Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Giulietta - ogólna ocena i koszty utrzymania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Fiat siena :P
    Postów
    16

    Question Giulietta - ogólna ocena i koszty utrzymania

    Witam,
    Słyszałem wiele na temat alfy (same ploty) i chciałbym je nieco ogarnąć.
    Co słyszałem.... że drogo w utrzymaniu, drogo w naprawie, psuje się jak szalone.
    Osobiście posiadam od nowości Fiata Sienę, która liczy sobie ok 15 lat. Na Fiatach psy wieszają a faktycznie nie psuje się aż tak a wedle mojego znajomego mechanika auto powinno być od kilku lat na szrocie. Natomiast ma się dobrze, korozja nie zżera, bez jakichś tragicznych usterek.

    Jak to wygląda z alfami?
    Interesują mnie Alfa Romeo GT (rocznik 2006) oraz Giulietta od 2010.
    GT zwyczajnie uważam za ładne. Giulietta jest za to i ładna i ma sporo mocy (170km) i nad taką, benzynową się zastanawiam (ewentualnie podobna moc).

    Proszę o sugestie, porównania, koszty (jeśli takie da się w ocenić w młodym aucie).

    Czytam sporo o stukaniu i skrzypieniu z podwozia w zimę, o zamarzającej klapie paliwa.


    Pozdrawiam forumowiczów i proszę o ocenę ogólną, awaryjność i koszty utrzymania/napraw. Ogólnie porównanie/ocena kogoś, kto zna to auto a nie przejechał się nim raz czy dwa aby napisać ładny artykuł dla magazynu z podsumowaniem "łądna, fajnie jeździ ale trzeba wiele wybaczać bo alfy kupuje się sercem nie rozumem".

    Jak to rzeczywiście wygląda?
    Czy jest aż tak źle i drogo? Jak np w porównaniu do Fiata Bravo2?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar euroscan
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Katy Wroclawskie/ Wrocław/ Legnica
    Auto
    147 TS 1.6, bez wariatora
    Postów
    685

    Domyślnie

    fiat bravo 2 za to słyszałem ze sie dość ostro psuje... sam nim jechałem chyba ze trzy razy, tragedia....

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar August
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 CrossWagon Q4 1.9JTDm 2005r.
    Postów
    138

    Domyślnie

    Cytat Napisał euroscan Zobacz post
    fiat bravo 2 za to słyszałem ze sie dość ostro psuje...
    A ja słyszałem, że alfy się ostro psują... Akurat Bravkę 2 mamy i żadnych poważnych usterek od 7 już lat nie było.
    Moja była: 156 Crosswagon Q4 JTDm


  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Fiat siena :P
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ergo... sporo bajek w tych opowieściach.

    Kolega Ma bravo 2 (używane, dizel) i od dwóch lat żadnych problemów czy napraw.
    Sam mam sienę (z 15-17 lat to teraz ma) i żadnych poważnych usterek. No kilka razy trzeba było coś naprawić/wymienić np alternator albo coś ale tu nie ma co płakać.

    A możecie coś powiedzieć o alfach?
    Konkretniej Gulietta, 159, GT?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Użyj funkcji "zaawansowane wyszukiwanie". To nie boli.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Fiat siena :P
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ergo... sporo bajek w tych opowieściach.

    Kolega Ma bravo 2 (używane, dizel) i od dwóch lat żadnych problemów czy napraw.
    Sam mam sienę (z 15-17 lat to teraz ma) i żadnych poważnych usterek. No kilka razy trzeba było coś naprawić/wymienić np alternator albo coś ale tu nie ma co płakać.

    A możecie coś powiedzieć o alfach?
    Konkretniej Gulietta, 159, GT?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maxit1
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    rawa mazowiecka
    Auto
    giulietta 2,0 jtdm 170 km+ audi a4 2,0tdicr
    Postów
    323

    Domyślnie

    mam julke od roku jest oki

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Fiat siena :P
    Postów
    16

    Domyślnie

    @TILT użyłem
    Chodziło mi raczej o jakieś małe podsumowanie oraz ogólny całokształt Julki do innych alf i/lub aut. Generalnie czytając widzę, że niektórym pali sporo (rekordowo16-20?!) i że lubi mieć drobne usterki w stylu doszczelnienie świateł, trzeszczenie gum i tym podobne. Typowe fiatowskie usterki ale bez tragedii. Niemniej lepiej jak wypowie się ktoś kto zna temat niżeli czytać 25 zakładek na temat Julki (przeczytałem ok 14) gdyż nie zawsze są treściwe

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar jarecki_68
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Mazda 6 2.5 SkyPassion ... była Giulietta 170 MA
    Postów
    148

    Domyślnie

    Podsumowanie to raczej nie bedzie, ale ... przed Julką miałem od nowości Fiata Bravo II 1.4 T-Jet 120 KM. Miałem go 3,5 roku i zrobiłem około 65 tys. km. Właściwie nic poważnego się z nim nie działo, same duperele typu ... parujace lampy tylne, brak ogrzewania wkładu lusterka po stronie pasażera, odklejające się logo na klapie, ubytki płynu chłodzącego (nieszczelny przewód wymieniony na gwarancji) i wewnętrzny lewy zacisk hamulca w tylnym kole się zapiekł, co spowodowało zjechanie klocka i konieczność wymiany. Z poważniejszych rzeczy to tuż przed sprzedażą popsuł się "obieg zewnetrzny" od nadmuchu powietrza. Wyrobiły się jakieś rolki (koszt 25 zł) sterujące klapką otwierającą wlot powietrza z zewnątrz. Niestety wymiana tego to konieczność rozebrania całej deski rozdzielczej.

    Od roku mam Julkę i jak do tej pory też tylko duperele. Pierwsza rzecz jaka przestała działać to ... tak samo jak w Fiacie, przestał grzać wkład lusterka po stronie pasażera , zbierała się woda w lampie stop oraz kierunkowskazach. Wszysko wymienione na gwarancji. Wymieniono również uszczelkę tylnej wycieraczki bo woda dostawała się do bagażnika. Dodatkowo po wymianie została uszczelniona pastą do uszczelniania, chyba misek olejowych, i teraz jest suchutko. Na co zwróciłbym jeszcze uwagę to akumulator, o który trzeba dbać szczególnie jak się robi małe przebiegi. Wystarczy, że bedą brudne klemy, troche nalotu albo jest niedoładowany i już S&S nie działa

    Na zakończenie o spalaniu. Te 16-20 l to duża przesada. Ja jeżdżę głównie w mieście i mam średnie spalanie na poziomie 9,68 l. Szczegóły możesz zobaczyć klikając sobie poniżej w zielone pole. Zawsze prowadzę szczegółówe statystyki i porónująć spalanie Julki z Fiatem, który miał 120-konny silnik benzynowy, mogę powiedzieć, że jest ona sporo oszczędniejsza.
    Ostatnio edytowane przez jarecki_68 ; 03-02-2014 o 09:34

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    .
    Postów
    451

    Domyślnie

    ja sie martwie tylko i moze az o to jak pracuje silnik 1,4 M air 170KM . Nie podoba mi sie to. Nie widze innych wpisow ludzi opisujacych podobny problem tak wiec moze mam jednostkowy przypadek ale po przebiegu 1100 auto pracuje brzydko strasznie. Od poczatku tak bylo ludzilem sie , ze moze jak przejedzie sie troche kilosow to ucichna te zawory a to sie nie zmienia. Mam nadzieje , ze wykonanie procedury kalibracji zalatwi sprawe bo jak nie to chyba nie odbiore auta z serwisu. Poza tym jest OK. Mam nadzieje , ze Multiair nie jest krokiem wstecz w stosunku do T Jet, ktory pracuje bardzo ladnie.

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  2. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  3. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  4. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04
  5. [147] Zakup oraz koszty utrzymania
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 03:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory