Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Mocne szarpanie na I i II zwlaszcza do 3000 rpm

  1. #1
    Wojtek Kotas
    Gość

    Domyślnie Mocne szarpanie na I i II zwlaszcza do 3000 rpm

    Witam Was,

    Moja 155 1.8 TS '96 (stary dobry aluminiowy osmiozaworowiec) ponizej 3000 obr/min szarpie niemilosiernie, a na I i II nawet do 6000...

    Nie wiem tez z czym to jest zwiazane, ale zawsze po zapaleniu po przejcechaniu 2-5 m slychac takie zaszurowanie/chrupanie przez moze pol sekundy i cichnie (rozrusznik?)

    Zapala sie kontrolka wtryskow, gdy jade na malym gazie, np na V ze stala predkoscia powiedzmy ponizej ok 130 kmh.

    Po szybkiej jezdzie jak zjade z autostrady i zatrzymam sie na trojkacie, silnik na luzie chce zgasnac, czasem gasnie.

    Ale po zapaleniu zimnego obroty jalowe stabilnie trzymaja poziom, najpierw wyzszy ze ssaniem, potem normalny ponizej 1000 rpm.

    Na postoju na luzie jakby bawic sie gazem, wszystko jest ok. Stopniowo zwiekszaja sie obroty zaleznie od nacisniecia "przyspiesznika"...

    ... ale jak juz wspomnialem, po szybkiej jezdzie (czyli bez zapalenia kontrolki wtryskow) na luzie potrafi zgasnac...

    Samochod ma krotka skrzynie, bez trudu osiaga nawet w deszczu odciecie na V pod gorke...
    Czyli moc maksymalna raczej jest, swiece maja moze 10 000 km (oryginaly golden lodge 25 HLD)

    Samochod jest troche palowany, to tez bierze olej do pol litra na tysiac (ale chyba nie ma tragedii, w koncu jezdzi czesto na czerwonym polu i pod pelnym obciazeniem...)

    Mial ktos cos podobnego? Wprawdzie mam 90% jazd autostradowych, ale jak chce wyskoczyc do centrum, to musze jezdzic tramwajem, sam dojazd do autostrady (mam okolo 1 km) to koszmar. Ruszanie ze swiatel na polsprzegle... Korki to katorga i obawa o sprzeglo (chlodnica, termostat i plyn nowe, wiec nie ma problemu...)

    Skrzynia biegow chodzi pieknie, nic nie zgrzyta. W ogole samochod byl przeze mnie zaszanowany, ma kupe nowych czesci (wydalem na pieszczenie spokojnie ponad 2 razy tyle ile kosztowal we Wloszech, choc byl w niezlym stanie)

    Jakiekolwiek pomysly co to moze byc?

    Jeszcze jest zuzycie paliwa - o 3-4 l wieksze na 100 km, niz bylo przed problemami (szybka jazda autostrada na dystansach do 20 km to okolice 16 l, wczesniej bylo kolo 13...)

    Jakies pomysly?

    hint lambda podobno sprawna, tzn byla ok z pomiarow w wakacje. Wymienie ja i tak, bo przjechala 160 000 km (tyle+ ma caly samochod), a podobno to material eksploatacyjny.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    taka uwaga.. w 96 byly chyba 16v tylko...

  3. #3
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    w moim przypadku jak sie zapalała kontrolka od wtrysków winą został obarczony czujnik temperatury cieczy....wymieniłem i jest oki. to moze miec terz wpływ na spalanie...tak mi się zdaje że jak go wymieniłem to troszku jakby mniej palił :roll:
    podłoncz pod kompa powinno wykazac co nieco.

  4. #4
    Wojtek Kotas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfista
    taka uwaga.. w 96 byly chyba 16v tylko...
    Mylisz się, polecam poznanie historii swojego modelu, 155 to swietny przeciez woz.

    Niestety dzis wolalem autobus, spalanie 16 l na stowe to nieco za duzo, nawet jak na sadzenie ponad dwie paki :-/


    Pozdrawiam serdecznie
    w

Podobne wątki

  1. mocne dymienie 1,9 16v
    Utworzone przez mirostaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 07:09
  2. [159] Mocne kopcenie z rur.....
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 08:51
  3. [164] mocne szarpanie i silnik gaśnie
    Utworzone przez mar222 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 23:25
  4. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 14:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory