Strona 1 z 27 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 266

Temat: Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTD 115
    Postów
    73

    Domyślnie Alfa GT JTD 150 km

    Witam serdecznie,

    Jestem nwoy na forum, poczytalem troche o alfach ale nie uzyskalem konretnych informacji.

    Wiec przymierzam sie do zakupu auta w dieslu aktualnie mam e46 w dieslu i wielka porazka. Mam na oku opla 1.9 cdti audi 2.0 tdi i wlasnie alfe gt 1.9 jtd. O oplu i audi juz sie naczytalem wiem jakie sa slabe punkty i jakie wady produkcyjne a takze w ktorych latach zostaly poprawione.

    Mam posbe do WAS czy ten silnik 1.9 jtd 150 koni ma jakies wady ktore dosiegna kazdego uzytkownika ( problem z dwumasa, alterantor, kolektor dolotowy itp) Jakie sa orientacyjen ceny czesci? Czy jezeli zaprowadze alfe do fiata to mi zrobia pelna diagnostyke oraz pokaza historie serwisowania ? a teraz najwazniejsze czy do 30 tys. jestem w stanie kupic dobra alfe czy raczej odradzacie

    Jezeli znacie jeszcze jakies slabe punkty tego modelu to prosilbym was o opinie poniewaz na moje bmw przez rok czasu wydalem 5 tys. PLN i nie mam zamiaru znowu sie wpakwoac w mine.

    z gory dziekuje

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał spdii Zobacz post
    a teraz najwazniejsze czy do 30 tys. jestem w stanie kupic dobra alfe czy raczej odradzacie
    akurat jestem w trakcie szukania GT 1.9 jtdm
    nie licz na cuda za 30 tys.
    te 30 to na zakup a masz trochę na poprawki ? czy te 30 to max ?








  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTD 115
    Postów
    73

    Domyślnie

    no 30 tysi to jest max co moge wydac na zakup jedyne co mam w planach wymienic to rozrzad.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ciężko będzie
    ...








  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    a więc drogi kolego. jesli planujesz zakup w Polsce to dorzuć 5 tysi do 35 koła + rozrząd w aso 1 tyś. reszta wiadomo. chociaż i w tej cenie sa na allegro np. w Pile srebrna Gt która jest chyba za 35 ale miala przód rozbity widziałem fotki. następna- czarna Włocławek z bananową skórą. miała doszczętnie skasowany prawy tył. na bank była ćwiara wstawiana. następna pod toruniem- biała. po dachowaniu a zrobili ją na cacy następna- koleś z Piekar śląskich opisany w temacie poniżej. jak na moje to musisz obejrzeć kilka egzemplarzy najlepiej z dobrym kumatym lakiernikiem który wie gdzie są fabryczne zgrzewy karoserii gdzie i co może być składane itd. przed kazdymi oględzinami najpierw pisz posta (czy ktoś to oglądał) czekaj na wypowiedzi a z doświadczenia wiem, że są przydatne.
    Co do silnika to hmmm.... moja 1.9JTD ma zrobione 197000Km. jak ja kupiłem miała 191tyś. do tej pory śmigam aż miło. po kupnie zrobilem rozrząd (na allegro oryginalne części 640zł)+ robocizna w aso. mnie wyszło 1000zł łacznie. wymieniłem olej i filtr paliwa. spalanie różnie 4.9-7L zależy jak jeździsz. ceny części do samochodu porównywalne z grupą VAG-a. nie są nie wiadomo jakie drogie, a są w wielu przypadkach te same jak do alfy 147 czy 156. z częściami nie ma problemów. jak masz możliwość to kupuj GT. napewno będziesz się wyróżniał wśród innych- zwykłych samochodów. a 1.9JTD w tej alfie potrafi zapier... uwierz mi
    co do GT z allegro to zanim pojechałem po swoją na Niemcy przewałkowalem kilka w Polsce. wszystkie były po przejściach. nawet u helmuta pierwsza którą oglądałem miała wiele wiele do życzenia. dopiero 2ga trafiła mi się piękna i zadbana. także życzę wytrwałości w szukaniu dobrego egzemplarza i dobra rada- nie kupuj pierwszej lepszej
    Ostatnio edytowane przez 100P ; 04-12-2010 o 00:44
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    przeglądając allegro luknąlem to:
    http://moto.allegro.pl/alfa-romeo-gt...335771437.html

    mysle, że warta obejrzenia. dość dość wyglada.
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    ja kupowałem swoją GT w lato tego roku i też potwierdzam, że za 30 tys całość imprezy to za mało. Możesz kupić ale raczej nic bogatego i do włożenia z 3 koła, albo porozbijana. Ja osobiście jeżdżę od ponad 3 lat JTD, wcześniej w 147 8V a teraz 16V w GT. Generalnie to bardzo udana konstrukcja i moim zdaniem nie ma do czego się przyczepić. Bez żadnej ściemy i naciągania mimo dużych przebiegów nie ma żadnych problemów z silnikiem i skrzynią. Spalanie też na dobrym poziomie. 150 km w GT nie jest mega rewelacją ale wiochy też nie ma zawze też można trochę podchipować). Piszesz o e46..Miałem kiedyś taką w 2.0 diesel i rzeczywiście porażka w porównaniu z JTD 16V. Z częściami i ich ceną jak napisał przedmówca nie ma problemu. Oryginalne części można dość niedrogo kupić. Co do słabych punktów to jak w każdej alfie z takim rozwiązaniem zawieszenia to wahacze. Trzeba je po prostu dość często wymieniać, szybko się zużywają na naszych drogach. W GT kultowa kwestia to żaróweczki postojowe w lampach z ksenonem, szybko się przepalają a wymiana to masakra (właściciele wiedzą o czym mówię) Po za tym w zimę jak teraz jak nie masz garażu ogrzewanego to mały problem mogą stanowić szyby (drzwi bez ramek). Mogą przymarznąć i trzeba uważać na nie przy zamykaniu drzwi. Jest na to sposób niemniej czasem można się trochę wkurzyć. Alfa to raczej skrajnie inne auto niż Opel ale wybór należy do Ciebie
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  8. #8
    clvegaz
    Gość

    Domyślnie

    kupowanie jakiejkolwiek Alfy GT w cenie 30 tys zdecydowanie odradzam

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTD 115
    Postów
    73

    Domyślnie

    Dzieki wielkie poszukam jeszcze na mobile.de najwyzej do niemeic sie wybiore. Jak cos znajde to wrzuce Wam zebyscie lookneli i mi pomogli

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    Cytat Napisał spdii Zobacz post
    Dzieki wielkie poszukam jeszcze na mobile.de najwyzej do niemeic sie wybiore.
    ja właśnie tak zrobiłem. wypisałem kilka nr tel. pojechałem do tłumacza języka Niemieckiego który zadzwonił do Niemca umówić się na dany dzień i godzinę. ustawiłem sobie konkretną traskę- 1000Km (5 szt. do obejrzenia) w jedną stronę, i druga którą ogladałem okazała się być idealna dla mnie potem szukałem najbliższe zulasungstelle gdzie wykupiłem tablice wywozowe i ubezpieczenie za 70 EUR (odpowiednik naszego wydziału komunikacji w starostwie, jest sporo latania przy tym- ze 2 godziny jak wszystko jest w jednym miejscu). najlepiej jechać z kimś kto przywozi auta, będzie wiedział co gdzie się załatwia najlepiej jechać tak aby być na miejscu w poniedziałek rano. w czwartki bodajże w Niemczech urzędy nie pracują
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT
    Utworzone przez paweldante w dziale GT
    Odpowiedzi: 1677
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 13:52
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory