Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Diesel do 5000zł !! Czy to możliwe ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Question Diesel do 5000zł !! Czy to możliwe ?

    Witam wszystkich mam do was użytkowników, sympatyków Alfy Romeo pytanie. Czy do 5000zł kupi ogarniętą Alfe 156 1.9 JTD czy to stanowczo za mało i za 5tys kupi ale jakiegoś zardzewiałego trupa. Na necie patrzyłem sporo jest alf nawet za 3 - 4 tyś ale nie wiem czy warte są zachodu. Ja wiem że to nie jest duża kwota jak na samochód ale chciałbym kupić sobie auto, które jest zdrowe blacharsko i silnikowo reszta jest do przyjęcia bo wiadomo że ideału sie nie kupi.

    Chciałbym też poznać wasze obiektywne typy (niekoniecznie Alfa i niekoniecznie włoska myśl techniczna ) diesla do 5000zł może na coś innego zwrócę uwagę od biedy może być też PB + LPG

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    ja bym generalnie w ogóle się nie pchał w 156 , czy to za 5 czy 10 koła tak samo rdzewieją , ja bym kupił alfę 146 jtd za tą kasę , albo fiata stilo jtd lub 1,6 16v +lpg

    nie ma się co bać diesla do 5 tys , tylko trzeba sprawdzić przy zakupie , i wiedzieć co sprawdzać , ja mam alfę 146 jtd za 4000pln od 1,5 roku , i jedyne co przy silniku musiałem robić to termostat i czujnik wału , a tak to tylko regularnie wymieniam olej , filtry , i dzielnie służy w codziennym cioraniu po mieście , bo na trasy to mam fiata bravo .
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja kupiłem 147 z podpisu za 6.5k w tym roczne opony letnie i zimowe. Ale - wahacze przód do wymiany, hamulce z tylu do wymiany. Rozrzad i termostat do wymiany, podobnie pasek wk wraz z rolkami i napinaczem bo wole wymienic komplet i mieć spokój. Reszta ok. Przebieg potwierdzony na 190kkm. Turbo lekko sie poci ale w normie. Wszystkie parametry silnika w normie. Skrzynia i dwumas ok chociaż liczę sie ze za jakieś 20-30kkm do wymiany - dla tego auta to 2-3 lata jazdy.
    Auto bezwypadkowe, nierdzewiejace ale malowane w połowie. Myśle ze włożyłem ok 3k ale robociznę mam własna za darmo. Dolicz pewnie z 1-2kpln za robotę zależy skad jestes. Wiec 5k to połowa kosztów

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar lukash
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radomsko
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v 2006/AR 156 FL 1.9 JTD 8v 2003
    Postów
    499

    Domyślnie

    Ostatnio sprzedałem swoją ładną 156 1.9 JTD z 2001 r za 8000 poszła w ciągu 6 tygodni i wziął ją pierwszy oglądający. Myślę że to jest optymalna cena za sprawną 156 JTD. Kupisz taniej to pewnie będziesz musiał coś dołożyć. Jeśli potrafisz sam co nieco zrobić przy aucie to może i lepiej kupić taniej i zrobić pod siebie. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na korozję bo naprawa blachy może okazać się nieopłacalna.



    Jest:
    - Alfa Romeo 159 1.9 JTD 150 KM 2006 r

    Była:
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2003 r
    - Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 KM 2001 r

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o jakieś naprawy to wszystko robię sam, nie korzystam z usług mechaników

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Weron
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wierzbice
    Auto
    Ford Fusion U.S.A 2.3 Benzyna
    Postów
    495

    Domyślnie

    Za 5 koła na spokojnie kupisz jtd z 2001-02r. Na bank coś będzie do zrobienia, ale bez paniki. Nie słuchaj bajek że nie kupisz alfy. Przecież te roczniki chodza za śmieszne pieniadze. Jak chcesz 156 to najważniejsze żebyś miał sprawną podłogę;-)

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Za 5 koła to można kupić dobrą 145/6 w jtd, których jest jednak jak na lekarstwo. Szybciej znajdziesz Punciaka w tej kwocie.
    Jak nie zamierzasz spędzić więcej czasu na odbudowie i doprowadzeniu do normalnego stanu 156 z lat 01-02 to sobie odpuść i powyższą opinię pomiń, bo kilka 156 już miałem i wiem, co gdzie "kopnąć".
    Nie ma czegoś takiego jak okazja. Chyba, że nie interesuje Cię stan lakieru, blachy, a na stacji kontroli pojazdów masz wujka, bądź kumpla. U mnie takie druciarstwo nie przejdzie.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Owszem kupisz np. w Amsterdamie i taki sam samochód wystawiony jest tu za drugie tyle,posprzątany,umyty te same czynności serwisowe Cię mogą czekać i wymiana rzeczy podlegających zużyciu to może być wartościowe auto nadal.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Płock - Sierpc
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark 144KM 1998r Sedan
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Za 5 koła to można kupić dobrą 145/6 w jtd, których jest jednak jak na lekarstwo. Szybciej znajdziesz Punciaka w tej kwocie.
    Jak nie zamierzasz spędzić więcej czasu na odbudowie i doprowadzeniu do normalnego stanu 156 z lat 01-02 to sobie odpuść i powyższą opinię pomiń, bo kilka 156 już miałem i wiem, co gdzie "kopnąć".
    Nie ma czegoś takiego jak okazja. Chyba, że nie interesuje Cię stan lakieru, blachy, a na stacji kontroli pojazdów masz wujka, bądź kumpla. U mnie takie druciarstwo nie przejdzie.
    Ja już miałem jedną 156 tylko że 1.8 TS tak że no poznałem ten model i no powiem, tak to była pierwsza moja alfa i od razu sie nadziałem byłem tak pod jarany przy kupnie, że no dobrze wszystkiego nie sprawdziłem podłoga była w słabej kondycji właściwie przy progach to jej nie było tylko ktoś wsadził siatkę budowlaną do ocieplania budynków, no i ogólnie blacharka słaba po za tym sprężarka klimy rozwalona. Co prawda jeździło mi sie super ale długo sie nie nacieszyłem pół roku i po alfie, któregoś mroźnego ranka odpaliłem ją trochę ciężko ale odpaliła a po chwili zapalił sie wtrysk ruszyłem kawałek i trach nie wiem czy rozrząd przeskoczył czy co, zgasła i jak kręciłem rozrusznikiem to tak kręcił silnik jak by wgl nie było świec z taką lekkością.


    A myśle teraz o jtd (Alfie 156 bądz lancia lybra w sumie to to samo) z racji że jest mniej awaryjny a i sam samochód mi sie podoba i jest wygodny tylko że sie obawiam że 5tys może być mało na zadbany egzemplarz. A dla mnie ważne jest żeby blacharka była w dobrej kondycji, dlatego rozglądam się też za innymi markami i nawet można kupić zadbane renault megane I ph2 1.6 16v, mazde 626 V, toyota corolla e11. Tylko że te samochody są popularne i dużo tego jeździ.

    Tak że jak macie jakieś doświadczenia z innymi markami i jesteście / byliście zadowoleni i można kupić do 5tys to dajcie znać

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    5 tys mysle ze wystarczy na dobra vectre b przed fl. autko ladne, duze ale nie za duze, wygodne i stosunkowo tanie w utrzymaniu. silnik 1.8 lub 2.0, do gazu dobry. diesel 2.0 ponoc problematyczny troche ale od biedy moze byc. problem to rdza, trzeba dobrze sprawdzic progi, nadkola i podloge. ogolnie gdyby nie alfa to na pewno jezdzilbym viki b
    Było:
    Daewoo Tico 0.8
    Opel Vectra B 1.8
    Alfa Romeo 166 2.4jtd
    Alfa Romeo 156 2.5 v6
    Alfa Romeo 156 sw 2.4jtd

    Jest:
    Renault Scenic 1ph2 1.4

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 159 1.9 Diesel VS GT 1.9 Diesel
    Utworzone przez damiansmoke w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 10:23
  2. Spider za 5000zł
    Utworzone przez saroo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 20:22
  3. Czy to możliwe?
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 17:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory