Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Alfa 159 1,9jtdm czy 2,4jtdm

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Może Alfa 159
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 159 1,9jtdm czy 2,4jtdm

    Witam. Jestem nowicjuszem więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Przymierzam się do zmiany samochodu i zastanawiam się nad dwoma wersjami silnikowymi, czyli 1,9 jtdm i 2,4 jtdm. Do tej pory nie miałem styczności z tą marką więc skłaniam się ku Wam i Waszym poradom. Jeśli możecie napiszcie jak z eksploatacją tych silników, żywotnością itp., średnie spalanie (litr w prawo lub lewo nie robi dla mnie różnicy, ale z ciekawości pytam). Szukam samochodu raczej z pełnym wyposażeniem i tylko kombi. Proszę Was również o informacje na co zwrócić uwagę podczas oględzin tego modelu. Jestem z południa Polski i może jutro wybiorę się do Krakowa do komisu http://deft.otomoto.pl/osobowe. Może ktoś zna ten komis i ma jakieś informacje na jego temat? A może poszukać wersji 4x4 ? Kwota którą chciałbym przeznaczyć to ok 40 tyś zł.

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782








  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzi Zobacz post
    Witam. Jestem nowicjuszem więc bardzo proszę o wyrozumiałość. Przymierzam się do zmiany samochodu i zastanawiam się nad dwoma wersjami silnikowymi, czyli 1,9 jtdm i 2,4 jtdm. Do tej pory nie miałem styczności z tą marką więc skłaniam się ku Wam i Waszym poradom. Jeśli możecie napiszcie jak z eksploatacją tych silników, żywotnością itp., średnie spalanie (litr w prawo lub lewo nie robi dla mnie różnicy, ale z ciekawości pytam). Szukam samochodu raczej z pełnym wyposażeniem i tylko kombi. Proszę Was również o informacje na co zwrócić uwagę podczas oględzin tego modelu. Jestem z południa Polski i może jutro wybiorę się do Krakowa do komisu http://deft.otomoto.pl/osobowe. Może ktoś zna ten komis i ma jakieś informacje na jego temat? A może poszukać wersji 4x4 ? Kwota którą chciałbym przeznaczyć to ok 40 tyś zł.
    akurat jedziesz do dobrego komisu ,zachwalany jest

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar duch-dziadka
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Czarnków/Poznań
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    106

    Domyślnie

    Hmmm...trudno powiedzieć który wybrać...ja mam 2.4 JTDm, bo akurat się trafił ale rozglądałęm sie również za 1.9 JTDm.
    1.9 mozesz machnać na 180 KM 2.4 na 250 KM.
    Doznania z jazdy na pewno lepsze są w 2.4(dzwiek i moment). Na pewno 1.9 tanszy jest w eksploatacji...
    Trudno doradzić nie znając Ciebie i Twoich aspiracji

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Może Alfa 159
    Postów
    2

    Domyślnie

    Aktualnie jeżdżę BMW e90 320d 163KM w sedanie, ale potrzebuję coś większego. Czyli z silnikiem 1,9 jak i 2,4 nie ma żadnych problemów z użytkowaniem, obsługą ? Ja wolałbym raczej 2,4

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Falarek
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR MiTo
    Postów
    223

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzi Zobacz post
    Aktualnie jeżdżę BMW e90 320d 163KM w sedanie, ale potrzebuję coś większego. Czyli z silnikiem 1,9 jak i 2,4 nie ma żadnych problemów z użytkowaniem, obsługą ? Ja wolałbym raczej 2,4
    159 może wydaje się duża z zewnątrz ale w środku jakoś specjalnie przestronna nie jest więc jeśli jest to główne kryterium zmiany z E90 to nie wiem czy to dobry wybór.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Oj, jeśli chodzi o przestrzeń to na 159 się zawiedziesz
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ebol77
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    ruda_śląska/ zurych
    Auto
    FSO 125p '82 103 KM/ AR 159 SW'06 150 KM
    Postów
    281

    Domyślnie

    w myślenicach jest taki car outlet nieopodal krakowa. mają czasem ciekawe auta i dają 2 lata gwarancji ( min. na dwumas) sam kupiłem i wszystko było ok
    http://www.caroutlet.pl/szukaj.html

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał orzi Zobacz post
    Aktualnie jeżdżę BMW e90 320d 163KM w sedanie, ale potrzebuję coś większego.
    Wrzuce swoje trzy grosze, bo tez jestem na etapie zmiany auta (potrzebuje kombi, GT musze sprzedac). Wiec naturalnie skierowalem uwage w strone 159 kombi i, mimo, ze nie chce, musze auto skrytykowac za pare cech:

    1. Moze bedzie wieksze minimalnie w srodku (kabina niz e90, ale bez szalu). Bagazniki sa podobne, a wersje kombi tez porownywalne. Bagaznik w 159 kombi jest do d....y. Maly (460L) plytki, z wysokim progiem.

    2. 1.9 klekot ma akceptowalna dynamike, ale bedzie palil srednio 0.7-0.8L wiecej niz Twoje e90. 2.4 klekot fajnie wyglada na papierze, ale dynamika szalu nie robi, za to wir w baku, 2.4 bedzie srednio palil 2L wiecej niz Twoje BMW... A to juz przynjamniej dla mnie o duzo za duzo.

    3. Jakosc wykonania (tandetne plastiki, ogladalem wersje po FL z 10 roku z jasnym wnetrzem - skora i jasnymi plastikami) jest tragiczna. Opel Astra albo glupi kompaktowy Hyundai i30 sa lepiej wykonane.

    Dlatego, niestety 159 odpadla, mimo, ze to calkiem dobry samochód. Od e90 jest lepsza pewnie w jednym: nie jest brzydkim autem
    Ostatnio edytowane przez Krajcok ; 29-01-2014 o 14:22
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Micigózd
    Auto
    159 2.4 210hp '08
    Postów
    50

    Domyślnie

    @Up
    Fakt SW nie jest lekkie(najlepiej szukać polift i jeżeli Q4 niepotrzebne to zawsze będzie parę kilo lżej), ale silnik 2.4 robi robotę, a pali od 7-9 więc według mnie jest ok biorąc pod uwagę, że 2.0 pije podobnie, ale dźwięk to już nie to samo co 5 cylinderków i zawsze można zrobić program jeżeli osiągi nie będą zadowalające. O gustach się nie rozmawia, ale ja przy zakupie swojej sztuki przeleciałem po wielu markach(Volvo, Audi, Opel, BMW, Toyota) i jestem bardzo zadowolony, że wybrałem 159 z silniczkiem 2.4, ale tj pisałem: wszystko jest kwestią gustu i zapotrzebowań.
    Ostatnio edytowane przez Gruby86 ; 29-01-2014 o 17:25

Podobne wątki

  1. AR 159. Co wybrac: 1.9JTDm czy 2.4JTDm Q4
    Utworzone przez Arc w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 19:56
  2. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  3. [159] Różnica pomiędzy tłumikami końcowymi 2.2JTS , 2.4JTDm, 1.9JTDm
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 22:23
  4. AR 159 automat 1.9JTDm lub 2.4JTDm
    Utworzone przez AaaA w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 07:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory