Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pompa wspomagania

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie Pompa wspomagania

    Witam.

    Nurtuje mnie problem głośnej pracy oraz zmniejszonej wydajności (jak mi sie wydaje) pompy wspomagania. Czy koledzy mają doświadczenia z jej regeneracją? W zasadzie znalazłem nawet zakład specjalizujący sie w tym, ale cena wcale nie jest atrakcyjna i gdyby się okazało że cały wysiłek na marne to wolałbym zaniechać pomysłu. Pomysł z podmianą na inną używaną w zasadzie mnie nie interesuje.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  2. #2
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    jaka cena za jej regeneracje ?

  3. #3
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam. A jak bardzo głośna jest ta praca pompy?? Czy ten odgłos to po prostu takie świszczenie czy buczenie?? I czy taki odgłos jest cały czas czy np na zimnym silniku lub ciepłym. Ja miałem bardzo mocne buczenie jak się silnik nagrzał, odgłos jakby łożyska wytartego. Wymieniłem pompę z poprzedniej alfy ale teraz mam taki świst. Jak to wytłumaczyć. hmm. Na pewno wiecie jaki jest świst gdy kręcicie kierownicą słychać wtedy bardziej pompę, a właśnie w moim przypadku taki świst jest cały czas nawet jak się kierownicą nie rusza. Świst podobny jest do dźwięku turbiny. Czy to też objaw padającej pompy?? czy po prostu z półtorej roku leżała i musi się przystosować

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    ok 350 pln.
    Z tego co sprawdzalem sam zestaw naprawczy w ASO to koszt tez ok 250 pln.

    ---------- Post dodany o godzinie 08:58 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 08:56 ----------

    Ale u mnie oprocz "dźwięków", pojawia sie zjawisko twardniecia kierownicy i takiego jakby skokowego działania po jej rozgrzaniu/dłuższym dystansie. Olej zmieniałem, wycieków brak...
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Zomeba
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    156 3.2 V6 GTA
    Postów
    168

    Domyślnie

    U nas w 145 1.7 16v chlodniczka plynu wspomagania (taka spiralna rurka pod zbiornikiem plynu chlodniczego) byla zardzewiala i miala otworek którym do ukladu dostawalo sie lewe powietrze i zapowietrzalo pompe - halasowala dosc mocno przy skrecaniu, kupilismy nowa chlodniczke ale najpierw trzeba bylo usunac stary plyn z ukladu.

    Na zapalonym silniku i sciagnietym jednym z wezykow dochodzacym do tej chlodniczkki krecisz kierownica w lewo i w prawo, bedzie coraz glosniej pracowala i kierownica ciezko bedzie chodzila ale inaczej plynu nie usuniesz. Chwilke to trwa az zobaczysz ze juz nie wylatuje to gasisz silnik, zakladasz wezyki zalewasz 0,8l plynu do wspomagania i krecisz kierownica na lewo i na prawo az zejdzie ze zbiorniczka i bedzie stan. Troche to trwa jakies 20 minut zanim była zupełna cisza.

    Żeby pompa padła to raczej mało prawdopodobne, zobacz ile masz płynu i sprawdź czy gdzieś na wężu nie masz przetarcia, dziurki. Pompa raczej jest sprawna.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic575_4.gif

Podobne wątki

  1. pompa wspomagania
    Utworzone przez czarny 156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 11:18
  2. Pompa wspomagania ?
    Utworzone przez @sdero w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 11:13
  3. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  4. [146] Pompa od wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 20:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory