Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Mój pomiar GTechem - niesamowite wyniki

  1. #1
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie Mój pomiar GTechem - niesamowite wyniki

    Właśnie przed chwilą wróciłem z pomiarów robionych Gtechem. Wyniki jakie osiągneła moja Alfa prawde mówiąc nie śniły mi sie nawet po nocach :shock: :shock:
    Na początku myslalem ze Gtech jest zepsuty, bo najlepszy czas jaki uzyskałem od 0-96km/h to 8,98sec:shock:
    Moje wątpliwości rozwiał kolega który potwierdził czas na 400m zrobiony w Bemowie swoim Seicento.
    Najlepszy czas na ¼ mili jaki udało mi sie uzyskac w/g. wskazan Gtecha to 16,91 sec!!!!
    Następnie zrobiliśmy pomiar w dwie osoby:
    0-96km/h 9,23 sec
    0-400m 17,22sec
    I co panowie o tym myślicie?? Bo jak dla mnie na zupełną serię 1,6 do tego w budzie 156 która swoje waży jednak, to jest super :wink:
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 01-11-2010 o 14:45

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Rzeczywiscie... Jakies male te czasy
    Moze Alfa pomylila sie w katalogu podajac dane? Tym bardziej, ze wyniki Piotra tez sa lepsze od serii.
    Czytalem, ze Honda CRX (a wiadomo ile lat ma) na hamowni osiaga lepsze wyniki niz sa podane przez producenta.

    Ciekawe jakby to bylo w mojej

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    po prostu masz silnik w ladnym stanie 8)

  4. #4
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    czasy troszkę optymistyczne

    trzeba miec na uwadze to, że Gtech podaje czas do 60mil/h (96km/h) czyli nie jest to pełna setka. Może się wydawac co to jest 4km/h ale powiem Wam, że w zależności od auta przyspieszenie o te 4km/h zajmuje od 0,2 (bardzo szybko samochód) do nawet 1s. Ja aby upewnic się z czasami zrobiłem sobie Alfe 145TD w cartescie. Ustawiłem moc i moment w taki sposób aby czasy się pokrywały (99KM i 200nm) następnie zmieniłem jednostki na Europejskie. Car test pokazał przypieszenie do 60mil/h 10.45s (dokładnie tak jak Gtech), po zmianie jednostek na km/h, przypieszenie wyszło 11.2s
    także jak widzicie w moim przypadku przyspieszenie od 96 do 100km/h wynosi 0,75s

    generalnie aby byc pewnym uzyskanych wyników trzeba pobawic się cartestem (ustaw wszystko zgodnie z katalogiem) oraz ustawic na jakiś wyścig z samochodem który robi setke katalogowo w 10s (w Twoim przypadku).

    ja musiałem bawic się car testem (eksperymentowac z mocą i momentem) gdyż auto nie jest już seryjne, pompa podaje znacznie większą ilośc paliwa niż jest to ustawione w serii i nie mam pojęcia ile mocy przybyło (napewno przybyło, ale nie jestem w stanie powiedziec ile).

    Tak dla przykładu napiszę, że Dafit (Alfa 145 1.6 16V TS) wykręcił 9.6s do 60mil/h. Alfa 156 jest cięższa od 145 pewnie o dobre 100kg z tym że Dawid mierzył swoją Alfe na felgach 17. Jak już pisałem wcześniej czas bardzo optymistyczny chociaż nie wykluczam, że możliwy do uzyskania. Pobaw się jeszcze w car testem i zobacz co on pokaże

    Pozdrawiam :wink:

    edit.
    przeczytałem na cuoresportivo.pl że 156 1.6 TS przyspiesza do setki w 10.5s (do tej pory myślałem, że w 11.5s ). Biorąc pod uwagę czas jaki pokazał Gtech to Tobie udało się wykręcic jakieś 9.6-9.8s do 100. Reasumując samochód jedzie tak jak powinien, Gratuluję 8)

  5. #5
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki panowie!!! :wink:
    Piotrek masz racje że 96KM/H to nei 100KM/H z tym że nie spodziewałem sie że do 60MPH uda mi się zejśc poniżej 9sec! tzn. udało sie 2 razy: 8,98 sec i 8,99 poza tym czasy baaardzo niewiele ponad 9 sec :wink:
    Czasy jakich sie spodziewałem to coś w granicach 9,5 sec dokładnie takie jak uzyskał Dawid Niestety nie udało mi sie wykręcić takiego czasu najgorszy czas jaki wykręciłem to coś okolo 9,3 sec. już nie pamiętam dokładnie.
    Biorąc pod uwagę dane katalogowe to pomiary idealnie pokrywają sie ale z 1,8 T.S
    (a może fabryka mi prezent zrobiła..... ?!:mrgreen: )
    Czas na ¼ uważam za rewelacyjny, przy pomiarach kilka razy udało mi sie uzyskać 16-stkę z przodu :wink: z czego 16,91 sec. było najlepszym wynikiem!!!! :wink:

    No to teraz mam pewność że panowie zmieniający rozrząd i wariata wywiązali sie ze swojej roboty w 110% :wink:

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    czyli wychodzi na to, że 156 1.6TS nie jest taka słaba jak ją piszą :wink:

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    zmienne fazy robia swoje, a tak narzekamy na te wariaty :twisted:

  8. #8
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    zmienne fazy robia swoje, a tak narzekamy na te wariaty :twisted:
    Dokładnie tak!! W przypadku silnika 1,6 po przestawienu faz( dzieję się to przy obr. ok. 4,5tyś.) jest to przyrost mocy o jakieś 15KM i momentu obr. ok.5-6Nm :wink:

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    159 ma podwojną zmiane otwarcia zaworow :twisted:
    taka dzwieczna nazwa jest na to ale zapomnialem :wink:

  10. #10
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    kolega wczoraj rano był na hamownii i wyszło 151KM/177nm, wieczorem mierzył auto na Gtechu, który pokazał dokładnie 151PS. Czyli jednak pomiary mogą byc w miarę dokładne

Podobne wątki

  1. niesamowite drgania auta przy przyspieszaniu - POMOCY !
    Utworzone przez kogut25 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-05-2017, 19:34
  2. Dorwałem MES i oto wyniki w 2,4 JTD 150 KM
    Utworzone przez bercolek w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 14:51
  3. Niesamowite miejsce, witam!
    Utworzone przez Velsu w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2013, 19:43
  4. Niesamowite stuki ze sprzęgła, rzęzi!
    Utworzone przez Naymad w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory