Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: gaz groźny dla T.S. ?

  1. #1
    G9
    Gość

    Domyślnie gaz groźny dla T.S. ?

    witam wszystkim mam pewien dylemat otóż planuje założyć sekwencyjną inst. gazową do mojej Alfy 156 2.0 T.S. ale zaprzyjaźniony mechanik wystraszył mnie że moge mieć potem poważne problemy z silnikiem i komputerem silnika... że silniki T.S. źle znoszą gaz...co Wy, którzy macie gaz w swoich ALFACH o tym myślicie...Bardzo proszę o pomoc...

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Od momentu opuszczenia salonu (zagazowany przez ASO), przebieg na teraz 151 tys, zregenerowany parownik po 130 tys km, zmieniony czujnik cisnienia gazu... Z silnika zmieniony tzw osprzęt (termostat, lambdy, przepływka). Wg niektorych podobno mam fart...
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

  3. #3
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Miałem taki dylemat przez chwilę, jak kupiłem mojego TS'a
    ogólnie nie chciałem gazu po doświadczeniach z V6+LPG
    ale miałem taką myśl. I zapytałem się mojego cudownego mechanika.
    A on mi mówi że ostatnio na Dieslach i LPG sporo zarabiają
    że ogólnie LPG jest opłacalne, ale sporo z tych oszczędności i tak
    się w serwisie zostawia to raz, a instalacja którą on by ewentualnie polecił 4500zł
    kosztuje
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    zalezy ile jezdzisz i w jakiej kondycji jest silnik - jezeli trup to gaz tylko pogorszy sprawe
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  5. #5
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    wg. mnie jak silnik jest w dobrym stanie, gaz jest dobrze wyregulowany i jest to sekwencja to dlugo posmigamy .. gaz nie pozostawia syfu w silniku, nie wystepuje spalanie stukowe bo gaz ma wiecej oktanow, jest ekologiczny
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #6
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33
    gaz nie pozostawia syfu w silniku
    potwierdzam, dzis głowicę zrzuciłem i to co ujrzałem nie było śniegiem. silnik 195 tysi na benzynie od zawsze mnóstwo nagaru na tłokach

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  7. #7
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Re: gaz groźny dla T.S. ?

    Cytat Napisał G9
    witam wszystkim mam pewien dylemat otóż planuje założyć sekwencyjną inst. gazową do mojej Alfy 156 2.0 T.S. ale zaprzyjaźniony mechanik wystraszył mnie że moge mieć potem poważne problemy z silnikiem i komputerem silnika... że silniki T.S. źle znoszą gaz...co Wy, którzy macie gaz w swoich ALFACH o tym myślicie...Bardzo proszę o pomoc...
    twoj mechanik chyba zbytnio nie zna sie na alfach...moi rodizce smigaja juz 3 rok na gazie i zrobili na nim 70 tys km wiec sam sobie odpowiedz-dodam ze bez zadnych klopotow! pozdro

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    krk
    Auto
    Była: 156 1.8 TS '98/ Jest: 166 3.0 2001
    Postów
    89

    Domyślnie

    u mnie założony przy 90kkm BRC Sequent24, bez żadnych problemów do 110kkm (oprócz zarżniętej na własne życzenie pompy paliwa, zresztą śmiesznie taniej). nowoczesne instalki sekwencyjne nie mają prawa szkodzić silnikowi, jedynie wyższą temperaturą spalania powodują odrobinę szybsze zużycie tłoków i zaworków, ale to naprawdę pomijalna sprawa na przestrzeni 150-200kkm.
    no a już piąta generacja to w ogóle cudo, jeszcze ci silnik chłodzi. ale mało kto coś takiego montuje, i drogie jak diabli

    i naprawdę druga świeczka w cylindrze nie robi aż takiej różnicy, żeby się nagle miały dziać cuda.

    złe doświadczenia (i dobre zarobki) mechów na LPG to zasługa instalek gaźnikowych starych generacji; strzały w kolektor, przegrzane wtryski benzyny, itd.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!

    instalację sekwencyjną montowałem w swojej ponad rok temu. :>>

    od tamtej pory przejechałem prawie 40 tyś.km ,oczywiście na gazie.

    jeżdżę dużo tras i po holandii.

    zero problemów z instalacją i silnikiem.nie ma różnicy w osiągach benzyna-gaz. :wink:

    jestem naprawdę bardzo zadowolony.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  10. #10
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Mam instalacje BRC sequent 24 i jestem z niej naprawde zadowolony. Wtryskiwacze mam firmy matrix, jest bardzo cicha, w srodku wogole jej nie slychac, nie czuc spadku mocy ani wiekszego spalania. Dodam ze mialem wczesniej w omedze b 2.5 v6 instalacje stag 300 i nie bylem zadowolony... Wtryskiwacze Valteka czerwone nie polecam bo sa bardzo glosne, chodzil jak diesel... BRC ma tez fajne ustawienie gazu tzn zebranie map wtryskow itd a w stagu byly problemy... Nie zaluj na montaz a bedziesz cieszyl sie bardzo dlugo.

Podobne wątki

  1. Co to jest? Czy groźny wyciek?
    Utworzone przez siweczek25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 12:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory