Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Wariator do wymiany, odklepia się podsufitka, mam krzywą pokrywę zaworów - pomysły?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie Wariator do wymiany, odklepia się podsufitka, mam krzywą pokrywę zaworów - pomysły?

    witam mam kilka problemów z moja GTV-ką.. wiem ze na 100% mam walniety wariator bo chodzi jak disel do tego odlepia sie podsufitka i nie wiem czy podklejanie ma sens.. nastepną sprawa jest swiaecaca kontrolka od ręcznego... swieci jak jej sie podoba czy to małe czy duze obroty pomigać sobie musi... nawet jak auto stoi... i to mnie marwi co to oznacza a moze jakies zwarcie sie robi? nastepna sprawa oddałem alfe do ASO Fiat Polska by sprawdzili przyczyne wycieku z uszczelki z pokrywy zaworów powiedzieli ze uszczelka jest uszkodzona wiec bez namysłu wymieniłem ją... po kilku dniach wyciek znowu sie pojawił i pan z Fitata powiedział ze jednak pokrywa zaworów moze byc krzywa czy cos takiego nie wiem co z tym fantem zrobic wkoncu oni sprawdzali i sami powiedzieli ze jest tylko uszczelka do wymiany... a teraz okazuje sie ze uszczelke miałem dobrą... :/
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 02-11-2010 o 19:07

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Wariator możesz wymienic bez wymiany rozrządu tyle że po jego wymianie koniecznie zmień olej, co do podsufitki spróbuj podkleic na razie a jak się nie da to będziesz pewnie musiał całą zdjąc i ponownie całą zamontowac i wiecej podkleic albo założyc jaką inna uzywaną, co do kontrolki to najpierw sprawdz czy nie masz za niskiego poziomu płynu hamulcowego bo to on może byc przyczyną jej świecenia, jeśli pokrywa jest krzywa to musisz ją splanowac ale może zanim to zrobisz podjedz do kogoś innego żeby to ocenił bo wiadomo jakie jest większosc ASO.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    ja sie przymierzam do złożenia jakiegos zazalenia gdyz narazili mnie na koszt który był zbętny gdyz moja uszczelka była cała... a co do podsufitki juz mam tapicera który mi ja podklei ale jeszcze nie wiem kiedy i za ile. a rozrzad i tak raczej bede z czasem wymieniac.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    no i stało sie najgorsze dzis miałem niemiłą sytuacje rozwaliłem miske olejowa... na szczescie jestem mechanikiem i odrazu zgasiłem samochód... teraz autko czeka na swoja kolej w warsztacie samochodowym

  5. #5
    Matejko
    Gość

    Domyślnie

    Kurcze nie miło bardzo, też ostatnio trosze przedarłem ale na szczęście nic się nie stało, teraz musisz wymienić i następnym razem bardziej uważać

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    no niestety nasze ulice to nadają sie do jazy na pół sprzęgle... wieksze prędkości to nie w polsce

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    Gtv TS 916 Lusso, 156 JTD SportPack
    Postów
    261

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubGTV Zobacz post
    no niestety nasze ulice to nadają sie do jazy na pół sprzęgle... wieksze prędkości to nie w polsce
    Przykra sytuacja ;/ a masz obniżone auto? ja właśnie wczoraj obniżyłem swoją i zobacze jak to będzie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    nie mam obnizonej... i niestety miska rozleciała sie na 8 kawałków jak ja wymienie zrobie zdjecie.

  9. #9
    Matejko
    Gość

    Domyślnie

    Ile płaciłeś za nową miskę?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jakubGTV
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jastrzebie Zdroj, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,0V6
    Postów
    284

    Domyślnie

    na allegro znalazłem za 200zł lecz jeszcze jej nie wymianiłem

Podobne wątki

  1. Wariator do wymiany, Alfa 156 2.0 16V
    Utworzone przez korniczek7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 20:04
  2. [156] jaka uszczelka pod pokrywę zaworów
    Utworzone przez dulik82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 12:15
  3. [145] Poszukuję pokrywę zaworów
    Utworzone przez filonq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory