Temat: Planowany zakup używanej Giulietty

  1. #3141
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    Czyli co sugerujesz?? że skoro póżniej w 2 lata nabiła prawie 50k ( aktualnie 180k) to cały przebieg oszukany??Czy poprostu taki tylko jeden jedyny wpis widnieje?
    Tendencje przebiegowe mogą się zmieniać z różnych przyczyn i nie widzę tutaj powodu, żeby go od razu podważać.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #3142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Fiat Marea
    Postów
    37

    Domyślnie

    Znów wracam z tematem tej Alfy
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#87d64b3b2a do tej mam VIN: ZAR94000007204264


    Przypomniałem sobie że mam dobrego kolege który pracował od lat u ZASADY w mercu a teraz pracuje w Tarnowie w Fiat lancia alfa itp i poprosiłem go o sprawdzenie winu , dostałem taka odpowiedz

    Ostatnio samochód był w ASO nawet u nas w marcu 2018. Miał wówczas 50tys km. Poza tym historii praktycznie nie ma żadnej. Faktycznie 105KM i jak pisałem wersja Progression.




    Poprzednie wątki dla przypomnienia


    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Kłamczuszek i zapytaj dlaczego nie zaznaczył bezwypadkowy? Bo właścicielem został 20.08.2018, natomiast zarejestrował 01.03.2019, a ogłoszenie męczy minimum od listopada.
    Sprawdziłem tego sprzedawce od tej czarnej julki i on jest tutaj na forum stałym użytkownikiem i rzeczywiscie ma wpisane te alfy w posiadaniu - ponad 6000 postów od 2007 roku - więc może pisał prawde??


    Wiek 39
    Informacje o alces1
    Skąd:
    Żegocina
    Samochód:
    AR 159 JTDm Ti, AR 147 fl QV, AR Spider 3.0 V6
    Numer rejestracyjny:
    KBC XXX13


    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/uzyt...#ixzz5m8HGTseC

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/mito...#ixzz5mg1Swzdb

  3. #3143
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał monkey22 Zobacz post
    a po wpisaniu jego nicku w google to widać po zdjeciach że maniak alf ;/ pełno zdjęć z Bocheńskimi rejestracjami i dużo wpisów. Więc to chyba nie handlarz ;/ już sam nie wiem co o tym sądzić
    Rafała, bo tak kolega alces1 ma na imie, nigdy osobiście nie poznałem, ale nie raz gadałem z nim na forum czy telefonicznie przez lata - miły gość, zawsze bardzo pomocny i bezinteresowny (gadaliśmy i w sprawie felg, dokładania spryskiwaczy czy retrofitu xenonów w 159) - on jako dodatkowe zajęcie z handlem ma jedynie tyle wspólnego że zajmuje się używanymi felgami do alf - odmalowuje i sprzedaje tu na forum i na allegro, taka dodatkowa działalność na małą skalę - pewnie takie trochę hobby bardziej. Generalnie to raczej bym mu ufał na tyle na ile go poznałem - na pewno bym 10x bardziej wolał kupić auto od niego niż od przypadkowego sprzedawcy. No ale jak z każdym autem używanym, on moze wielu rzeczy nie wiedzieć o tym egzemplarzu, więc auto trzeba i tak dobrze pooglądać/sprawdzić.

    Co do mocy - wersja 105HP wg mojego rozeznania (sprawdzcie/potwierdzcie sobie sami w ePerze dla tego VINu) nie różni się niczym od 120HP oprócz lekko okrojonego programu. Może coś mu się pomieszało, może moc z kW nie przeliczył tylko założył że to 120HP? Nie chce spekulować, nie sądzę że by celowo takie tanie chwyty stosował. Wersje 105HP nie były popularne, może nie wiedział że tak nawet jest. W każdym razie do 105HP można wgrać ustawienia dla 120 i śmigać, a lepiej od razu zrobić program na 140HP/260Nm (jeśli benzyna 95) lub ciut więcej jeśli 98 ktoś chce lać, i śmigać autem z praktycznie niezniszczalnym silnikiem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #3144
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Z wiedzą, którą od razu dostał dawno powinien zmienić dane w ogłoszeniu, a do tej pory niestety tego nie zrobił. Większość silników moc ma ograniczoną elektronicznie, ale jest to już robione z fabryczną "gwarancją" i nie trzeba po zakupie ponosić dodatkowych kosztów.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  5. #3145
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo Mito
    Postów
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś już może oglądał ta alfe 1.4 170km z Rybnika?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulietta-salon-polska-fv23-gwarancja-vgs-absolutny-top-model-lpg-ID6BHItv.html#80a826193a

  6. #3146
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,814

    Domyślnie

    - Regulowane zawieszenie
    - Elektrochromatyczne lusterka boczne

    Znów kogoś poniosło....

  7. #3147
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT 170KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    [do usunięcia]
    Ostatnio edytowane przez asymetryczny ; 02-05-2019 o 13:37 Powód: do usunięcia

  8. #3148
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał tx555 Zobacz post
    - Regulowane zawieszenie
    - Elektrochromatyczne lusterka boczne

    Znów kogoś poniosło....
    Z regulowanym zawieszeniem miał na myśli pewnie DNA, gdzie nawet w opisie na stronie producenta czytamy:

    "To zaawansowany system elektroniczny, który zarządza głównymi parametrami pojazdu (reakcja silnika, kontrola trakcji pojazdu, przyspieszanie, hamowanie, układ kierowniczy). System DNA wpływa na sposób funkcjonowania silnika, na układ hamulcowy i kierowniczy, na zawieszenie i skrzynię biegów, pozwalając kierowcy wybrać jeden z trzech różnych trybów zachowania pojazdu, w zależności od stylu najbardziej odpowiedniego do warunków i aktualnych potrzeb."

    Chociaż później w rozwinięciu charakterystyki poszczególnych trybów nic już na ten temat nie ma
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  9. #3149
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulietta 170KM
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć, przymierzam się do kupna Alfy, w oko wpadł mi taki egzemplarz wystawiony na otomoto:

    VIN: ZAR94000007095406

    Po numerze VIN widziałem jakieś tam wpisy na duńskiej stronie, ale nie bardzo się na tym znam, mógłby ktoś coś powiedzieć nt. tego auta?

  10. #3150
    Użytkownik Świeżak Avatar baton
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Alfa
    Postów
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał wencik Zobacz post
    Cześć, przymierzam się do kupna Alfy, w oko wpadł mi taki egzemplarz wystawiony na otomoto:

    VIN: ZAR94000007095406

    Po numerze VIN widziałem jakieś tam wpisy na duńskiej stronie, ale nie bardzo się na tym znam, mógłby ktoś coś powiedzieć nt. tego auta?
    Historia w bazie FCA - pusto

Podobne wątki

  1. [MiTo] Zakup używanej Mito - pomoc
    Utworzone przez Paweł166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1272
    Ostatni post / autor: 27-03-2024, 13:15
  2. [MiTo] Planowany zakup używanej Mito
    Utworzone przez odrobina156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 14:11
  3. Nowy użytkownik, planowany zakup
    Utworzone przez marcincapek w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2013, 15:40
  4. Zakup używanej Alfy 159
    Utworzone przez hasin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 22:13
  5. Zakup używanej 159'tki
    Utworzone przez noe9 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 08:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory