Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Temat: Giulietta - ogólna ocena i koszty utrzymania

  1. #31
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Civic 1.4iS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post.

    Nie chciałem tworzyć nowego tematu ze swoim banalnym pytaniem więc pozwoliłem sobie napisać tutaj.

    Przeglądając ogłoszenia Julki w internecie natrafiłem na dwa różne warianty podświetlenia wyświetlaczy/panelu klimatyzacji.

    1. Czerwone podświetlenie i białe(?) litery - pierwsze zdjęcie
    2. Czarne tło i czerwone litery - drugie foto
    http://imgur.com/a/6yuEt

    To jest związane z wersją wyposażenia czy po prostu można sobie zmienić rodzaj podświetlenia?

    Pozdrawiam,

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    To nie są dwa różne warianty, to jest ten sam rodzaj podświetlenia, po prostu zdjęcia robione w różnych warunkach. Zawsze jest czarne tło i czerwone literki. Przy czym to czarne tło jest lekko czerwonawe w pewnych warunkach. Nie pamiętam już czy jak jest bardzo ciemno, czy wręcz odwrotnie. W każdym razie nie ma wyboru wariantu podświetlenia. Chyba można ustawić gdzieś jasność podświetlenia (ale ręki sobie uciąć nie dam, bo w tych ustawieniach grzebałem ze trzy lata temu), wtedy możnaby uzyskać efekt czerwonego tła, przy maksymalnej jasności, ale to źle by wyglądało.
    ___

  3. #33
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta 1.4TB Distinctive/Sport/Premium/Dach
    Postów
    480

    Domyślnie

    Cytat Napisał milleniusz Zobacz post
    To nie są dwa różne warianty, to jest ten sam rodzaj podświetlenia, po prostu zdjęcia robione w różnych warunkach. Zawsze jest czarne tło i czerwone literki. Przy czym to czarne tło jest lekko czerwonawe w pewnych warunkach. Nie pamiętam już czy jak jest bardzo ciemno, czy wręcz odwrotnie. W każdym razie nie ma wyboru wariantu podświetlenia. Chyba można ustawić gdzieś jasność podświetlenia (ale ręki sobie uciąć nie dam, bo w tych ustawieniach grzebałem ze trzy lata temu), wtedy możnaby uzyskać efekt czerwonego tła, przy maksymalnej jasności, ale to źle by wyglądało.
    Dokładnie, opcja dimmer z komputera z ustawioną jasnością na maxa daje efekt jak na pierwszym zdjęciu. Tylko w nocy podświetlenie Ci oczy wypali
    Grzebiąc w opcjach komputera trzeba dodatkowo pamietać, aby robić to na zatrzymanym samochodzie, podczas jazdy część jest niedostępna. Ale akurat dimmer jest dostępny nawet jak jedziesz.

  4. #34
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Civic 1.4iS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Super, dzięki za wyjaśnienie.
    A są jakieś różnice w wyświetlaczu komputera albo podświetleniu samych zegarów? Spotkałem się z określeniami "wyświetlacz matrix", albo, że zegary podświetlane na biało. Jednak wydaje mi się, że w każdej Julce jest tak samo bo na zdjęciach nie widzę różnic.

  5. #35
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT
    Postów
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał kret90 Zobacz post
    Super, dzięki za wyjaśnienie.
    A są jakieś różnice w wyświetlaczu komputera albo podświetleniu samych zegarów? Spotkałem się z określeniami "wyświetlacz matrix", albo, że zegary podświetlane na biało. Jednak wydaje mi się, że w każdej Julce jest tak samo bo na zdjęciach nie widzę różnic.
    Żadnych różnic, to tylko różny sposób nazywania tego samego wyglądu/systemu

  6. #36
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał buczo Zobacz post
    Żadnych różnic, to tylko różny sposób nazywania tego samego wyglądu/systemu
    A tu wydaje mi się, że są jakieś różnice. Z tego co pamiętam, w wyższych wersjach wyposażenia jest ten wyświetlacz "matrix", czyli zwykły ciekłokrystaliczny wyświetlacz złożony z (dość dużych) pikseli. A w wersji podstawowej jest chyba jakiś prostszy, bez pikseli, tylko z piktogramami. Albo jakoś tak.
    ___

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Fiat siena :P
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam ponownie

    Jak zauważyłem Fiaty mają na necie sporo dostępnych 'instrukcji serwisowych'. Np do Fiata Bravo 2 wygooglałem, że jest. Czy znajdą się takowe do Alfa Romeo Giulietta? A może jesteście w stanie gdzieś wrzucić? Udostępnić?

  8. #38
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - FIAT obecnie nie udostępnia danych serwisowych.
    - na forum euroscan podawał tylko opis blędów dla ECU 8GMF.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    Fiat siena :P
    Postów
    16

    Domyślnie

    Panowie, zasadniczo chyba do pełni szczęścia zostało mi jedno pytanie. Gdybam czy aby nie zrobić z tego tematu

    Obecnie by kupić Julkę 120km (nową) trzeba wydać ok 60-70tysi.
    Nowa Julka 170koni to już zabawa droższa, niestety więc pozostaje opcja używanej.

    Czy warto wydać 50-55 tysi + 4.5 tysia na gaz za Julkę 170koni z 2011?
    Oto jest pytanie....

    Używane ale frajda a nowe.... jakaś tam Kia czy coś tam ;P

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał wic1 Zobacz post
    4.5 tysia na gaz
    Osobiscie za nic bym nie wlozyl gazu. Albo kupic montowane przez fabryke albo diesla. Nie znam osobiscie nikogo kto by byl z gazu calkowiecie zadowolony. Zazwyczaj jest to gadka: jest tanszy, ale nie jest bezproblemowy i tutaj narzekanie.
    Sam uzywalem w silniku gaznikowym i wracac do tego nie zamierzam. Tzn predzej do gaznika niz do gazu
    U ojca zaoszczedzone pieniadze poszly na nieco kosztowna naprawe silnika, ktorej gaz bezposrednia przyczyna nie byl, ale mogl byc pomocny.
    Podobno sa zadowoleni uzytkownicy gazu tak jak i podobno sa warsztaty ktore umieja to wyregulowac, ze nie trzeba potem sie tego tykac... podobno tez sa gdzis uczciwy politycy.... tak slyszalem

    Do tego nie wiem jak w Polsce, ale na Wegrzech praktycznie kazdy wiekszy garaz ma zakaz wjazdu samochodem z LPG, co ze wzgledu na dosc malo miejsc parkingowym w Budapeszcie mogloby byc wkurzajace. Do tego kazdy woz na Wegrzech musi miec naklejke w okolicach hologramu z numerem rejestracyjnym, ze jest zasilany LPG. U nas chyba nie ma az takich wymogow, ale kilka miejsc w W-wie widzialem, choc nie wiem jaka jest tendencja z pojawianiem sie nowych.

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  2. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  3. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  4. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04
  5. [147] Zakup oraz koszty utrzymania
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 03:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory