w mieście i więcej a w trasie róznie ale średnio koło 11-12, do tego dochodzą dużo droższe części i sam serwis, a teraz druga strona tzn autko z 3.0 napewno daje mnóstwo frajdy z jazdy i no i ten dzwięk, poza tym jak dały przykłady nie jest taki bezproblemowy jak niektórzy myślą ale to samo jest w sumie z TS-ami, silniki mają swoje przypadłości, i tak jeśli nie bedziesz liczył zyżycia paliwa to 3.0 napewno Ci da radość z jazdy, napewno radze Ci żebys szukał zadbanego w miare egzemplarza żebyś nie musiał wkładać w niego majątku na samym początku a co do Spidera to piękna sprawa bo sam mi się taki marzy do kolekcji z Gtv

  4. #4
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Zle mi to wygląda gdy widze ze szukasz Gtv pod kątem silnika a nie stanu technicznego. Jesli tak jest to uzbieraj jakies 10 tys na początek na czesci i naprawy.

    W wersjach 3.0 są droższe amory, droższy uklad hamulcowy, szybciej zużywają układy napędu i zawieszenie, rownież sprzęglo zuzywa sie szybciej a cena MAFa jest kosmiczna, olej trzeba lac lepszy i częsciej. A na dodatek przy ostrej jezdzie potrafi wywalic dziure w skrzyni.

    Jesli ktos taką Gtv mial to nie po to by jezdzic do koscioła ... wiec musisz sie liczyc z tym ze auto jest dojechane i trzeba bedzie wi nim wymienic sporo rzeczy.

    No..oczywiscie jak sie ma kase i zapał to po jakims czasie mozna sie cieszyc z rzadkiego egzemplarza . O ile ma sie wystarczająco rozsądku by nie zawinąc sie na drzewie :mrgreen:

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maffiu
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Skawina,KRK
    Auto
    GTV 2.0 16V T.S., Gt 1,9 JTD
    Postów
    48

    Domyślnie

    ja szukałem gtv-ki 2.0 v6 turbo a skonczyło 2.0 t.s bo ciezko jest trafic cos w dobrym stanie a inna sprawa to spalanie moja pali od 13l w gore po miescie zalezy od nastroju kierowcy

  6. #6
    ViP Rowerzysta Avatar Papamek
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv 1.8TS 2000, Bianco Polare
    Postów
    75

    Domyślnie

    Nic dodać, nic ująć. Frajda versus zdrowy rozsądek.

    Silniki V6 to na pewno wyższa klasa. Problemem są koszty eksploatacji.
    Gtv, a tym bardziej Spider to powiedzmy mało użytkowe samochody. Bardziej jako drugie auto w garażu. Wtedy koszty mają już mniejsze znaczenie

    Z premedytacją szukałem jak najmłodszego samochodu, z wnętrzem po liftingu, w kolorze czerwonym lub białym. V6 są wtedy rzadkością.
    Druga sprawa to, że V6 to mocne silniki, na które zwykle decydowali się kierowcy oczekujący od samochodu osiągów i można sie spodziewać, że tak też je eksploatowali.
    No i dochodzi jeszcze jeden aspekt - bezpieczeństwa. Gtv nie mają ESP i taka moc kierowana na przednie koła wymaga sporych umiejętności i duuużo zdrowego rozsądku

    Spróbuj sprowadzić auto na zamówienie. Polecam tego człowieka (aukcja przypadkowa, tu akurat AR 166): http://otomoto.pl/alfa-romeo-166-C7128122.html
    Sam u niego kupowałem już sprowadzone auto i nie żałuję zakupu. Możesz skontaktować się i zapytać o szanse na konkretny model / silnik.
    Po przemyśleniach i wielu sprawdzaniach stanu auta zdecydowałem się na najsłabszą silnikowo wersję. Cena odegrała niebagatelną rolę i samochód kupiłem za mniej niż połowę ceny 3.0 V6, którą zachwycałem się w Piasecznie. W końcu kupujesz auto ponad 10-letnie lub niewiele młodsze.
    Wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego myślę ewentualnie o drugiej AR. Co prawda perspektywa ta oddaliła się trochę z powodów finansowych. Ale gdybym miał wolne środki, to zamówiłbym do kompletu zadbanego Spidera z silnikiem 3.0 V6. Kilka miesięcy w roku przebolałbym częstsze wizyty na stacji benzynowej.
    Powodzenia i dobrych wyborów.
    Paweł

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    ja natomiast szukałem tańszego do robienia... i taką znalazłem... bok do malowania.. posiadam silnik 2.0TS i powiem ze nie jest najgorszy wiadomo jak to powiedział mój przemówca apetyt rosnie w miare jedzenia i teraz chciałbym 3.0 V6 no ale musze sie cieszyc tym co mam powodzenia w szukaniu. aaa... przy zakupie zwróć uwage na takie rzeczy jak.. sprawność klimy w silniku czy nie ma wycieków oraz co moim zdaniem powinno byc na dzien dobry oznakowana szyb... czy wszystkie sa takie same jesli nie to znaczy ze cos było nie tak...

  8. #8
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszzarzynski
    od kilku tygodni zaczalem zauwazacz ze fabryczne 110 koni mnie nie zadowala i tak dzis wpadlem na pomysl dlaczego by na wiosne nie sprawic sobie gtv-ki z 3 kitrowym piecem pod maska!!
    No Ty to masz problem :wink:
    A tak z głupia franc spytam, ile zamierzasz przeznaczyć na tą Gtv 3.0V6?
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  9. #9
    lukaszzarzynski
    Gość

    Domyślnie gtv

    mysle ze 20 tys uda mi sie uzbierac wiec nie jest to dolny pulap cenowy i uwazam ze lepiej sprawic sobie gtv-ke niz jakiegos beznadziejnego golfa 4.

  10. #10
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszzarzynski
    uwazam ze lepiej sprawic sobie gtv-ke niz jakiegos beznadziejnego golfa 4
    No tu masz całkowitą rację. Za 20.000zł powinieneś coś fajnego znaleźć, przygotuj się tylko na długie szukanie, dużo jeżdżenia i jakieś 2-5tyś. ponad to na doprowadzenie auta do stanu idealnego. Przepraszam za to pytanie o finanse ale zdarzają się osoby które myślą że coś takiego za 15.000zł wyhaczą, bo się takie "okazje" na alletanio zdarzają.

    Ja nie wiem jakie Ty masz wymagania, ja już miałem 3.0V6 od alfy, wspaniała jednostka, wspaniałe osiągi, doznania nie z tego świata. Ale dużo łatwiej znajdziesz zadbaną Gtv 2.0TS i utrzymanie również będzie dużo prostsze bo części jest sporo i nie są drogie. Ja rozumiem doskonale że co sześć garów to sześć garów. Ale jak coś Ci się kiedyś stanie z tym silnikiem to koszty powalają na kolana. A 2.0TS spokojnie zrobisz wszędzie za dużo mniejszą cenę.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfa Romeo Spider 2.0TS 2000r. pod zabytek co o tym myślicie.
    Utworzone przez Raider w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 18:34
  2. Zakup Alfa Romeo Spider 2.0TS 2000r. pod zabytek co o tym myślicie.
    Utworzone przez Raider w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 08:37
  3. Co myślicie o tym samochodzie, 156?
    Utworzone przez bakłażan9494 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-09-2012, 19:31
  4. [155] Zegarek w samochodzie
    Utworzone przez Dziaru w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory