Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Duszenie 1.9 JTV 16V

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    10

    Domyślnie Duszenie 1.9 JTV 16V

    Alfa Romeo Crosswagon Q4


    Auto stoi u mechanika miesiąc czasu.
    Miałem dwa problemy, przycieranie i utrata mocy przy podkręcaniu obrotów tak od 1500 do 2000.
    Ostatnio na zimnym silniku był problem z jego pracą, auto się trzęsło, silnik pracował jakby na dwa gary.
    Przy okazji padła świeca żarowa, po jej wymianie auto zachowywało się skandalicznie (przypadek, lub jakieś partactwo) zimny silnik zachowywał się jeszcze gorzej, na niskich obrotach przy przyspieszaniu trząs się i dusił, dopiero na wyższych ustępował problem.
    Oddałem auto do dobrego majstra i... czekam.
    Nowe turbo bo aktualne piło olej, przycierał wirnik itp... EGR zaślepiłem, wyłączyłem. Podejrzewam, że pierwszy problem przycierania i pulsacyjnej utraty mocy zniknie.
    Ale co dalej, drugi problem nie rozwiązany.
    Auto nie pracuje tak jak powinno, dusi się na dolnych...
    Pytanie brzmi co robić? Na co zwrócić uwagę? Tracę siłę i cierpliwość, nie wspomnę o pieniądzach.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Pierwsze co należało zrobić to podpiąć się pod komputer i zobaczyć czy wypluje jakieś błędy. To by mogło dużo pomóc.

    Palenie na dwa gary może mieć różne przyczyny - padnięta świeca albo padnięty przekaźnik świec żarowych

    Duszenie może mieć coś wspólnego z przepływką - chyba że była to wina padniętego turbo.
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaneq Zobacz post
    Auto stoi u mechanika miesiąc czasu.
    u kogo ???
    to chyba jakiś mietek kurde albo twój przypadek jest na prawdę dziwny

    skąd jesteś ? może ktoś ci poleci jakiegoś bardziej ogarniętego mechanika w okolicy co bierze kase za robote a nie za parkowanie auta pod warsztatem ...








  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Z mechanika jestem raczej zadowolony, mieszkam w okolicach Krotoszyna.
    Komputer nie pokazuje kompletnie niczego. Jest OK.
    Jak pisałem zaczęliśmy od turbo,zaślepiliśmy i wyłączyliśmy EGR.
    Auto ciągle stoi, nie wiem ile to pomogło.

    Sprawdziliśmy wtryski, nie jest najgorzej. Auto ciągle się dusi, nie ma mocy na dole.
    Odczucia palenia na mniejszej ilości garów miałem jakiś czas, ale bez duszenia.
    Mechanik wydaje się rozkłada ręce, chce wgrać nowe oprogramowanie. Nie wiem czy to dobry pomysł.
    Jest to dobry elektronik, ma dobre oprogramowanie, tutaj zna się na rzeczy, więc nie sądzę aby błądził.
    Jednak do przyczyny dojść nie może. Uważam, że oprogramowanie nic nie zmieni, ale przekonania w 100% nie mam...

    Świece? Nie wywala informacji, że coś jest nie tak.
    Faktycznie wymieniałem ostatnio jedną, od tego momentu się zaczęło.
    Do tego padł czujnik temperatury, na kompie pokazuje właściwą, czy to może potencjometr?

    Sterownik świec żarowych? Dlaczego. Jeżeli by padł to albo nie podgrzewał by wcale, albo ciągle i było by to bardziej widoczne prawda?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mariatchi
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    Alfetka 156 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    123

    Domyślnie

    Świece w dieslu to raczej przy samym uruchamianiu mają znaczenie, ew. kilka sekund po. Może coś z kompresją?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    skoro tak się dzieje po zmianie świecy a świecy wymieniamy wszystkie nowe a nie jedną wsadź inne świece i zobacz czy pomogło,to są żarowe świece także bez podmiany nie dowiesz się
    piszesz że na dolnych obrotach dusi się,może to być przepływka albo komputer ci już świruje i przydała by się adaptacja parametrów,wtryskiwacze na pewno są dobre?
    wydaje mi się że po resecie parametrów adaptacyjnych może być poprawa świecami też się zajmij bo może nie jest to zbieg okoliczności
    a wymieniłeś już ten czujnik temperatury?on też może niezłe jaja robić w aucie,tego typu co opisujesz
    @bocian nie ma czegoś takiego jak dziwny przypadek,po prostu to brak wiedzy mechaników i potem rozkładają ręce bo brakuje wiedzy co dalej robić,większość mechaników ma znikome pojęcie o elektryce także ich mechanikami nazwać nie mogę,mam szczęście do elektryki,że co pojadę to rozkładają ręce bo nie ma żaden pojęcia najmniejszego o elektryce auta,a wystarczy tylko prosta metoda jak reset ecu,są ogarnięci mechanicy i są takie mietki co wiedzą,że w aucie jest aby wtrysk i pompa paliwa,pojadę do jednego mówi zawsze wymień silnik,pojadę do drugiego to mówi nic nie zrobisz jeździj tak dalej,jadę do trzeciego ten nie ma elektryka,jadę do czwartego ten nie wie nawet jak maskę otworzyć omg brak słów
    ja raczej nie obstawiał bym tych świec,ale podmiana i obczajenie nic nie znaczy to w końcu świece żarowe a nie iskrowe,przy odpaleniu nagrzewają się a później nie robiły takich rzeczy,ale podmiana nie zaszkodzi tak?
    przyjrzyj się też przepływce
    nie zapomnij zrobić tego resetu parametrów możesz zrobić to sam kablem diagnostycznym i np fiatecuscan wchodzisz w zakładkę f7 robisz reset naciskasz Y wyłączasz zapłon na 30 sekund po tym włączasz zapłon na 30 sekund i odpalasz auto,trzeba przejechać 10km bo być może zrobił ci się bałagan w kompie,reset nie zaszkodzi a może tylko pomóc
    nie zapomnij napisać czy już wymieniłeś ten czujnik temepratury
    Ostatnio edytowane przez dereza ; 14-03-2014 o 14:38

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czujnik okazuje się, że jest ok.
    Komputer pokazywał prawidłową temperaturę, podobno był luz na wtyczce, z czym się pewnie zgodzę, początkowo na dziurach wskazówka latała w dwie strony.
    Spotkałem się z opinią, że wskazówka temp. w aucie jest podpięta po inny czujnik niż ten w termostacie, ale nie mogę się z tym zgodzić. Rok temu zmieniałem termostat z nowym czujnikiem (stary też nie działał) i po wymianie było ok.

    Mechanik zdiagnozował, że winę ponoszą dwa wtryskiwacze. Na ciepłym silniku było ok, dane były znośne, więc nie szliśmy tą drogą. Przy zimnym okazuje się, że leją jak z cebra i to by się zgadzało. Silnik się chwieje i dusi. Szukam teraz odpowiednich wtrysków. Pytanie brzmi czy iść w kierunku regenerowanych? Bosch 0445110111, na nowe mnie nie stać. Regenerowane 300 zł z 40 dniową rękojmią i koniecznością zwrotu starych.

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wtryski pełna regeneracja, działa, ma moc, ale kopci...

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    To zobacz w jakim stanie jest przepływka teraz. Parametry w MES zobacz.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Crosswagon Q4
    Postów
    10

    Domyślnie

    Konkretniej? Przepływomierz wymieniałem rok temu na nowy więc nie powinno być tutaj problemu? Nie znam się na tym, liczę, że majster sprawdzi co i jak.

Podobne wątki

  1. Duszenie samochodu.
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 11:27
  2. duszenie sie samochodu, obroty i klima
    Utworzone przez malon w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 19:50
  3. Dławienie, duszenie, mulenie na zimnym 2.0 ts
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-05-2011, 18:28
  4. Duszenie przy spadku obrotow.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 14:33
  5. [164] Przerywanie silnika, duszenie, szarpanie
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2010, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory