Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Części karoserii

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 1999r
    Postów
    3

    Domyślnie Części karoserii

    Witajcie,
    Miesiąc temu stałem się naprawdę szczęśliwym nabywcą Alfy 146 z 1999roku 1.4 TS. Trafiła się perełka!! W zasadzie pierwszy właściciel - dostałem nawet fakturę zakupu auta w salonie. bez wypadkowa, a przynajmniej nie malowana, przebieg 129 000 km, właścicielem był starszy Jegomość który nie jeździł tym autem zimą. No ale jestem pechowcem i już w pierwszym tygodniu miałem stłuczkę a w zasadzie jakiś "baran" pod hotelem wjechał mi w tył samochodu i jak ostatni tchórz uciekł z miejsca zdarzenia. Efekt tego zajścia jest taki, że blacharz wycenił mnie na 1800zł czyli równowartość połowy samochodu niemalże. Uszkodzeniu uległ tylni pas biegnący pod światłami oraz zderzak. Pas kupiłem w ASO - trafił się w dobrej cenie, natomiast zderzak trzeba wyprostować i pomalować - koszt około 500zł. Zdecydowałem się znaleźć taki w kolorze nadwozia - tutaj zaczynają się schody - nie znam koloru lakieru samochodu. Nie mam pojęcia gdzie jest wklejona plakietka z numerem lakieru, daltonistą nie jestem, kolory znam ale określić go precyzyjnie, nie potrafię. W półmroku wygląda na metalizowany grafit, natomiast w świetle słońca mieni się delikatnie zielenią. Mam nadzieję, że to nie żaden kameleon i ktoś z was pomoże mi znaleźć części blacharskie w kolorze nadwozia, precyzując jakie - poszukuję zderzaka tył i przód - przedni mocno porysowany od wysokich krawężników, no i spojlera. Po stłuczce, zamykając bagaznik zagiąłem go sobie i choć blacharz z grubsza go wyciągnął to na załamaniu widać zagięcia. myślę , że orgyginalny spojler ładnie by to zamaskował. Gdyby ktoś coś wiedział prosiłbym o informację i POMOC. Wracając do tematu auta. Ponoć każdy prawdziwy fan motoryzacji musiał posiadać przynajmniej jedną Alfę. Ja ją już pokochałem. drugiego dnia po zakupie pojechałem 100km po felgi, oryginalne telefony 15" które sobie elegancko wyprostowałem i toczę je codziennie. trochę "miałczy" chyba pompa wspomagania, płyn po korek więc myślę, że jej żywot dobiega końca. Jeżeli ktoś zna temat i jest w stanie coś poradzić również będę wdzięczny za informację.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zwol4
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kłodawa
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    448

    Domyślnie

    Naklejkę lakieru masz na klapie bagażnika.
    Była : 146 1.6Ts 97r (2006-2011)
    Jest : 156 1.8Ts (2010 - ?)
    146Ti 2.0Ts (2013 - 2016)

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pablos 1987
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4Ts 2000r
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jak masz ciemno grafitowy kolor mieniący sie zielonym metalikiem to najpewnie będzie taki jak u mnie 650A Giorgio Africa. o gratach w kolorze po ostatnim lifcie zapomnij, będzie ciężko. Ale dobra mieszalnia lakierów dorobi ci lakier. Wlepka z kodem lakieru jest na klapie bagarznika po wewnętrznej stronie od strony kierowcy.
    Ja bym szukał spojlera od zendera, jak masz również do wymiany zderzaki to zainwestuj w zderzaki od zendera, wyglądają dużo lepiej. Skontaktuj sie z Cuma Borek z Radomia on ma sporo gratów do alf.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar greg111
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Pułtusk
    Auto
    145 1.4 TS 00`
    Postów
    76

    Domyślnie

    znalazła się Alfa pod kolor

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    Alfa Romeo 146 1999r
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. wiem ze dorobią, mam dobrą mieszalnie i dobrego lakiernika ale chodzi mi raz o koszty a dwa o to że chcialem utrzymac to auto w maksymalnie oryginalnym stanie bez lakierowań itp. wiesz o co chodzi

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pablos 1987
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.4Ts 2000r
    Postów
    103

    Domyślnie

    za setkę 650A zapłacisz około 15-16zł dobrze wychodzi po szarym podkladzie

Podobne wątki

  1. Uszczelka karoserii-dachut
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-11-2015, 20:58
  2. Usztywnienie karoserii
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 18:54
  3. Sposób na wgniecenia w karoserii
    Utworzone przez bennybon w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 20:10
  4. Co myślicie o konserwacji karoserii?
    Utworzone przez bryspp w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory