Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Wymieniłem olej i zaczęło stukać

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie Wymieniłem olej i zaczęło stukać

    Po przejechaniu, kolejnych 10.000 km (przebieg ogólny 240.000 km) wybrałem się, jak zwykle na wymianę oleju. Olej wymieniałem w firmie, która zajmuje się tylko wymianą i sprzedażą olejów. Facet tylko z tego żyje - podczas rozmowy dowiedziałem sie, że w MOBIL-a zaopatruje się w warszawskiej centrali tej firmy więc podróbka raczej odpada.

    Wcześniej zalany maiłem MOBIL SUPER S 10W40 i nie było problemu więc zalałem ten sam. Ku mojemu zaskoczeniu po odpaleniu silnika po dłuższym postoju słyszę niepokojące stuki dobiegające z silnika, które ustają po ok 5 sekundach. Po upływie tego czasu silnik pracuje bez zarzutu. Macie może Koledzy pomysły, jak to wytłumaczyć?

    Filtr oleju (który ma nieco większe gabaryty niż ten "stary") kupowałem sam, w znanym zarówno w samej Łodzi, jak i kraju - sklepie z częściami do włoskich samochodów.

    Co do samej wymiany - zauważyłem na bagnecie, że poziom oleju jest o kilka mm wyższy niż być powinien, ale nie sądzę, aby niosło to jakieś negatywne skutki - no chyba, że w tych silnikach jest inaczej.
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Kolego to raczej popychacze zaworów, ja miałem 145 boxera i na zimnym silniku też lubiały postukać bezpośrednio po odpaleniu przez 2-4 sek.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Gopcio
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115KM 2002r
    Postów
    841

    Domyślnie

    u mnie tez klepie kolega mechanik powiedzial ze to nic groznego, a jest tego pewien bo stuka tylko z prawej strony...
    Było AR 145 Boxer 1,6 ---> Blu Inca AR 147 JTD 1,9 115KM +

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    a robiles jakas dalsza trase po wymianie?
    ja mialem podobnie, po przejechaniu 50km przestalo

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Dziś jeszcze bilidu nie odpalałem, jeśli chodzi o wczoraj to zrobiłem w sumie ok. 120 km z tym, że nie od razu tylko po ok. 30 km (dwa razy do laski i z powrotem). Zastanawia mnie jednak dlaczego pojawiło się to po wymianie oleju na świeży? Gdyby stukało na zużytym oleju - OK, ale na świeżym? Wcześniej na zimnym silniku nigdy nic mi nie stukało i na pewno, żadnego świństwa do oleju nie było dolewane.

    Po przedostatniej wymianie oleju (ponad rok temu) również miałem niespodziankę na zimnym nie stukało, ale po ok. 2 tygodniach ni z gruszki ni z pietruszki zaczęło stukać na dobrze rozgrzanym silniku, gdy pracował na biegu luzem. Po ponad miesiącu przestało i do wczoraj miałem spokój. A teraz znów się zaczęło tyle, że nie na rozgrzanym silniku pracującym na biegu luzem a na zimnym po dłuższym postoju. Już nie wiem co mam o tym myśleć.
    Ostatnio edytowane przez as ; 22-02-2009 o 16:04
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    Po przejechaniu, kolejnych 10.000 km (przebieg ogólny 240.000 km) wybrałem się, jak zwykle na wymianę oleju. Olej wymieniałem w firmie, która zajmuje się tylko wymianą i sprzedażą olejów. Facet tylko z tego żyje - podczas rozmowy dowiedziałem sie, że w MOBIL-a zaopatruje się w warszawskiej centrali tej firmy więc podróbka raczej odpada.

    Wcześniej zalany maiłem MOBIL SUPER S 10W40 i nie było problemu więc zalałem ten sam. Ku mojemu zaskoczeniu po odpaleniu silnika po dłuższym postoju słyszę niepokojące stuki dobiegające z silnika, które ustają po ok 5 sekundach. Po upływie tego czasu silnik pracuje bez zarzutu. Macie może Koledzy pomysły, jak to wytłumaczyć?

    Filtr oleju (który ma nieco większe gabaryty niż ten "stary") kupowałem sam, w znanym zarówno w samej Łodzi, jak i kraju - sklepie z częściami do włoskich samochodów.

    Co do samej wymiany - zauważyłem na bagnecie, że poziom oleju jest o kilka mm wyższy niż być powinien, ale nie sądzę, aby niosło to jakieś negatywne skutki - no chyba, że w tych silnikach jest inaczej.
    dzis w radi slyszalem ze nakryto szajke rozlewajaca olej do baniek znanej marki...wprowadzili tysiace litrow na rynek.oczywiscie nie twierdze ze padlo na Ciebie.ale mimo wszystko osobiscie nie kupuje Mobili,Castroli itp.wlasnie z tego wzgledu...sam stosuje tylko Agipa.wiem ze Motul tez jest b.dobry.tych olei nikt nie podrabia.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    dzis w radi slyszalem ze nakryto szajke rozlewajaca olej do baniek znanej marki...wprowadzili tysiace litrow na rynek
    Czy miałeś na myśli to:
    Dziennik - Wydarzenia - Mafia podrabiała olej Mobil One
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał as Zobacz post
    slyszalem to jadac autem w programie 3 PR (chyba) tam mowili tylko "znanego producenta"marki oleju nie podano.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar as
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Zduńska Wola
    Auto
    AR 145 / 1994 1,4 BOXER
    Postów
    1,112
    Errare humanum est - Mylić się jest rzeczą ludzką.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Z Mobilem tak bywa zwłaszcza we włoskich autach. Czemu, nie wiem. Ale większość włoskich aut (tych naprawianych) które miało styczność z Mobilem źle skończyła (pominę tu tworzenie smoły na wszystkich elementach silnika). Dlatego nikomu nie polecam żadnej wersji oleju Mobil. Nie wnikam czy były to oryginały czy podróbki, poprostu odradzam na rzecz np. Shella.

Podobne wątki

  1. co może stukać?
    Utworzone przez zales00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 12-10-2013, 18:29
  2. Wyższy profil opon, coś zaczęło stukać
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 08:42
  3. [146] Co może stukać?
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-06-2011, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory