Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [145/146] Silnik gasnie, przy hamowaniu

  1. #1
    glic4
    Gość

    Domyślnie [145/146] Silnik gasnie, przy hamowaniu

    Kolejna rzecz, na liscie po kolei usuwanych usterek w mojej Belli . Chodzi mi mianowicie o taką sytuacje. Jade w średnio na jeża rozpędzony, 60-70 km/h, czasami dzieje się to nawet przy mniejszych prędkościach, widze przed sobą samochód z daleka, albo i czerwone światło, zaczynam hamowac. W ostatniej fazie do hamulca, wciskam również sprzęgło. I sprzęgło reaguje tak jakby z pewnym opóźnieniem, czasami obroty spadaja dą zera i szybko sie ustabilizują w góre na +/- 900. Czasami jest tak, ze silnik gasnie. Przy mniejszych prędkościach taka sytuacja nie występuje, obroty cały czas na ok 900. Co może być przyczyną. Podejrzewam dwie rzeczy? Może silniczek krokowy? (ale z kolei, normalnie na biegu jałowym obroty ładnie trzyma) Moze się koła blokują? Mam ABS, który nie działa... będę się za niego w wakacje zabierał.

  2. #2
    shyha
    Gość

    Domyślnie

    Zacznij od przeczyszczenia styków w krokowcu (benzyną ekstrakcyjną). Miałem podobnie. Na wolnych obrotach puszczenie gazu i wciśnięcie sprzęgła kończyło się zgaśnięciem silnika.

  3. #3
    glic4
    Gość

    Domyślnie

    Okey, zabiore za krokowiec tylko znajde jakis tutorial, gdyz będę to robił pierwszy raz. Dzieki za pomoc. Jesli ktos ma jeszcze jakies pomysły, to proszę o zabieranie głosu;p.

  4. #4
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    Po pierwsze kolego czy masz LPG??
    Jak masz to wszystko jasne, jest za duży dopływ powietrza do silnika i się nim dławi.
    Miałem tak w fiacie bravo i w swojej alfie. Wystarczy rurke gdzie wlatuje powietrze skierowac w inna strone i po problemie, lub zamontować stożek.
    - Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Distinctive + Pakiet Zima

  5. #5
    glic4
    Gość

    Domyślnie

    Mam LPG, LPI VIALLE'a fabrycznie montowane, możesz kolego jaśniej, o jaką rurke chodzi ?

  6. #6
    Timon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesiek87
    Po pierwsze kolego czy masz LPG??
    Jak masz to wszystko jasne, jest za duży dopływ powietrza do silnika i się nim dławi.
    Miałem tak w fiacie bravo i w swojej alfie. Wystarczy rurke gdzie wlatuje powietrze skierowac w inna strone i po problemie, lub zamontować stożek.
    stożek "daje" jeszcze wiecej powietrza niż seryjny filtr, ja tak mialem i wymieniłem na zwykly

  7. #7
    ViP Ogier Avatar grzesiek87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Piła
    Auto
    147, 159 i Giulietta
    Postów
    156

    Domyślnie

    No tak kolego zgadzam sie ale nie do konca.
    W momencie gdy jedziesz zalozmy 80km/h to pęd powietrza jest dosc duzy i daje go jeszcze wiecej niz przez stożek. Każdy gazownik Ci to powie. Rozmawiałem z kolega glic4 na gg i postara sie zmienic kierunek tej rury i o efektach powie niedlugo.
    - Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Distinctive + Pakiet Zima

  8. #8
    Timon
    Gość

    Domyślnie

    mi mechanik wlasnie powiedzial ze lpg nie lubią stożków,też mi tak gasł silnik,załozylem zwykly i szczerze mówiąc dalej gaśnie....

  9. #9
    glic4
    Gość

    Domyślnie

    Na razie panowie mam problem z lokalizowaniem tej początku rury, z której jest zasysane powietrze do filtra. Patrzyłem pod maską, i za bardzo nie orientuje się gdzie może być jej poczatek, inna sprawa, ze jest ciemno. Jak ktoś mógłby coś podpowiedzieć? Albo zdjęcie jakies...

  10. #10
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał glic4
    Mam LPG, LPI VIALLE'a fabrycznie montowane, możesz kolego jaśniej, o jaką rurke chodzi ?
    Fabrycznie montowany ? :shock:
    ciekaw jestem w której fabryce < Alfa Romeo czy Vialle ?

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. dźwięk przy zmianie biegu i warczenie przy hamowaniu
    Utworzone przez johnnie147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 08:52
  2. przy 90 stopniach gasnie silnik
    Utworzone przez mc7505 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 17:41
  3. Gaśnie silnik przy hamowaniu silnikiem
    Utworzone przez jusi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 10:34
  4. Silnik gasnie.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 14:08
  5. gasnie silnik na skrzyzowaniach 166
    Utworzone przez krzywy1976 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory