Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: 2,4jtdm gaśnie zaraz po starcie, problem po zatankowaniu na BP

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie 2,4jtdm gaśnie zaraz po starcie, problem po zatankowaniu na BP

    Od niedawna jestem w posiadaniu ww klekota i powoli zaczynam poznawać uroki silnika wysokoprężnego

    Zatankowałem BP ultimate i po nocy na zewnątrz przy -16,5 zaczęły się problemy.

    Auto odpaliło do strzału i odjechałem, zostawiłem auto na biegu jałowym pod sklepem/pasażer w środku chciał się ogrzać/ i po jakichś 5min zgasło.
    Po wielu próbach auto nie odpaliło do teraz. Właściwie, to odpala ale po 1-2s gaśnie i dalsze kręcenie nic nie daje.

    Wepchnąłem samochód do ogrzewanego garażu, po 2-ch dniach dalej nie odpalał.

    Pomyślałem, że jest zapchany filtr ON, był wymieniany 2000km temu, zdemontowałem go i ogrzałem na kaloryferze, potem wylałem paliwo, przedmuchałem, filtr nie stawia oporu, napełniłem i założyłem pod maskę, dalej kicha, nie działa

    Mechanik przyjechał mi pomóc, wymieniliśmy świece, bo trochę wolno się nagrzewały, próbował odpalić na plaku, nic to nie dało.

    Jutro podepnie kompa, wieczorem jeszcze próbowałem odpalać po rozgrzaniu listwy wtryskowej, pompy CR, regulatora ciśnienia paliwa i przewodów wysokiego ciśnienia gorącą wodą z czajnika i szmatami. Nic nie pomogło

    Wykręciłem czujnik ciśnienia na listwie CR i zauważyłem zanieczyszczenie w postaci białej substancji o konsystencji wazeliny, można potwierdzić na 99%, że zawiniło paliwo, tylko pytanie co jest zasyfione??

    PS: Jeszcze zapomniałem, że podgrzałem zbiornik paliwa grzejnikiem i dolałem 1l benzyny/mam ponad 1/2 zbiornika/

    ma ktoś pomysł co nawaliło??

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    EGR, nie kombinuj z paliwem, stawiam na 99.99% że walnięty egr.

    Masz coś takiego?

    https://www.youtube.com/watch?v=1RNUAC2OthY
    Ostatnio edytowane przez murgal ; 02-02-2014 o 22:41
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Postaraj się wypompować to paliwo..Koniecznie też zalej dobre,zimowe paliwo.Wydzieliła ci się parafina.Najlepiej by było,byś jak najwiecej tego paliwa wypompował ze zbiornika.

    BP nie jest dobrą stacją,sam sie kiedyś przekonałem w poprzedniej alfie.
    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 02-02-2014 o 22:50

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Ja w 99% stawiam na złe paliwo. Ta biała maż, to wytrącona parafina. Identycznie miałem w 147. Ponownie odpaliłem autko po wymianie filtra, ogrzaniu całego samochodu w ciepłym garażu, oraz nagrzaniu pompy CR suszarką.Dodawanie ulepszaczy po wytrąceniu się parafiny tylko pogarsza sprawę, nie tylko nie rozpuści parafiny, ale do jej ponownego rozpuszczenia trzeba wówczas wyższej temp.Po ogrzaniu auta zdejm przewód paliwowy na filtrze idący z zbiornika paliwa, włóz go do jakiegoś przezroczystego naczynia i włacz zapłon. Paliwo, które wpłynie do naczynia musi być klarowne. Jeżeli jest mętne to masz przyczynę awarii.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    BP nie jest dobrą stacją,sam sie kiedyś przekonałem w poprzedniej alfie.
    Praktycznie każda stacja w danym rejonie ma takie samo paliwo od Lotosu lub Orlenu. Więc większe znaczenie ma co się działo z paliwem między producentem a bakiem naszego samochodu, a nie marka stacji.

    Wyjątkiem jest arktyczne paliwo Statoil Gold, które faktycznie ma o klasę lepsze parametry, bo pochodzi z innej dystrybucji.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 03-02-2014 o 10:05

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Być może racja,mialem nieprzyjemność z paliwem z BP i pewnie jestem uprzedzony już do tej stacji.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie

    z tym BP to nie pierwszy byłem, sporo reklamacji jest na paliwo BP ultimate, na lato super, bo dzięki dużej zawartości parafiny jest kaloryczne i ma wysoką liczbę cetanową, jednak w zimie porażka, lepsze zwykłe, a co do BP, to na pewno maja własne rafinerie, nie kupują w orlenie, to tak jak by tesco kupowało "u jadzi" w ważywnym.
    Wypróbuje jeszcze patent z suszarką, trochę po macoszemu potraktowałem pompę wtryskową. słabo się nagrzała, paliwko też sprawdzę zdejmując na chwilę wężyk, byleby pompy nie zatrzeć na sucho. chyba bez kręcenia na zapłonie idzie pompa niskiego ciśnienia. Dzisiaj wieczorem podepniemy kompa jak suszarka nie pomoże i może bedzie jasność, co do EGR, to chyba tak nagle w czasie pracy silnika nie nawalił?! a jeśli tak, to komp pokaże.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksiu Zobacz post
    BP, to na pewno maja własne rafinerie, nie kupują w orlenie, to tak jak by tesco kupowało "u jadzi" w ważywnym.
    Nie masz racji.
    BP podpisuje umowy z Lotos i Orlenem na dostawy paliw. Podobnie robi Shell, Lukoil i inna konkurencja. BP nie ma w Polsce ŻADNEJ rafinerii. Faktem jest, że mają na wschodzie Niemiec rafinerie (a w zasadzie są współwłaścicielami) i na zachodzie polski można kupić paliwa stamtąd. Ale na wschodzie nie – to by się nie opłacało.

    W praktyce paliwo w danym regionie Polski zwykle pochodzi dokładnie z tego samego miejsca, bez względu na to czy to Orlen, Shell czy BP.

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie

    dobra, z tym paliwem to faktycznie loteria...
    wracając do tematu awarii:

    po podpięciu kompa wyskoczył błąd czujnika na pompie wtryskowej- odczytuje zbyt małe ciśnienie, ogrzewałem pompę z nacikiem na czujnik suszarką do włosów, żadnych efektów, wymontowałem ten czujnik i wygotowałem w benzynie aptecznej, założyłem i to samo, patrzyłem na ceny tego czujniczka i nowe chodzą po 450zł: http://allegro.pl/zawor-elektrozawor...869542084.html, za 300zł można mieć używaną pompę wraz z czujnikiem rzekomo sprawną: http://allegro.pl/alfa-romeo-159-2-4...940683107.html, mam teraz dylemat, bo albo jest po czujniku i kupię, albo pompa siadła/mimo małego przebiegu/, wiem, że co do czujnika to pewność będzie przy nowym, ale jak to pompa, to mam 500zł w plecy, jak to zrobić??
    Pompa przy baku pompuje jak ta lala, cały słoik w 5s, paliwo klarowne

    PS: Używany czujnik kosztuje 300zł, co uważam za bezsensowny zakup i nawet go nie rozważam!

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W pompie masz regulator ciś. paliwa,który czyściłeś (pod lupą sprawdż, czy ta siateczka na samym końcu regulatora jest czysta) na listwie paliwowej jest czujnik ciś. paliwa, może spróbuj i jego przeczyścić.

Podobne wątki

  1. [159] AF 159 2,4 automat nie zapala lub gaśnie zaraz po odpaleniu
    Utworzone przez ferenss w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 22:21
  2. [159] wiatrak uruchamia się zaraz po starcie silnika
    Utworzone przez tadraiml w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 14:30
  3. [159] Siła nawiewu zaraz po starcie
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 09:33
  4. [GTV] Silnik skacze zaraz po zapaleniu i gaśnie
    Utworzone przez Nowy_24 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 13:51
  5. [GTV Spider] Silnik gaśnie zaraz po odpaleniu, na zimnym nie wkręca się, a na ciepłym dławi się
    Utworzone przez kurył w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 11:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory