Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Rośnie spalanie przy dojeździe i na luzie 1,9 8V JTD

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alvvar
    Dołączył
    02 2010
    Auto
    159, 1.9 JTDM 115KM
    Postów
    44

    Domyślnie Rośnie spalanie przy dojeździe i na luzie 1,9 8V JTD

    Miał ktoś kiedyś problem ze rosnącym spalaniem?? Dojeżdżam na biegu bez gazu do skrzyżowania, a spalanie zamiast zatrzymać się na 2.0L/100 to powoli rośnie. Tak samo dzieje się gdy jadę na luzie :/ dopiero jak się zatrzymam pojawiają się kreseczki.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    jeśli masz tak od czasu do czasu to może to byc wypalanie dpf.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Jeśli masz w aucie DPF'a to właśnie przez to rośnie spalanie , a dokładnie przez proces wypalania.
    Pozdrawiam.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Boru
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 159 1,9 jtdm 120km 2008r. sport vagon
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ja też tak mam i mam dpf. Ale ją mam taki objaw cały czas. Z racji tego że zajmuję się regeneracją turbin i wtryskiwaczy zacząłem od właśnie tego. Wtryski, dpf, turbina-wszystko zrobione od podstaw. Nowe filtry, sprawdzone czujniki, przeplywka i dalej dupa. Spalanie delikatnie większe. Rozmawiałem z magikiem od programów i mówi że bardzo możliwe że to soft. Narazie nie mam czasu tego sprawdzić.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Ale to normalne bo skoro auto jedzie i w dodatku na luzie to silnik na powietrzu nie pracuje tylko spala jakąś tam ilość paliwa i dlatego masz wskazanie spalania x/100km gdy puszczasz gaz i jedziesz rozpędzony to wtedy silnik jest napędzany pędem auta i dlatego masz 2L/100km (u niektórych producentów jest wtedy 0) wtedy nie potrzebuje paliwa żeby się kręcić (żeby nie zgasł). DPF nic do tego niema. A kreseczki pojawiają się wtedy gdy auto się nie porusza bo nie rośnie przebieg. w takiej sytuacji możesz już sprawdzić xxL/h. np 1,9 Jtdm 8v na luzie Zużycie paliwa: 1,0800 l/h

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał alvvar Zobacz post
    Miał ktoś kiedyś problem ze rosnącym spalaniem?? Dojeżdżam na biegu bez gazu do skrzyżowania, a spalanie zamiast zatrzymać się na 2.0L/100 to powoli rośnie. Tak samo dzieje się gdy jadę na luzie :/ dopiero jak się zatrzymam pojawiają się kreseczki.
    A sprawdzaleś czy twój komputer nie pokazuje ilości km/l zamiast l/100km? Bo wtedy właśnie tak się to zachowuje że im oszczędniej jedziesz tym wyższe wskazanie.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alvvar
    Dołączył
    02 2010
    Auto
    159, 1.9 JTDM 115KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Bez przesady wiem co mi pokazuje komputer. Do tego zaczęło mi szarpać przy 1500/2000 obr/min. Rozebrałem EGRa czyściutki, ale elektrozawór nie zawsze odbija jak się go dociśnie, może to jest przyczyną. Podszarpywanie by pasowało, ale to spalanie idące w górę na wolnych obrotach ??? ;/

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    u mnie też gdy wrzucę na luz pokazuję 2l , jednakże czym bliżej prędkości 0 spalanie rośnie ... napewno się wtedy dpf nie wypala

  9. #9
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alvvar Zobacz post
    Miał ktoś kiedyś problem ze rosnącym spalaniem?? Dojeżdżam na biegu bez gazu do skrzyżowania, a spalanie zamiast zatrzymać się na 2.0L/100 to powoli rośnie. Tak samo dzieje się gdy jadę na luzie :/ dopiero jak się zatrzymam pojawiają się kreseczki.
    widocznie dojeżdżasz do skrzyżowania na zbyt wysokim biegu co przekłada się na podtrzymanie obrotów (minimalnych)silnika i stąd te wskazania. Co do jazdy na luzie to silnik zawsze będzie miał wysokie spalanie (obciażenia mechaniczne itp.)

  10. #10
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alflg Zobacz post
    u mnie też gdy wrzucę na luz pokazuję 2l , jednakże czym bliżej prędkości 0 spalanie rośnie ... napewno się wtedy dpf nie wypala
    spalanie rośnie bo silnik zaczyna pracować a że jest obciążony(mechanicznie) to i spalanie rośnie

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 jtdm gaśnie przy dojeździe do skrzyżowania. Problem z odpaleniem.
    Utworzone przez v3dream w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:01
  2. [GTV] Wysokie obroty na luzie przy dojezdzaniu
    Utworzone przez Speed223 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-02-2015, 11:24
  3. [159] Spalanie na luzie...
    Utworzone przez Cisek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 09:43
  4. rośnie temp. przy wł klimatyzacji
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 15:22
  5. na luzie przy gazowaniu dobija mi kilometry na komputerze.
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory