Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: którą część wydechu dłubnąć żeby nadać lepszego dzwięku silnikowi

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie którą część wydechu dłubnąć żeby nadać lepszego dzwięku silnikowi

    Siema, mój kumpel który także ma 2.0 TSa chce pomodzić coś przy wydechu, ma założony końcowy tłumik jakiś tam, nawet za dobre pieniądze ale szału z dźwiękiem nie ma, do czego się dobrać żeby dać mu troche pomruku ? Katalizator ? Środkowy ? Patroszyć a może wstawić rure ? Nie chodzi o to żeby było go słychać z końca miasta tylko delikatny pomruk i takie troszke ryczenie przy najwyższych obrotach

    ps. czy taki zabieg nie zwiększy ilości WIDZIANEGO 'dymu' z rury albo coś? Żeby nie kopcił jak diesel

    ~ taka była piękna ! :C




  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Właśnie tłumik końcowy najbardziej decyduje o dźwięku, innymi elementami wydechu można tylko narobić sobie problemów (nieprawidłowa praca sondy, obniżenie mocy, momentu).
    Filtr stożkowy da słyszalną zmianę dźwięku, ale mokry może uszkodzić przepływkę, suchy (dobry) jest drogi i dalej jest problem z doborem dolotu, (przekrój, długość) żeby nic nie pogorszyć.
    A widziany "dym" zależy od kondycji silnika i wilgoci w wydechu a nie od rodzaju modyfikacji.

    Niestety próby, próby albo "sprawdzony" dedykowany tłumik końcowy.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    z tego co czytałem to wycięcie katalizatora albo wsadzenie rury w niego, polepsza reakcje na gaz, z moca nie robi nic i dźwięk się zmienia no i na minus zanieczyszczenia, czyli co ? Najlepiej nic nie dotykać? Patrzałem w dziale Nasze Belle to sporo ludzi ma coś grzebnięte

    ~ taka była piękna ! :C




  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Zmiana tłumika końcowego da niewiele.. coś da ale końcowy tłumik przy seryjnym wydechu wycisza jakieś 10% tylko.. żeby coś faktycznie zmienić trzeba dłubnąć dalej.. ale to spore pieniądze idą to nie Civic gdzie tłumiki są dostępne od chińczyków tanie sportowe..

    Proponuje przejrzeć YouTube z filmikami dźwięku "Alfa Romeo 147 exhaust sound" i jak coś się spodoba to zwykle pod filmem jest opis co zostało zmienione w wydechu żeby to osiągnąć..

    PS. Tak jak kolega wyżej wspomniałem przy głębszych zmianach może pojawiać się check engine na wskaźnikach ale przy TSach nie powoduje to nic poza kontrolką, nie ma trybu awaryjnego żadnego..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Wheeler a ty co masz zmienione w wydechu bo chyba coś kojarzę, wybebeszone coś ? Końcowy tlumik pomijamy

    ~ taka była piękna ! :C




  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Łatwiej byłoby zapytać co mam niezmienione.. bo mam zmienione wszystko.. Kolektor zmieniony, katalizator custom, środkowy komorowy custom, rura końcowa custom, tłumik końcowy custom..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    pisząc custom masz na myśli samoróbki ewentualnie przeszczepy z innych modeli czy jakichś tuningowych firm ;>

    ~ taka była piękna ! :C




  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    PS. Tak jak kolega wyżej wspomniałem przy głębszych zmianach może pojawiać się check engine na wskaźnikach ale przy TSach nie powoduje to nic poza kontrolką, nie ma trybu awaryjnego żadnego..
    U mnie jak poluzowala sie wtyczka od sondy (mam zlamany zatrzask) na autostardzie przy 140, zaczal migac check, samochod strasznie oslabl, praktyczne zero reakcji na gaz powyzej 90km/h wiec raczej "cos" to zmienia gdy sonda zle pracuje

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie


    tak btw tak brzmi mój <3 mikro troche nie domagał przez co te wyższe partie są lekko zniekształcone

    ~ taka była piękna ! :C




  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    U mnie jak poluzowala sie wtyczka od sondy (mam zlamany zatrzask) na autostardzie przy 140, zaczal migac check, samochod strasznie oslabl, praktyczne zero reakcji na gaz powyzej 90km/h wiec raczej "cos" to zmienia gdy sonda zle pracuje
    Gdzie ja wspominałem o tym że przy uszkodzonej sondzie nic się nie dzieje? Bo rozumiem że wiesz co mówisz jak cytujesz moje zdanie o tym że "przy głębszych zmianach może pojawiać się check engine ale nie następuje nic poza kontrolką check engine"

    Byłem na hamowni najpierw był pomiar bez błędu check engine a potem wymusiliśmy pracą silnika żeby błąd wyskoczył i zrobiliśmy drugi pomiar i nie było żadnych zmian..

    Btw. Spadek mocy nie oznacza trybu awaryjnego, jechałeś na uszkodzonej sondzie to czego się spodziewałeś.. uszkodzona sonda to nie to samo co sprawna sonda z innymi pomiarami z powodu modzonego wydechu..

    @Lenix custom z firmy tuningowej.. środkowy RM Motors, Końcowy przerobiony firmy CSC..

    Co do filmiku to czym zastąpiłeś katalizator że masz "decated" ?
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

Podobne wątki

  1. [146] Modyfikacja wydechu dla lepszego brzmienia
    Utworzone przez Koksolaj w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 20:56
  2. [MiTo] brak dzwięku
    Utworzone przez Paweł&Justi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 11:10
  3. Procesor dzwięku DSP ;)
    Utworzone przez Misiek213 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory