Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [147] JTD 1.9 Plusy i minusy samochodu

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Nicodemus
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTD
    Postów
    14

    Domyślnie [147] JTD 1.9 Plusy i minusy samochodu

    Zastanawiam się nad kupnem samochodu do 15-17 tys. Przez jakiś czas czytam i przeglądam wasze forum, a dodatkowo forumsamochodowe .pl gdzie konsultuję się z ludźmi co kupić. Od jakiegoś czasu zainteresowałem się alfą 147 w dislu gdyż zależy mi na niskich kosztach zwiazanych z paliwem. Jednak większość ludzi zniechęca mnie do zakupu alfy. Sam już wcześniej nie raz tak jak i pewnie wy słyszałem wypowiedzi "... że alfa to się psuje często" Jednak każda wypowiedź zaczynała się od stwierdzenia "... a koledze to się to i to popsuło ..., ... a kolegi koledze to alfa się psuła" tyle że nikt niczego konkretnego nie powiedział. Chciał bym usłyszeć coś od właścicieli tych samochodów. Wiem że pytanie do wielbicieli takich aut może być lekko nietrafione wiec od razu powiem żeby tak nie słodzić. Zimne konkrety. Co takiego oprócz wyglądu i ewentualnego sportowego zacięcia ma taka alfa 147 JTD czego nie ma przykładowy Focus TDDI GHIA ? I czy można wybrać alfę patrząc na coś innego niż te 2 cechy?

    Czekam na odpowiedzi.

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar piotr_alex
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Ciechanów/NDM
    Auto
    Crosswagon 2005r & 159 1.9JTD 16V 2008r
    Postów
    385

    Domyślnie

    Za 15-17tyś 147 w JTD raczej nie kupisz, 156 owszem tak. Wszystko zależy od stanu utrzymania jak będzie dobry to i Alfa będzie chodzić długo i szczęśliwie, jak będzie zły to koszty będą poganiały jeden za drugim zaczynając od zawieszenia kończąc po inne problemy. Rozejrzyj się za 156 za ok 15tyś a te 2 tyś zostaw sobie na zawieszenie, rozrząd, świece itp. A i w 1.9JTD to raczej sportowego zacięcia nie ma jak zależy ci na niskich kosztach to odpuść sobie Alfę.

  3. #3
    Użytkownik Embrion Avatar Nicodemus
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTD
    Postów
    14

    Domyślnie

    156 jest o wiele za duza ...
    Czekam nadal na odpowiedz na mojego posta

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie Re: JTD 1.9 Plusy i minusy samochodu

    Te dwie cechy, ktore wymieniles sa bardzo wazne, a dla wielu kierowców najwazniejsze.

    Focus, mimo tego samego segmentu je obszerniejszym autem. TDDI nie ma sie co rownac do JTD, nawet 8V. Z kolei zawias w Focusie jest rownie udany (mowa o wlasciwosciach jezdnych) jak w 147.

    Koledzy nie straszcie naprawami zawieszen w Alfach. W polskich warunkach zawiasy wszystkich aut szybko sie zuzywaja, zwlaszcza tych, majacych dobre wlasciwosci jezdne. A koszt czesci zawieszenia do 147 nie rozni sie od kosztow wahaczy, laczników i innych el metalowo gumowych do innych marek - bez przesady.

    Moja rada jest taka: dozbieraj pare tysiecy do tych 17 i celuj w rocznik 2003 ze 140 konnym JTD. Po malym modzie bedzie 160 pare koni, co przy tej masie bedzie dawac ciekawe doznania. Zdecydowanie sportowe zaciecie przy niewielkim apetycie na paliwo.

  5. #5
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Kupic "igłe " w tej kwocie to szanse 1:10,nie wiem jak z cenami fokusa?mysle,ze sa zblizone.Wiesz kupujesz z drugiej reki-jezeli znasz jego historie to spoko jesli nie-to sam pewnie wiesz-mozesz spodziewac sie wszystkiego.Jesli chodzi o awaryjnosc to moje zdanie jest takie samo jak 99%klubowiczow "TO MIT "i usterkowosc jest podobna do innych autek.
    Zreszta powinienes raczej posledzic rankingi np.derky czy innych badaczy pojazdów samochodowych...
    No i najwazniejsze: Alfe wybiera sie sercem bo Alfa ma dusze
    Pozdro i słuchaj serca

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie Re: JTD 1.9 Plusy i minusy samochodu

    147 w porównaniu z focusem : nie ma rdzy (chyba że dzwoniona) , jest mniejsza (zwłaszcza tył i śmieszny bagażnik)) , obydwa auta mają wielowahacz , silnik ma generację lepszy bo TDDi to zwykły 'bezpośredni' traktor (głośny jak cholera) bez systemu CR. Zresztą późniejszy fordowski TDCi też nie umywa się do JTD (tdci ma dużą awaryjność). Ale foka może mieć lepszą elektronikę.
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #7
    Arek 146
    Gość

    Domyślnie

    Forda znajdziesz prędzej ponieważ jest tańszy i jest ich więcej. Silnik TDdi tańszy w naprawach od jtd ale moc tylko 90KM. TDci, który może równac się z JTD niestety jest bardziej awaryjny od JTD i TDdi (padają wtryski przez nasze paliwo). Zawieszenie na plus dla forda pod względem trwałości, a i w prowadzeniu nie jest gorszy od 147. Wykonanie nie wiem jakie jest w 147 ale w porównaniu do 156 gorsze (deska z twardego plastiku). Rdza niestety dopada forda bezwypadkowego i pod tym względem przegrywa z alfą, ale części np. blacharskie tańsze do forda. Drogie są za to airbagi.
    Porównanie mam ponieważ brat ma focusa w benzynie i mondeo w dieslu.

Podobne wątki

  1. Rodzinka 2+ 1 jaka alfe wybrac gt czy 159 plusy i minusy
    Utworzone przez peters2 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 17:46
  2. Felgi 17" w 156... jakie plusy i minusy?
    Utworzone przez AjRomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 21:50
  3. Plusy i minusy dużych felg, oraz szerokich opon...
    Utworzone przez Damian w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 20:28
  4. Hak do samochodu
    Utworzone przez jasiu486 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2009, 09:12
  5. [156] Chcę kupić alfe ! plusy, minusy, opinie
    Utworzone przez jasiu87 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-01-2008, 10:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory