Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Hamulcowy cud ?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie Hamulcowy cud ?

    Otóż w mojej 147 od momentu zakup (3 tygodnie temu), podczas hamowania bił hamulec. Podczas delikatnego hamowania bardziej a podczas gwałtownego ledwo wyczuwalnie ale bił. 2 tygodnie temu podjechałem do znajomych mechaników, którzy stwierdzili, że klocki i tarcze są prawie nowe. Tarcze nacinane i nawiercane Mikoda, klocki cholera wie kto wytworzył. Powiedzieli mi, że być może tarcza jest któraś minimalnie krzywa. Tarcz gładka, bez rantów i klocka naprawdę bardzo dużo. Tarcza była bez rys od klocków. Ale zasugerowali najpierw wymianę wahacza i gałki (którejś tam). Tarcze jak stwierdzili wówczas się odkręci i zobaczy o co chodzi a dokupić zawsze zdążę. ponieważ nie bardzo miałem czas na szukanie wahacza itd. Jeździłem sobie przez ostatnie dwa tygodnie. Zauważyłem, że bicie w zasadzie z dnia na dzień robi się coraz mniejsze aż wczoraj zupełnie znikło. Przez en okres czasu zrobiłem 285 km. Czy możliwe że klocki musiały się "dotrzeć" do tarczy i dlatego biły ? Bo przecież jeśli była krzyw o się sama nie wyprostowała.

    Pytam, bo nie miałem do czynienia z nacinanymi i nawiercanymi tarczami jeszcze.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    może klocki były krzywo starte czy coś i z czasem podrównało je

    ~ taka była piękna ! :C




  3. #3
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenix Zobacz post
    może klocki były krzywo starte czy coś i z czasem podrównało je
    To nie wpływu na bicie tarcz! Klocek krzywo przytarty nie będzie równomiernie dotykał całej powierzchni tarczy, więc będzie to widać po stopniu wyszlifowania tarczy, ale nie będzie efektu bicia.
    Jak się auto samo naprawia, to tylko się cieszyć:-)
    macninic
    A na poważnie, to gdybanie nie ma sensu.
    Na przyszłość jedź do mechanika, który umie przystawić miernik do tarczy i zmierzyć czy nie kopią. Nie można wykluczyć, że same tarcze masz proste ale ktoś je przykręcił na niewyczyszczone, brudne piasty i stąd problem. Może się to podczas eksploatacji ,, dopracowało''. Pojeźdź trochę i obserwuj co się dzieje. Jak problem powróci to do mechanika i po prostu zmierzcie co sie dzieje.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Może się klocek w zaciski blokował lub sam zacisk nieprawidłowo pracował (przycinający się tłoczek) co by tłumaczyło że przy mocniejszym wyciskaniu bicie ustawało. Ogólnie przy skrzywionej tarczy efekt powinien być odwrotny, pedał w podłogę i telepanie całą budą.

  5. #5
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Ja już miałem kiedyś do czynienia z tak gó...mi tarczmi, że krzywiło je co większa kałuża, jak były nagrzane. Potem powoli wracały do normy i znowu po gwałtownym schłodzeniu to samo.
    Ale to były jakieś no-name dziadostwo, w przypadku Mikody to raczej niemożliwe.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    problem moze byc w połaczeniu zacisku z jarzmem(zólte zaznaczenie)ja miałem podobne objawy klocki tarcze nowe ,a po złożeniu zaciskiem "szarpało" prz hamowaniu i słychac było tłuczenie
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zyha1.jpg
Wyświetleń:	413
Rozmiar:	43.0 KB
ID:	133475  
    Q2,K&N,BREMBO ORO,TAROX 114 CORSA,OZ ULTRALEGGERA 18',BRIDGESTONE POTENZA ADRENALIN,GOODRIDGE,SEBRING,BILSTEIN B14 PSS,MILLERS CFS

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bartek_M
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Opole/Racibórz/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 120KM FL
    Postów
    49

    Domyślnie

    i jak wyjasnilo sie cos?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro86
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    pomorskie
    Auto
    ALFA 147
    Postów
    32

    Domyślnie

    kolega miał miał tak nowe tarcze i klocki i biły najlepszy sposób to mocno je rozgrzać 150km i hamujemy dość mocno do zatrzymania i tak ze 6 razy aż poleci dym z klocków wtedy czekamy aż ostygną powinno być ok.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Narazie mi powiedział, ze wahacz trzeba wymienić i sie zobaczy co dalej. Tylko czy ja wiem czy wahacz jest tego przyczyna ?


    Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro86
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    pomorskie
    Auto
    ALFA 147
    Postów
    32

    Domyślnie

    wahacz nawet wybity podczas hamowania jest naprężony nie może za nic takiego odpowiadać na 100%

Podobne wątki

  1. Płyn hamulcowy
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 19:34
  2. zacisk hamulcowy tył
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 21:48
  3. układ hamulcowy
    Utworzone przez ceśka w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 09:08
  4. Zacisk hamulcowy
    Utworzone przez aza1983 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 20:54
  5. [146] Płyn hamulcowy
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 18:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory