Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Temat: Przeładowanie 2.0 TB

  1. #1
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie Przeładowanie 2.0 TB

    Może ktoś mi podsunie rozwiązanie, bo mi już włosy wypadają
    z głowy...
    2.0 TB V6 99 rok produkcji czyli posiada juz ECU z obd2.

    Objaw jest taki, że przy włączeniu overboost auto traci moc i przestaje
    przyśpieszać, wywala powietrze przez BOV-a - na podstawie tego diagnoza że jest
    przeładowanie.
    Dokładnie wygląda to tak, że ze startu zatrzymanego na
    pierwszym biegu nie ma tego objawu i auto idzie równo do 3 tyś, po czym
    następuję doładowanie z turbo i auto kręci się do końca tak jak powinno. Następnie
    zmiana na 2 bieg i przy dojściu do momentu kiedy turbo zaczyna dmuchać i
    overbost powinien się pojawić, następuje właśnie drastyczne osłabienie i brak
    mocy a powietrze jest upuszczane przez zawór BOV.
    W momencie jak odpuści się gaz na chwilę i wdusi sie go z powrotem, auto zaczyna z powrotem przyśpieszać...
    Tak jakby potrzebowało wyhamować odrobinę rozpędzone turbo....

    Czy powyższe może być przyczyną całkowicie luźnego wydechu, przez co spalin nie mają
    żadnych oporów, przez co turbo rozkreca się ile jest w stanie, przeładowując
    powietrze dostarczane do kolektorów?

    Wszystko w aucie jest sprawne.
    Grucha od wastegate działa jak należy, sztanga ustawiona jak należy, zawór
    sterujący wastegate działa jak należy - dostaje sygnał i się otwiera, BOV nowy,
    układ dolotowy szczelny jak trzeba, układ zapłonowy całkowicie sprawny (kable,
    świece, cewka, cały rozdzielacz itd).

    Ma ktoś jakiś pomysł co z tym dalej zrobić? Szukać seryjnego wydechu ?
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    A co to za bov tam masz? Chodzi o seryjny, bezgłośny 'dump valve'?

    Aha, jak dla mnie wydech nie powinien mieć na to wpływu. Co steruje tym zaworkiem? Mierzyłeś zewnętrznym manometrem ciśnienie w kolektorze dolotowym?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  3. #3
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    A co to za bov tam masz? Chodzi o seryjny, bezgłośny 'dump valve'?
    Tak dokładnie, jest seria, cicha, bezgłośna bez żadnego tuningu.

    Zaworem dump valve w tym wypadku nic nie steruje - to znaczy fizyka nim steruje Otwiera się przy zadanej wartości i upuszcza powietrze w przewodach po turbinie do przewodów przed turbiną (po przepływce) regulując w ten sposób ciśnienie w układzie dolotowym. Z tego co wiem to on powinien działać przy gwałtownym zamknięciu przepustnicy, kiedy pojawia się w dolocie wysokie ciśnienie i zapobiegać gwałtownym uderzeniom powietrza w łopatki sprężarki. U mnie niestety otwiera się w opisanych przypadkach.

    Jeśli nie wydech to co? Ecu może źle sterować otwieraniem i zamykaniem wastegate ?
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    Przy turbinie chyba nie mozna uwalniac calkowicie wydechu, tak kiedys slyszalem


    Sent from my iPhone
    Born to be wild.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Gtv V6 TB
    Postów
    167

    Domyślnie

    Dobrze słyszałeś nie ma mowy o całkowicie wolnym układzie wydechowym przy turbo. Wałkowałem temat w INOCHI taka firma w Łodzi zajmująca się projektowaniem wydechów. Musisz mieć jakiś opór do tego służy kat i pre kat. Nie wycina się tych elementów. Co innego wolnossący silniczek. Chyba nie wyciąłeś wymienionych elementów Ligar????

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArekD Zobacz post
    Dobrze słyszałeś nie ma mowy o całkowicie wolnym układzie wydechowym przy turbo.
    Mógłbyś uzasadnić?

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Tak dokładnie, jest seria, cicha, bezgłośna bez żadnego tuningu.

    Zaworem dump valve w tym wypadku nic nie steruje - to znaczy fizyka nim steruje Otwiera się przy zadanej wartości i upuszcza powietrze w przewodach po turbinie do przewodów przed turbiną (po przepływce) regulując w ten sposób ciśnienie w układzie dolotowym. Z tego co wiem to on powinien działać przy gwałtownym zamknięciu przepustnicy, kiedy pojawia się w dolocie wysokie ciśnienie i zapobiegać gwałtownym uderzeniom powietrza w łopatki sprężarki. U mnie niestety otwiera się w opisanych przypadkach.

    Jeśli nie wydech to co? Ecu może źle sterować otwieraniem i zamykaniem wastegate ?
    A spróbuj na próbę jakoś ten zaworek wyeliminować z układu - zaślep go, zdemontuj, czy coś. On powinien puszczać chyba tylko w momencie zamknięcia przepustnicy, tak jak piszesz. I nie słuchaj tych którzy zaraz będą fantazjować o tym, że uszkodzisz turbo w ten sposób. I zapytam jeszcze raz - próbowałeś mierzyć ciśnienie w kolektorze dolotowym zewnętrznym urządzeniem?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  7. #7
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArekD Zobacz post
    Chyba nie wyciąłeś wymienionych elementów Ligar????
    Odpowiem w ten sposób
    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    Czy powyższe może być przyczyną całkowicie luźnego wydechu
    Co prawda ja tego nie zrobiłem ale mój poprzednik... Kata u mnie nie uraczysz :/
    Cytat Napisał ArekD Zobacz post
    Musisz mieć jakiś opór do tego służy kat i pre kat. Nie wycina się tych elementów
    O pre katalizatorze pierwsze słyszę w TB ale może mało słyszałem...
    Chyba że masz na myśli tą pierwszą "puszkę" zaraz za turbiną. Na grafice zaraz za "kolankiem".

    ona u mnie jest ale co jest w środku nie mam pojęcia...
    Idąc dalej, kata moje auto jest pozbawione i pozostałych tłumików też... jest jakiś jeden gówniany ulter, jak kiedyś usłyszałem "od matiza" Poza tym proste rury, a raczej rurki bo miejscami dość małej średnicy. Generalnie układ wydechowy jest porażka - jak większość pozostałych rzeczy w tym konkretnym aucie.


    Cytat Napisał ArekD Zobacz post
    Wałkowałem temat w INOCHI taka firma w Łodzi zajmująca się projektowaniem wydechów
    myślałem o nich jako alternatywie dla mg motorsport lub eltec. Nie bralem jednak pod uwagę, że będę zmszony zrobić coś z wydechem tak szybko... Nikt natomiast nie odpowiedział mi jednoznacznie czy te przeładowania mogą występować przez ten wydech. Wiec jak to jest ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    A spróbuj na próbę jakoś ten zaworek wyeliminować z układu - zaślep go, zdemontuj, czy coś. On powinien puszczać chyba tylko w momencie zamknięcia przepustnicy, tak jak piszesz. I nie słuchaj tych którzy zaraz będą fantazjować o tym, że uszkodzisz turbo w ten sposób
    DV (nazwany przeze mnie błędnie BOV) jest nowy, sprawny i oryginalny mimo to był sprawdzany. Jazda testowa też była z i bez niego. Tak wiec nie to będzie przyczyną przeładowania.
    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    I zapytam jeszcze raz - próbowałeś mierzyć ciśnienie w kolektorze dolotowym zewnętrznym urządzeniem
    Nie wiem czy było mierzone i ile pokazuje. Ale w sumie słuszna uwaga że wypada sprawdzić jakie jest ciśnienie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emaps.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	57.1 KB
ID:	123004  
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Z tego co wiem to w gtv jest taki sam silnik jak w 166. Różni się tylko zapłonem. Więc wydajnością turbiny steruje WG bezpośrednio z ciśnienia dolotu. Jeżeli WG i przewody podciśnienia są sprawne to nie ma opcji żeby przeładowało.
    Jednak myślę że sprawa "muła" może leżeć w błędnej dawce paliwa. A to może być spowodowane błędnymi wskazaniami przepływki. Dobry przepływ wskazuje?

    - - - Updated - - -

    A i jeszcze tak mi przyszło do głowy że zawór upustowy po prostu może być uszkodzony. Tracisz za szybko ciśnienie.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Wszelkie kolanka, zwężki w układzie wydechowym już same z siebie stawiają opór spalinom. Ja bym ten trop póki co odpuścił. Skoro bez zaworu było to samo, to albo wastegate jest źle ustawiony, albo zawór nim sterujący źle pracuje, albo ecu ma jakiś problem. Ewentualnie coś jest nie tak z paliwem i dostaje go za dużo/za mało i dlatego przerywa (to _mógłby_ być np. Regulator ciśnienia paliwa, ale tam nie bardzo ma sie co popsuć... :-P ). Jest kilka potencjalnych tropów i chyba najłatwiej zacząć od ciśnienia doładowania i jego rozkładu w zakresie obrotów pod obciążeniem.

    A tak na jeszcze jednym marginesie, świece masz dobre? :-D pamiętam jak kiedyś miałem w turbie złe i mi iskre 'zdmuchiwało' :-D
    Ostatnio edytowane przez bimsky ; 01-03-2014 o 23:03 Powód: literówki
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa Gtv 2.0 TB
    Postów
    66

    Domyślnie

    Odnosnie przeladowania ja mam odlaczone przewod od overboosta do wg bo
    sie zacza overboost bilo po max .0.8 bar a teraz bez problemu dochodzi do 1,5 tylko nie wiem czy to nie zaduzo troche i jaki zawor zamowic bo ori nie ma moze z innego by pasowal

Podobne wątki

  1. Zawór turbiny a przeładowanie
    Utworzone przez highlander w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 21:48
  2. Przeładowanie
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 16:46
  3. Przeładowanie - ale
    Utworzone przez @sdero w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 19:11
  4. Przeładowanie silnika?
    Utworzone przez Izane w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 21:43
  5. [156] Przeładowanie
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 14:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory