Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Temat: Malowanie zacisków

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie Malowanie zacisków

    Witam.

    Prędzej czy później przyjdzie wiosna i jak już będzie fajnie ciepło to planuję pomalować zaciski na czerwono. Po przeszukaniu forum już wiem że nie warto inwestować w drogie zestawy a wystarczy zwykła śnieżka. Ale może macie jakieś porady co do samego malowania? Ile zajmuje cała operacja? Malować koła po 2 czy pojedynczo? Marzą mi się jeszcze napisy na zaciskach (napis Alfa Romeo of kors) ale z tym chyba grubsza sprawa... gdzie można sobie takie napisy zrobić? Czy to jest na jakiejś taśmie samoprzylepnej? Pamiętam że ktoś z forum wykonał sobie coś takiego sam i był nawet projekt do pobrania ale nie mogę teraz znaleźć...

    I jeszcze inne coś: co sądzicie o pomalowaniu nazwy opony na biało? Mam Good Year Eagle F1 a Good Yeary zawsze kojarzyły mi się z białymi napisami na nich właśnie:] Przy czarnej Alfie i czerwonych zaciskach mogłoby być zacnie! Co sądzicie?

    Więc jak macie jakieś sugestie to będę wdzięczny

    Pozdrawiam///
    Ostatnio edytowane przez rooshyo ; 16-02-2009 o 23:59

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    Jesli chodzi o biale napisy na oponach to zdania sa podzielone, jednym sie podoba innym nie, ja bym tego nie robił, może jakbym miał jakiegos Muscle Car'a z 600KM i oponą szeroką jak beczka to bym sobie na niej taki napis wyróżnił - w ramach reklamy dla firmy która by mi te opony sponsorowała co tydzień.

    Zaciski sobie ładnie pomaluj na czerwono, wydrukuj szablon z czcionka Alfa Romeo i białym kolorkiem zrób napis na zacisku - taki smaczek będzie Kup ładne felgi, takie żeby w miare dobrze było widac zaciski i na dziewczyny możesz jechać

    Jak zrobisz takie napisy, to możesz naruszyć granice dobrego smaku i jeździć "choinką"...

    Cytat Napisał rooshyo
    Mam Good Year Eagle F1 a Good Yeary zawsze kojarzyły mi się z białymi napisami na nich właśnie
    i bolidami F1?

    pozdro^^
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic575_4.gif

  3. #3
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Jak napisy to chyba najlepiej taka czcionka jak Alfa Romeo zrobić takowy napis, udać się z nim do agencji reklamowej, drukarni lub gdzieś gdzie mają cięcie ploterowe folii poprosić aby wycięli Ci takich kilka napisów. Następnie kupić białą farbę i pierwsze wymalować zacisk tylko taka płaszczyznę jak wielkość napisu, poczekać aż farba wyschnie, przykleić dokładnie gotowe literki i wymalować farbą czerwoną, tylko aby farby się nie zważył powinny być takie same chyba po wyschnięciu odkleić literki i gotowe
    Najlepiej chyba robić po jednym kole spokojnie. Co do malowania liter na oponach... moim skromnym zdaniem zalatuje mi to agro...

  4. #4
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    Ja malowałem tak:
    -czerwony spray do zacisków przystosowany do wysokich temp. kupiony w Norauto duża pucha za 34zł
    -benzyna ekstrakcyjna
    -szczotka druciana

    A zrobiłem to tak : zdjąłem koło , szczotką oczyściłem dokładnie zacisk następnie na szmatkę nałożyłem benzynke i odtułściłem zacisk potem osłoniłem papierami nakole i błotnik a potem sprayem pomalowałem jak lekko przyschło założyłem koło (i tak z następnym każdym kołem i wjechałem do garażu) w ten dzień bron boze nie używałem auta

  5. #5
    ViP Pirat drogowy Avatar patryk_wey
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Jastrzębie-Zdrój
    Auto
    156 2,4 JTD 136 KM 1999 rok
    Postów
    204

    Domyślnie

    Mi też na wiosne przyjdzie malować zaciski i zrobie to tak jak jest w poście mrutyna. Dzięki za podpowiedź
    Alfa Romeo 156
    2,4 JTD - 136 KM
    1999 rok
    COSMO BLUE MET

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    ja robilem tak...
    kupilem farbe hammerite w puszce, lewarek, kolo aut, czyszczenie zacisku zmiatkiem, malowanie, zakladanie kola wszystko x4
    robilem to na dzialce, auto stalo cala noc zeby farba wyschla

    ta farba jest bezposrednio na rdze wiec sie nie rozdrabnialem, ale wychodzi troche ciemna, wolalbym bardziej krwisty kolor, w tym sezonie chyba poprawie

    tn_DSCN0235.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

    tn_DSCN0236.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

  7. #7
    Piciu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kosiar Zobacz post
    Ja malowałem tak:
    -czerwony spray do zacisków przystosowany do wysokich temp. kupiony w Norauto duża pucha za 34zł
    -benzyna ekstrakcyjna
    -szczotka druciana
    Używałem kiedyś tej samej farby Fajnie wyszło i nie ciemniało z biegiem czasu pod wpływem temperatury.
    Cytat Napisał Zomeba Zobacz post
    i bolidami F1?
    Ale teraz to na Bridgestone'ach jeżdżą, nie na GY

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rooshyo
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    NBR - Niebezpiecznie Blisko Rosji;)
    Auto
    Służbowe 500 koni
    Postów
    548

    Domyślnie

    Ok, dzięki, to z grubsza już wiem, a może wie ktoś jak nazywa się czcionka którą zrobić napis Alfa Romeo? Taka najbardziej charakterystyczna, która jest np. na naszych klubowych podkładkach Bo stwierdzam, że najłatwiej będzie wydrukować taki napis na zwykłej drukarce, dokładnie wyciąć szablon, przyłożyć do zacisku i jazda z białą farbą

  9. #9
    ViP Pirat drogowy Avatar mrksz87
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Megane GT220
    Postów
    253

    Domyślnie

    Poczytałem, pooglądałem i na wiosnę też w mojej 145 zagoszczą czerwone zaciski.
    Obawiam się apropo napisu "Alfa Romeo", że nie ma go gdzie zmieścić na zacisku. A jak już to będzie malutki...
    Fiat Seicento 0.9 '98 -> Alfa Romeo 145 qv '99 -> Fiat Coupe 20vt '99 -> Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v '03 -> Honda Civic 1.8 iVtec '09 -> Renault Megane GT220 Grandtour '14
    Nie zabijaj robaczka

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    proszę bardzo czcionka...
    Klub Alfa Romeo - Multimedia

Podobne wątki

  1. Malowanie zacisków
    Utworzone przez kamko25 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 02-09-2017, 09:05
  2. malowanie felg i zacisków :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 08:21
  3. [155] malowanie zacisków
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory