Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112
Pokaż wyniki od 111 do 116 z 116

Temat: Alfa 159 w wersji TI - opinie

  1. #111
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Przebieg to ma mało do rzeczy. Wszystko zależy jak ktoś dbał wcześniej.
    .
    Pozwolę się nie zgodzić. Przebieg to nie tylko silnik. To zużycie praktycznie wszystkiego. To częsciej otwierane drzwi, czyli zużywają sie cięgna. To zużycie turbiny. To przyciski, duperele, które używane częsciej (bo auto dłużej jezdziło) zużywają się szybciej.
    Przebieg ma znaczenie. Oczywiście nie determinujące.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pgo Zobacz post
    Sprzedam Alfa Romeo 159 wyposażony w silnik benzynowy 1750 TBi 200 KM w najbogatszej wersji wyposażenia SPORT PLUS z Pakietem stylistycznym TI
    5o tysięcy za 159. No kolego, autentycznie trzymam kciuki za powodzenie tej misji)) pochwal sie po udanej transakcji))
    Najdroższe 159, z 2011 roku, z podobnym pakietem, tyle ze 2.0 JTDM niedawno sprzedało się za 41 tysięcy. Jeden właściciel od zakupu, pełna historia pojazdu, nienaganny stan blachy, żadnych stłuczek, przebieg 85 tysięcy, dwa pełne komplety opon i felg.
    Podobne auto, tyle, że TBi z Gdańska zeszło w czerwcu za 37 tysięcy. Też jeden własciciel od zakupu w 2012 roku.
    Ale kibicujemy Ci.

  2. #112
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI, TBI
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    5o tysięcy za 159. No kolego, autentycznie trzymam kciuki za powodzenie tej misji)) pochwal sie po udanej transakcji))
    Najdroższe 159, z 2011 roku, z podobnym pakietem, tyle ze 2.0 JTDM niedawno sprzedało się za 41 tysięcy. Jeden właściciel od zakupu, pełna historia pojazdu, nienaganny stan blachy, żadnych stłuczek, przebieg 85 tysięcy, dwa pełne komplety opon i felg.
    Podobne auto, tyle, że TBi z Gdańska zeszło w czerwcu za 37 tysięcy. Też jeden własciciel od zakupu w 2012 roku.
    Ale kibicujemy Ci.
    JTDM bym nie porównywał, silnik znacznie bardziej dostępny i TBI były zawsze droższe. Tak jak pisałem jest to cena wyjściowa, w celu rozeznania rynku. Ciężko mi było znaleźć jakieś odniesienie z powodu braku takich egzemplarzy na Polskim rynku (TBI, lakier, wyposażenie, z Polskiego salonu). Na zagranicznym mobile.de potrafią kosztować i więcej. Nie zależy mi na szybkiej sprzedaży auta także w przypadku braku zainteresowania cena stopniowo będzie spadać ale cena 4x tyś to jest chyba minimum za jakie oddam bo mi po prostu szkoda pewnego auta.
    Ostatnio edytowane przez pgo ; 26-07-2020 o 06:54

  3. #113
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Wiesz, na mobile.de zawsze znajdziesz droższe oferty ale i większy procent ofert pewnych.
    Rynki zachodnie mają większą siłę nabywczą.
    TBi to bardzo dobra jednostka napędowa ale ma jedną wadę: ogromne spalanie w cyklu miejskim. JTDM spali ci do 8 litrów w miescie a TBi do 13 nawet. Jak się dużo jeździ to w skali roku kolosalna różnica. W trasie jest podobnie, choć różnica nie jest tak wielka (6 do 7 litrów versus 8 do 10). Jak ktoś kupuje używkę znaczy, że nie ma dużej kasy, inaczej pewnie szukałby nówek. Zatem liczy.
    No i przy silniku TBi te wyliczenia wychodzą nieciekawie. To obniża motywację do zakupu, szczególnie po takich poziomach cenowych.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 26-07-2020 o 22:12

  4. #114
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał pgo Zobacz post
    JTDM bym nie porównywał, silnik znacznie bardziej dostępny i TBI były zawsze droższe. Tak jak pisałem jest to cena wyjściowa, w celu rozeznania rynku. Ciężko mi było znaleźć jakieś odniesienie z powodu braku takich egzemplarzy na Polskim rynku (TBI, lakier, wyposażenie, z Polskiego salonu). Na zagranicznym mobile.de potrafią kosztować i więcej. Nie zależy mi na szybkiej sprzedaży auta także w przypadku braku zainteresowania cena stopniowo będzie spadać ale cena 4x tyś to jest chyba minimum za jakie oddam bo mi po prostu szkoda pewnego auta.
    Trzymam kciuki i 'kibicuję' - bardzo dobre podejście, zwłaszcza, że dodatkowo ceny 159 są niestety strasznie zaniżone w stosunku do 'konkurentów'. Uważam, że ogólnie wszystkie powinny być droższe, a te przysłowiowe igły już w ogóle powinny trzymać wysoką cenę.

  5. #115
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Pozwolę się nie zgodzić. Przebieg to nie tylko silnik. To zużycie praktycznie wszystkiego. To częsciej otwierane drzwi, czyli zużywają sie cięgna. To zużycie turbiny. To przyciski, duperele, które używane częsciej (bo auto dłużej jezdziło) zużywają się szybciej.
    Przebieg ma znaczenie. Oczywiście nie determinujące.
    To ja z kolei nie zgodze sie z Toba jesli mozna ;-) auto, ktore ma nabite 350kkm moze miec o polowe mniej otwieran drzwi niz takie z przelotem 150kkm. I nawet jesli serwis olejowy byl robiony co 30 tys. to moglo byc to 2x do roku (albo i czesciej) a gosc codziennie smigal setki kilometrow autobanami. Przy takim przelocie najpewniej turbina i inne czesci ekslopatacyjne sa powymieniane, jesli uzytkownik byl swiadomy i dbal czyli wszystko robil na oryginalach (a na zachodzie to nie jest rzadkosc) to takie auto moze byc duuuzo lepszym wyborem niz niejeden trup - ale na blacie 159kkm ;-) A juz szukanie auta glownie po przebiegu jest po prostu glupie (bez urazy) bo jesli sa w dobrym stanie to nie oplaca sie ich przywozic.
    Przyklad sprzed paru miesiecy. Moj kumpel, ktory mnie nie posluchal, kupil audi b7, 2008r, 86kkm, 2.0 diesel, bo koniecznie musial miec maly przebieg, no wizualnie tez bajka, cena okazja.. W przeciagu 2 m-cy nie pojezdzil prawie wcale i juz prawie dyszka pekla m.in. na kape silnika.

    Aha! Bylbym zapomnial! Mial gwarancie gwarant vip na jakims tam wypasie.. Sie chwalil ;-))))
    Ostatnio edytowane przez byczyAchim ; 27-07-2020 o 19:05

  6. #116
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    No dobra Twoje argumenty też są solidne...
    Zróbmy tak: przebieg powinien być jednym z elementów oceny auta, ważnym ale nie dominującym

Podobne wątki

  1. Czy tylna klapa od wersji 3d pasuje do wersji 5d?
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 19:55
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-05-2014, 18:26
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 21:05
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 23:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory