Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Kluczyk, pusty:(

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie Kluczyk, pusty:(

    Witam, zakupiłem Alfę 147 piękną aczkolwiek trochę zapuszczoną, pierwszą z najbardziej irytujących rzeczy, którą muszę "wyprostować" jest problem z kluczykiem, a dokładnie wraz z autem dostałem 1 prawie działający klucz. Po powrocie do domu rozebrałem go i okalało się że jest pusty w środku, chciałbym zachować stan auta zbliżony choćby oryginałowi więc wszystko powinno działać jak najlepiej. Moje pytanie jest następujące: jeśli klucz jest pusty to oznacza, że immo ktoś zamontował gdzieś na "stałe" co mi w sumie nie przeszkadza, ale chcę otwierać auto i bagażnik z pilota co radzicie zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał antenka24 Zobacz post
    Witam, zakupiłem Alfę 147 piękną aczkolwiek trochę zapuszczoną, pierwszą z najbardziej irytujących rzeczy, którą muszę "wyprostować" jest problem z kluczykiem, a dokładnie wraz z autem dostałem 1 prawie działający klucz. Po powrocie do domu rozebrałem go i okalało się że jest pusty w środku, chciałbym zachować stan auta zbliżony choćby oryginałowi więc wszystko powinno działać jak najlepiej. Moje pytanie jest następujące: jeśli klucz jest pusty to oznacza, że immo ktoś zamontował gdzieś na "stałe" co mi w sumie nie przeszkadza, ale chcę otwierać auto i bagażnik z pilota co radzicie zrobić?
    Jest kilka opcji:

    - masz kluczyk zapasowy, który tylko ma otwierać auto a Immo jest wywalone lub transponder jest przyklejony pod kierownicą.
    - masz kluczyk z wywaloną elektroniką a pestka/transponder w nim jest (to taki jakby szklany element w formie cienkiego walca o długości około 6 mm lub kostka czarna o podobnej długości i szeroka na jakieś 3-4 mm)
    - masz wywaloną elektronikę i transponder przyklejony gdzieś pod kierownicą

    Jest na to sposób. Kupujesz działający kluczyk/kluczyki. Kodujesz je (tzn elektronikę pilotów) poprzez pełny program diagnostyczny (np któryś FES lub MES mający tą funkcję). Tylko, że do tego potrzeba tzw "Code" i kogoś, kto ogarnia temat. Mamy wiele takich osób na forum ale ciężko zgadywać do kogo masz najbliżej bo nie uzupełniłeś profilu... Kod jest na karcie kodowej, której zapewne nie masz. Jeśli masz to dalej nie czytaj Jeśli nie masz to musisz zdobyć kod. Kod można zdobyć poprzez sczytanie go z "body komputera" lub poprzez ASO za cenę około 230-250 zł.

    To było w dużym skrócie. Szukając na forum znajdziesz wszytko na temat.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar creaf
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 SW
    Postów
    324

    Domyślnie

    Sam wiele nie zrobisz. Masz kartę kodową do auta?

    Transponder pewno przypięty koło stacyjki.

    Najprościej i najtaniej będzie Ci dokupić nieoryginalny zestaw centralnego z pilotem.

    Zabawa w oryginał może otrzeć się o 1000zł.

    - - - Updated - - -

    Sam wiele nie zrobisz. Masz kartę kodową do auta?

    Transponder pewno przypięty koło stacyjki.

    Najprościej i najtaniej będzie Ci dokupić nieoryginalny zestaw centralnego z pilotem.

    Zabawa w oryginał może otrzeć się o 1000zł.
    Była: 156 1.9JTD SP3

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał antenka24 Zobacz post
    immo ktoś zamontował gdzieś na "stałe" co mi w sumie nie przeszkadza,
    złodziejom tym bardziej :-)

    no ale alf ponoć nie kradną bo się boją , że do dziupli nie dojadą bez awarii








  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    23

    Domyślnie

    Karty nie kodowej nie mam a wydanie 1/4 wartości pojazdu na "oryginalny" kluczyk raczej nie wydam. A co z używką? da się zakodować?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał antenka24 Zobacz post
    A co z używką? da się zakodować?
    A czytałeś mój post...?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał creaf Zobacz post
    Zabawa w oryginał może otrzeć się o 1000zł.
    Jak sobie dorabiałem kluczyk i pytałem się o oryginał w ASO w Katowicach to za nowy kluczyk z kartą kodową, której nie posiadałem, to mi powiedzieli coś 1400, czy nawet więcej

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał kandy Zobacz post
    Jak sobie dorabiałem kluczyk i pytałem się o oryginał w ASO w Katowicach to za nowy kluczyk z kartą kodową, której nie posiadałem, to mi powiedzieli coś 1400, czy nawet więcej
    Przecież nie chodzi o dorabianie całego kluczyka w ASO, bo wiadomo że jest drogo
    W ASO należy zdobyć tylko kartę kodową, a resztę ogarnie ktoś z forum

    Belfer napisał chyba wszystko na temat

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar kandy
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS '08r
    Postów
    416

    Domyślnie

    Wiadomo, że drogie tylko podaję dokładniejszą cenę Ostatecznie dorobiłem sobie kluczyk za 400 albo 600 zł (już nie pamiętam). Koleś mi pobrał kod z body i zaprogramował kluczyk. Gdyby nie to, że mu się posypał sprzęt to zrobiłby mi to w ciągu 5h

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kandy Zobacz post
    Wiadomo, że drogie tylko podaję dokładniejszą cenę Ostatecznie dorobiłem sobie kluczyk za 400 albo 600 zł (już nie pamiętam). Koleś mi pobrał kod z body i zaprogramował kluczyk. Gdyby nie to, że mu się posypał sprzęt to zrobiłby mi to w ciągu 5h
    Hmm. 400 lub 600 i tak trochę dużo. Ładny kluczyk używany to koszt 50-80 zł. Zakodować można samemu, jeśli się ma wiedzę, laptop, kabel przydatny również do diagnostyki (koszt około 50-100 zł) i pełną wersję jednego z kilku programów. Jeśli się ktoś nie chce z tym mierzyć, to można poszukać forumowiczów, którzy nierzadko ogłaszają się na forum lub ogarniają ten temat. Nie będę tutaj nikomu robił reklamy bo mógł bym kogoś pominąć, ale w tym momencie mam co najmniej 10 takich osób na myśli.

    EDIT: Widzę, że założyciel tematu uzupełnił już profil Myślę, że w jego okolicy znajdzie się ktoś wyposażony w sprzęt i umiejętności.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 15-03-2014 o 22:50

Podobne wątki

  1. Pusty bak, po dolaniu niechce odpalic
    Utworzone przez andri25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 10:03
  2. Kluczyk
    Utworzone przez Gino w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 10:23
  3. [166] KLUCZYK
    Utworzone przez Fidel 15 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2009, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory