Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [156]Wystrzał na sekwencji

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie [156]Wystrzał na sekwencji

    Na początku chciałbym powitać szanowne grono Alfistów, gdyż wróciłem na forum po 2 latach posiadania alfy z bagażem własnych błedów i długa lista wydatków, no ale miłość do alfy jest nieuleczalna (czasem dodaje niestety)

    A teraz problem taki jak w temacie, prosze was o rade , bo ja już wyczerpałem koncepcje co moze być przyczyna, opisze cała sytuacje
    alfa smigala sobei na gazie elegancko, az zaczeły sie problemy z zapalaniem i wolnymi obrotami - czyli rozjechane mapy, ale tragedi z tym niebylo, jezdzilem tak sobie az pewnego ranka auto zamiast zapalic przywitało mnie wybuchem w kolektor... a mam sekwencje;/ , sam nie wiedzialem co moglo byc przyczyna, ale nic, wymienilem kolektor, sprawdzilem instalacje benzynowa i gazowa, i sobei potem jezdzilem na bezynie bez problemow, az do wczoraj , kiedy odwazylem sie sprawdzic jak chodzi na lpg, no i auto chodzilo , moze nie rewelacyjnie , bo czuc bylo spadek mocy , no ale nie tragicznie, nawet obroty wolne trzymalo , no ale niestety , zostawilem samochod na noc, rano zapalalem na benzynie , i znow uslychalem tylko wystrzał ... i znowu kolektor do wymiany(2x600zl).

    Wiec koledzy prosze was o sugestie co sprawdzic? wszytkie zawory w instacji byly sprawdzane, generalnie wszsytko bylo sprawdzone, wiec nie wiem jak odpalajac na benzynie moze wystrzelic gaz w kolektor? bo benzyna chyba raczej nie strzela , zreszta nastapilo to po krotkiej przejazdzce na gazie(50 km) , auto jest w dobrym stanie, swiece kable nowe, przeplywka tez nowa, ale chyba te wybuchy jej mogly zaszkodzic...

    Przepraszam ze troche nieskladnie i z gory dzieki za odpowiedzi, pozdrawiam.

    gg 2362909

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    elegancko, az zaczeły sie problemy z zapalaniem i wolnymi obrotami - czyli rozjechane mapy, ale tragedi z tym niebylo, jezdzilem tak sobie az pewnego ranka auto zamiast zapalic
    Stary sam sobie odpowiedziałeś no i sam przyłożyłeś rękę do reszty lekcewaząc problem
    >Pytanie co za instalacja ?
    .Wtryski jakie?
    .,Parownik jaki?
    Instalka jaka?
    Ile ma przejechane.
    Co było przy instalce robione?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Piewszy raz jestem w stanie to zrozumiec , choc nie wiem czemu mapy sie ot tak same rozjechaly , no ale drugi raz po tym jak wszystko bylo sprawdzone ? to juz juz problem z ktorym nie wiem co zrobic, mechanicy rozkladaja rece mowiac ze to nie mozliwe, a ja chyba wywale ta instalacje w ogole bo gaz to jednak zlo

    instalacja diego , wtryskiwacze te szybsze(zółte)
    robiono wiele regulacji bo od poczatku cos nie chcialo chodzić(mała moc), w koncu została ustawiona i przejechane ok 20 tys
    filtry itp wymieniane wg zaleceń, czesto jezdzone na benzynie. no i jeszcze jedno przed tym jak mi szczelilo to troche ostrzej jezdzilem na lpg, mozliwe zeby zostaly jakies niespalone opary? i nie wyparowaly przez noc?
    Ostatnio edytowane przez Kacper_agh ; 07-03-2009 o 22:23

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Jak mamy Ci pomóc skoro nawet nie napisałeś jaki to lpg.Jeżeli oczekujesz pomocy to musisz i nam pomóc .Jak chcesz sobie tylko pogadać i ponarzekać na lpg zaprzaszam do hyde parku
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    W tym przypadku trudno jest coś pomóc. Można tylko doradzać - albo będziesz jeździł na Pb, albo zmienisz gazownika, który będzie umiał tak dopracować instalację, że nie będzie strzelać. Niestety nie jesteś pierwszym przypadkiem, gdzie sekwencja wystrzeliła, chociaż gazownicy zapewniają, że nie ma takiej możliwości. Ja osobiście uważam, że taka możliwość może się zdarzyć - chociażby w razie awarii świecy, kabla WN, czy cewki, na co właściciel nie zawsze ma wpływ.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    witam!!!podłączę się pod temat,bo mam podobny problem...
    sprawa wygląda tak.mam sekwencyjną instalację gazową,przejechane na niej około 40 tyś.km wszystko sprawuje się idealnie,spalanie w normie,filtry wymienione,wtryskiwacze (żółte) po przeglądzie i czyszczeniu.ogólnie na gazie jeździ jak szalona i generalnie z instalką nie mam żadnych problemów.
    jednak jest jedno ale...
    kiedy rano jadę do pracy,(silnik od chwili uruchomienia po kilkudziesięciu sekundach przełącza się na gaz)po przejechaniu około 2 km dojeżdżając do pierwszego skrzyżowania zdejmuję nogę z gazu i po chwili słyszę niezbyt głośny wystrzał pod samochodem.dopóki silnik nie złapie temperatury sytuacja powtaża się jeszcze raz,ale nie zawsze.jest tak kiedy tylko zdejmę nogę z gazu lub wyrzucę na luz,obroty silnika spadają i jest "bum".
    nie zaobserwowałem żadnych skutków ubocznych tych wystrzałów,ale niepokoi mnie coś takiego.te wystrzały występują tylko rano.
    dodam że silnik na benzynie i na gazie sprawuje się rewelacyjnie.

    miał ktoś z was taki problem???o co tu może chodzić i czy mam się tym martwić???

    pozdrawiam!!!

    andrzej
    Ostatnio edytowane przez andro34 ; 03-05-2009 o 16:15


    moja druga ulubienica...

  7. #7
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    zmien w warsztacie na pc temperature na wyzsza zmiany progu benzyny na LPG, sadze ze to zalatwi problem.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfor.GTA Zobacz post
    zmien w warsztacie na pc temperature na wyzsza zmiany progu benzyny na LPG, sadze ze to zalatwi problem.
    myślę że to bedzie najlepsze rozwiązanie,dzięki za podpowiedź.


    moja druga ulubienica...

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfor.GTA Zobacz post
    zmien w warsztacie na pc temperature na wyzsza zmiany progu benzyny
    Dokładnie.Ale z ciekawości powiedz jaka teraz jest? możesz wkleić sceeny z programu staga?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Przepraszam za odgrzewanie starego tematu ale rozwiązałem problem, który opisywałem.
    Przyczyn wystrzału przy odpalaniu było kilka. Pierwszą przyczyna(i główna) był gaz, który gromadził się w kolektorze.
    Zawór odcinający był za daleko od reduktora, i gaz ciegły przepychał gaz lotny, jeden z wtryskiwaczy miał bardzo mały wyciek. no i nieszczescie gotowe, dwa razy wymieniałem kolektor.(przyznacie ze mam pecha
    Mechanik który to odkrył to bardzo dobry fachowiec z Bedzina, ustawia gaz na hamowni, moge go polecić z czystym sumieniem. Natomiast gaziarze co spieprzyli tą instalacje to firma z Krakowa, z Bibic dokładnie, tych radze omijać szerokim łukiem.
    Po ustawieniu auto zrobiło 8 tys bez problemu, wykres mocy wrzuciłem w innym wątku. Auto jest mocniejsze na LPG i pali srednio od 10 w trasie do 13 litrów w mieście. Pozdrawiam serdecznie
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

Podobne wątki

  1. Tajemniczy wystrzał w kabinie
    Utworzone przez gonzo w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 15:32
  2. interfejs KKL USB a wystrzał poduszek
    Utworzone przez janusz_w5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 18:00
  3. Strzał w kolektor ssący na sekwencji 2.0 16V
    Utworzone przez szkodnik w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 18:08
  4. Po montazu sekwencji mulowaty na obu paliwach
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 15:11
  5. Po montazu sekwencji mulowaty na obu paliwach
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 12:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory