Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Swap hamulców tył z tarczą 276mm

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie Swap hamulców tył z tarczą 276mm

    Kilka osób ma to już za sobą i zamierze do nich dołączyć w związku z czym pojawia się kilka pytań.

    Odpowiednie tarcze (276mm i klocki to sprawa oczywista. Potrzebne są też na pewno zaciski i jarzma. Z tego co wyczytałem zaciski są takie same a różnica jest w jarzmach. Potrzebne są Lucas nr 7795/1.

    Te jarzma były na pewno w GT i jak się domyślam w mocniejszych wersjach 156 w których były tarcze 276 z tylu były takie same - dobrze rozumuję?

    Pojawiają się jeszcze wątpliwości - czy długość przewodów hamulcowych jest taka sama oraz czy jakieś dodatkowe elementy będą potrzebne, ewentualnie na co należy zwrócić uwagę?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Brakuje Ci jeszcze nowej osłony tarczy, bo 276mm nie wcisniesz pod 251mm.
    Wszystkie GT i wszystkie 156 począwszy od liftu środka z 2002r miały tarcze 276mm.

    Przewody hamulcowe mozesz wymienić na takie w stalowym oplocie

    Wystukane panewką z miski dwulitrowego TS'a

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Jak wyżej, przewody hamulcowe są te same ale będziesz je musiał nieco obrócić w górnym mocowaniu bo zmienia się moment dokręcenia w zacisku. Ale to banał.

    Najwięcej zachodu jest z osłoną tarczy, bo żeby ją wyjąć musisz wyjąć czujnik absu albo odkręcić piastę - oba rozwiązania to porażka. Przygotuj się na uszkodzenie czujnika abs, tak zupełnie profilaktycznie mówię. Osłony tarczy ciężko dostać, dlatego jest inna opcja - wykręcasz starą dajesz ją na twarde podłoże i rant wyklepujesz dużym młotkiem najlepiej podgrzewając palnikiem. Potem szlifujesz, ciągniesz antykorozyjnym i barankiem albo emalią temperaturową. Ja tak zrobiłem, bo nie mogłem dostać osłon.

    Oprócz tego wszystko pasuje P&P, pamiętaj też o blaszkach ustalających klocek w zacisku

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Osłona w ASO to koszt 76zł sztuka, czyli relatywnie patrząc nie jest to majątek...
    Jest jeszcze opcja z wykonaniem nacięcia tej osłony, tak by przełożyć przez piastę.

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Osłona w ASO to koszt 76zł sztuka, czyli relatywnie patrząc nie jest to majątek...
    Jest jeszcze opcja z wykonaniem nacięcia tej osłony, tak by przełożyć przez piastę.
    Żartujesz? Mi powiedzieli że niedostępne, chyba pora podzwonić gdzie indziej...

    Nacięcie nic nie daje - nie da się wyjąć starej osłony bo blokuje ją czujnik abs, a nie da się też jej wygiąć na tyle, żeby wyszło bez problemu. przynajmniej mi się nie udało.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    Żartujesz? Mi powiedzieli że niedostępne, chyba pora podzwonić gdzie indziej...

    Nacięcie nic nie daje - nie da się wyjąć starej osłony bo blokuje ją czujnik abs, a nie da się też jej wygiąć na tyle, żeby wyszło bez problemu. przynajmniej mi się nie udało.

    Też kupowałem w ASO bez problemu z 1-2 lata temu.
    Napewno da się bez wyciągania piasty, nie pamiętam jak było z czujnikiem absu. Stare jak i nowe osłony mam nacięte.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Jutro będę przyglądał się tym osłonom. Pierwsza porażka już zaliczona - jarzma od GT okazały się być od 147, czyli jednak trzeba pytać o numery bo nie każdy wie co tak naprawdę sprzedaje. Dobrze, że ze zwrotem nie ma problemu.

    Tarcze + klocki Brembo czy jakieś inne zestawienie byście polecili na tył?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Jutro będę przyglądał się tym osłonom. Pierwsza porażka już zaliczona - jarzma od GT okazały się być od 147, czyli jednak trzeba pytać o numery bo nie każdy wie co tak naprawdę sprzedaje. Dobrze, że ze zwrotem nie ma problemu.

    Tarcze + klocki Brembo czy jakieś inne zestawienie byście polecili na tył?
    Zależy co na przód leci, jeśli planujesz czterotłoka to warto dać z tyłu coś co mu dorówna. Tarcza gładka brembo + Ferodo DSPF u mnie działają super.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Nie zapominajmy że 147 jest jednak ciut lżejsza od 156 i z pewnością mniej kg się do niej zapakuje.
    Zresztą u Drift-r'a dociskać tył będzie tylko butla gazowa

    Nie pakujesz 330mm ani klocków 131mm o ile pamiętam i poza tym z 1.6 rakiety nie zrobisz.
    Tarcza brembo będzie OK, a klocki? Średnia półka ATE, TEXTAR, BREMBO, TRW czy zwykłe FERODO.

  10. #10
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Jutro będę przyglądał się tym osłonom. Pierwsza porażka już zaliczona - jarzma od GT okazały się być od 147, czyli jednak trzeba pytać o numery bo nie każdy wie co tak naprawdę sprzedaje. Dobrze, że ze zwrotem nie ma problemu.

    Tarcze + klocki Brembo czy jakieś inne zestawienie byście polecili na tył?
    Zanim zakupiłem poprawne jarzma to stałem się posiadaczem 3 róznych każdy twierdził że ma te poprawne
    I również nie miałem problemu z osłonami nawet na allegro widze teraz jeden komplet nowy.

Podobne wątki

  1. swap hamulców od 166 2 tb do 2.4 jtd adaptery
    Utworzone przez zajkoś w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 20:57
  2. [155] swap hamulców
    Utworzone przez karol 7772 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 14:29
  3. Swap - Hamulce tył 276mm
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 11:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory