Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: nowy nabytek od razu problemy .pomocy !!

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa 147 distinctive 2001 1.6 gaz
    Postów
    7

    Domyślnie nowy nabytek od razu problemy .pomocy !!

    Sytuacja wyglada tak . Alfe 147 z 2001 roku 1.6 w gazie kupilam z 3 tygodnie temu wszystko dobrze chodzilo az do czasu . Zaczelo sie o pokazywania na komputerze ,ze mam wlaczone przeciwmgielne tylne choc sa wylaczone potem wykrzyknik czerwony juz nie wspomne o kontrolce poduszki ktora caly czas sie swieci i od 3 dni mam taki problem zapalam auto pochodzi az przerzuci sie na gaz i zaczynam jechac a pedal hamulca przy hamowaniu zalapuje blokade twardy pedal zaczyna jakby szurac z przodu auta po chwili dalej moge wcisnac pedal i znow to samo za 2 czy 3 hamowaniem problem znika lecz pojawia sie kontrolka abs . O CO CHODZI ? Pomozcie mi ? Dodam ze kloski tylne sa ok a prEdnie jeszcze w miare ale we wtorek bede zmieniac wraz z wahaczami . I akumlator byl ladowany z jakies niecale 2 tygosnie temu po ktorym przeataly dzialac centralny a radio wciaz gralo bez mozliwosci wylaczenia az do wizyty u mechanika. Poradzcie cos prosze

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koniu031
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Września
    Auto
    Alfa 156 2,4 20v 175km
    Postów
    300

    Domyślnie

    Koleżanko z tym hamulcem wygląda na to jakby coś funglował czujnik od abs. Tzn przestaje widzieć że koło się kręci i podczas hamowania uruchamia abs pomimo że żadne koło się nie blokuje. Podłączyć Alfine pod komputer i zobaczyć co się dzieje lub z którym czujnikiem. I do przejżenia elektryka bo cuda się dzieją
    ''...a my lubimy jak pachnie lubimy ją czuć, my lubimy wąchać etyliny smród...''

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar RoBeRt 147
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp./ Kalisz
    Auto
    ALFA 147 2002r.1.9JTD 8V 115KM 6b ;)
    Postów
    646

    Domyślnie

    albo ktoś z forum żeby się podłączył i błędy odczytał... skąd jesteś jak Ostrów - Kalisz to mogę pomóc
    co do kontrolki poduszki proponuje ruszyć kostki pod fotelem kierowcy i pasażera... tzn wypiąć wyczyścić psiknąć sprayem do konserwacji styków i wpiąć powinno pomóc

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa 147 distinctive 2001 1.6 gaz
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jestem z czestochowy jesli ktos blosko jest i sie zna to czdkam na odp. Robert dziekuje za mile checi

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    QBA - flar ital








  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Ja jestem z Cze-wy. Jeśli chodzi o sczytanie błędów mogę pomóc i oblookać co i jak, ale cudów nie obiecuję. Jak coś to na priv umówimy się.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa 147 distinctive 2001 1.6 gaz
    Postów
    7

    Domyślnie

    okazal sie to lewy przedni czujnik abs'u

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory