Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [146] Hamulec ???

  1. #1
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Paraguay
    Auto
    CharlesbenAV
    Postów
    82

    Domyślnie [146] Hamulec ???

    Witam wszystki moja bella to bx 1,4 z 96r, mam problem z hamulcem i nie mam pojecia co może byc przyczyna. Pewnego dnia po przyjechanu z pracy a nawet w trakcie wracania zauważyłem że samochód jedzie tak jakby na hamulcu gdy sie zatrzymałem i podszedłem do przedniego prawego koła to było ono gorące, po wymianie klocków i tarcz efekt jest taki sam, nadal mi sie grzeje to koło, układ odpowietrzony. Jak wcisne pedał hamulca przy wyłaczonym silniku i go puszcze to nie moge upchac samochodu tak mi blokuje koło i to tylko to z prawej strony dopiero po pewnym czasie wszystko wraca do normy, co to może byc bo już mi ręce opadaja ???

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar alfasound_mania
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8V;Alfa Romeo GT 1.9 JTD;Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    864

    Domyślnie

    Może to być stojący samoregulator ,takie dwie śrubki którymi przykręcasz zacisk hamulcowy one powinny być luźne i poruszać się w swojej obudowie w przód w i tył jeśli stoją musisz odkręcić od tarczy mocowanie zacisku i palnikiem rozgrzać te obudowę żeby śrubka wyszła wtedy wnętrze czyścisz jakaś benzynka z resztek starego smaru a samą śrubkę czyścisz papierem ściernym poczym delikatnie przesmaruj i włóż z powrotem wszystko zmontuj i śmigaj
    Alfa Romeo 155 1.8 8v 1993r.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 2000r.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD 1999r.

  3. #3
    oran
    Gość

    Domyślnie

    To ja się podłącze - mi się tylne lewe koło blokuje - zaciągam ręczny, spuszczam i... Po kilometrze, czy dwóch już czuje smród, tak się nagrzewa, narazie ściągnałem koło popukałem co by "puściło" i ręcznego nie używam, ja stawiam na linke, ale... Pukałem w ten dzyndzel od ręcznego, co by się cofnął do tyłu, no i się cofnął, a klocki się nie odsunęły.

    Hamując nożnym hamulcem wszystko odbija w miare okej, ale jeździłem teraz zimą bokami z ręcznym baaardzo często - dla frajdy - i od tego się pewnie coś tam stało, tak jak mówie - ja stawiam na linkę, spróbuje ją przesmarowac i zobaczyć co i jak, ale jak to nie poskutkuje to co?

    Czyżby też samoregulator? A może ten złą sławą owiany "dzyndzel" do którego idzie linka od ręcznego nie odbija, poruszać nim mógłbym w sumie, ale... No nie odbiły mi klocki do jak go odsunałem (a było sporo miejsca żeby go cofnąć). Ma ktoś jakiś pomysł jeszcze, albo wie co mogło się stać?

    Aha, ręczny mi się zepsuł kiedy to zostawiłem auto na ręcznym i biegu na jakieś 4 godziny w mrozie rzędu 3, 4 stopni poniżej zera.

    Musze się zabrać za to bo głupio bez "łapy".

    ps. Jak zwykle bardzo chaotycznie opisałem problem, ale nie umiem inaczej bo za dużo chce napisać naraz

  4. #4
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Paraguay
    Auto
    CharlesbenAV
    Postów
    82

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfasound_mania
    Może to być stojący samoregulator ,takie dwie śrubki którymi przykręcasz zacisk hamulcowy one powinny być luźne i poruszać się w swojej obudowie w przód w i tył jeśli stoją musisz odkręcić od tarczy mocowanie zacisku i palnikiem rozgrzać te obudowę żeby śrubka wyszła wtedy wnętrze czyścisz jakaś benzynka z resztek starego smaru a samą śrubkę czyścisz papierem ściernym poczym delikatnie przesmaruj i włóż z powrotem wszystko zmontuj i śmigaj
    OK spróbuje wszystkiego, mam nadzieje że pomoże

  5. #5
    Rysiek146Kraków
    Gość

    Domyślnie Re: Hamulec ???

    Cytat Napisał maniek2606
    Witam wszystki moja bella to bx 1,4 z 96r, mam problem z hamulcem i nie mam pojecia co może byc przyczyna. Pewnego dnia po przyjechanu z pracy a nawet w trakcie wracania zauważyłem że samochód jedzie tak jakby na hamulcu gdy sie zatrzymałem i podszedłem do przedniego prawego koła to było ono gorące, po wymianie klocków i tarcz efekt jest taki sam, nadal mi sie grzeje to koło, układ odpowietrzony. Jak wcisne pedał hamulca przy wyłaczonym silniku i go puszcze to nie moge upchac samochodu tak mi blokuje koło i to tylko to z prawej strony dopiero po pewnym czasie wszystko wraca do normy, co to może byc bo już mi ręce opadaja ???
    Witam.Ja miałem takie same objawy. Pół godziny czasu i 50 zł w kieszeni wystarczyło ! Nie bardzo wiem jak ale jednak zatkał się przewód hamulcowy elastyczny. Ostatni element przed zaciskiem hamulcowym. Wymiana tego przewodu na nowy i "ręką odjął". Około roku nie ma żadnych problemów. Hamulec jak żyleta. Polecam sprawdzić, bo niewiele kosztuje a może akurat tu jest przyczyna.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Dokladnie zatkany przewod hamulcowy mialem tak samo,nawet to samo kolo. Ja kupilem przewod za 28zl. uwazaj jak bedziesz go odkrecac dzien wczesniej popryskaj koncowki wd40 bo ciezko to odkrecic.

  7. #7
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Paraguay
    Auto
    CharlesbenAV
    Postów
    82

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki za podpowiedz z tym przewodem to było to wymieniłem i hamulec jak nowy.

  8. #8
    lepper
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy a możecie mi powiedzieć jaki przewód hamulcowy pasuje do 146 1,4 BOXERA z jakiego Fiata lub cuś? Chodzi o przód

  9. #9
    ViP Romeo Avatar Lesio
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Subaru Forester XT, Mini Countryman CS
    Postów
    1,917

    Domyślnie

    Sprawdź czy Ci zaciski (klocki) w jarzmach nie stają.

  10. #10
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Paraguay
    Auto
    CharlesbenAV
    Postów
    82

    Domyślnie

    Witam, ja kupowałem chyba od fiata punto ale nie jestem pewien koszt takich przewodów to 28zł szt.

Podobne wątki

  1. Hamulec
    Utworzone przez Długi1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 07:22
  2. Hamulec ręczny!!
    Utworzone przez marecki588 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 21:26
  3. Hamulec ręczny
    Utworzone przez patryk200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2013, 14:56
  4. hamulec ręczny
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 18:51
  5. Hamulec
    Utworzone przez Bucz2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-04-2008, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory