Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Nierówna praca 156 3.0

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasqd Zobacz post
    Wydaje mi się, że w takim razie jest to jakiegoś rodzaju złącze serwisowe żeby się dobraćdo ECU. Anyway, nie jest to przyczyna moich problemów

    Następnym podejrzanym jest zaworek w kolektorze ssącym który ssał tak mocno, że wyciągał mi olej i palił go

    blaszczak.pro/zaworek.png
    To silnik ma przedmuchy a nie odma wysysa olej.

    Cytat Napisał pasqd Zobacz post

    Podchodziłem do wymiany tego zaworka już 4 razy i wszystkie 4 nie działały tak jak powinny.
    Zaczynam podejrzewać, że może to po prostu kolektor ssie cały czas. Ten zawór powinien się chyba otwierać od czasu do czasu, no właśnie, kiedy?
    Wszystkie cztery były sprawne.Zaworek zamyka się jak spadnie podciśnienie,np.wcisniesz mocno pedał gazu.

    Cytat Napisał pasqd Zobacz post
    Rozrząd robiłem jakieś 10tys temu i od tego czasu chłopaki 3 razy go otwierali, żeby sprawdzić czy dobry. Najlepsze jest to, że ten zaworek kosztuje 450zł
    Regenerowałem ostatnio alternator, teraz na zimnym silniku mam 14.4 i chodzi plynniej ale już po paru minutach ładowanie spada do 13,6 a po włączeniu klimy nawet 13,4(włączenie wentylatorów powoduje spadek do 12,10)

    Też tak macie? ;>
    Gdzie mierzysz napięcie i czym?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Loco
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 3,2 V6 06r
    Postów
    268

    Domyślnie

    Ładowanie praktycznie identyczne jak u Ciebie i objawy te same co piszesz, nie ma jakiejś tragedii bo widziałem V'ki którymi miota jak szatan u mnie są to lekkie dosyć wahnięcia i po wydechu słychać. Moc ma taką samą jaką miała, byłem nią na hamowni i dała 190,5Km na benzynie i 186km na gazie, zbiera się elegancko, tylko te wolne obroty. Co więcej mam tak od kiedy ją kupiłem w między czasie wymieniłem świece na nowe NGK platynowe, 2 cewki bo były podejrzane i żadnych zmian nie zaobserwowałem po tych czynnościach.

    Parametrów TRA niestety na razie nie jestem w stanie podać bo mi się coś ze sterownikami zwaliło i nie widzi mi kabelka


    Było
    AR 156 1.8ts
    AR 156 2,5V6
    FIAT CROMA II 1.9 150KM automat

    JEST
    AR 166 3.2V6 FL
    VOLVO V70 III 2.0F 2010r

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    To silnik ma przedmuchy a nie odma wysysa olej.

    Historia z tą wciąganiem oleju zaczęła się w poprzednim silniku, ściągnąłem z zagranicy 166tke w automacie specjalnie pod swapa, zanim go zrobiłem jeździłem tą 166tka przez dwa miesiące i nic takiego się nie działo.
    Po swapie następnego ranka po odpaleniu działo się dokładnie to samo co w poprzednim silniku. Przecież nie można zepsuć silnika dojeżdżając z warsztatu do domu...
    Kompresja również była sprawdzana jakieś 3 miesiące temu i wynosiła 13 a na jednym nawet 14.

    Gdzie mierzysz napięcie i czym?
    Obecnie napięcie mierzę zwykłym miernikiem z biedronki Ale zanim zacytujesz pierwsze zdanie i powiesz abym się z takim sprzętem gonił musisz wiedzieć, że byłem już u elektryka z lepszym sprzętem,sprawdzałem to bezpośrednio na alternatorze i wynik był ten sam.

    W związku z tym, że nie mam się już za co złapać w tym temacie mam zamiar kupić separator oleju, bo może po prostu się zepsuł i przepuszcza olej zamiast go zbierać w krople wykorzystując do tego zjawisko koalescencji.
    Czy nasze separatory też są tak zbudowane?
    http://www.kessel.pl/fileadmin/uploa...paratory_2.pdf

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasqd Zobacz post
    Obecnie napięcie mierzę zwykłym miernikiem z biedronki Ale zanim zacytujesz pierwsze zdanie i powiesz abym się z takim sprzętem gonił musisz wiedzieć, że byłem już u elektryka z lepszym sprzętem,sprawdzałem to bezpośrednio na alternatorze i wynik był ten sam.

    W związku z tym, że nie mam się już za co złapać w tym temacie mam zamiar kupić separator oleju, bo może po prostu się zepsuł i przepuszcza olej zamiast go zbierać w krople wykorzystując do tego zjawisko koalescencji.
    Czy nasze separatory też są tak zbudowane?
    http://www.kessel.pl/fileadmin/uploa...paratory_2.pdf
    A dlaczego gonił ???Zwykły voltomierz wystarcza do sprawdzenia ładowanie.A dokładność przy zakresie 20 V +/- 0,1 V jest do tego zupełnie wystarczająca.
    W pytaniu chodziło raczej czy komp. czy miernik(instalacja,czy aku).
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    A już różne opinie słyszałem na temat pomiarów miernikami z biedry Anyway, elektryk który regenerował mi alternator twierdzi, że tak ma być.
    Przydałby się ktoś z płynnie chodzącą v6'tką aby sprawdził ładowanie na zimnym i nagrzanym

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Jutro wjeżdżam swoim złomem na warsztat.Alternator i jedną cewkę mam do wymiany.Sprawdzę jakie ma ładowanie przed i po robocie.

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    Jak tam Artasie? Sprawdziłeś ładowanie przed wymianą altka? Co w ogóle Cię skłoniło do wymiany?
    U mnie tak jak wszyscy twierdzili, że mam słabe tak teraz po robocie twierdzą, że tak ma być - pochlastać się idzie

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Artas 155
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa/Gródek
    Auto
    Alfa Romeo 155 2.0 16V/Alfa Romeo 155 1.8 8V i FC 20VT
    Postów
    1,155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasqd Zobacz post
    Jak tam Artasie? Sprawdziłeś ładowanie przed wymianą altka? Co w ogóle Cię skłoniło do wymiany?
    U mnie tak jak wszyscy twierdzili, że mam słabe tak teraz po robocie twierdzą, że tak ma być - pochlastać się idzie
    Jak będę coś wiedział to napiszę.U mnie grubsza robota więc trochę to potrwa.Dlaczego wymieniam?bo pękła obudowa Alfa zglebiona ciut i cały syf z dołu zbiera altek.Ja bym jeszcze pokombinował z tym separatorem i przepustnicą.W końcu to nie są nowe samochody

  9. #19
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 3.0 v6
    Postów
    133

    Domyślnie

    Loco a co wymieniałeś aby temu zaradzić? Temu falowaniu w sensie

  10. #20
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja mam sprawny samochod. Jutro wezme miernik (Fluke) i sprawdzę ładowanie. A właściwie napięcie. Dodam tylko ze mam zregenerowany alternator pol roku temu.

Podobne wątki

  1. Nierówna praca
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 13:24
  2. nierówna praca silnika
    Utworzone przez bartstep w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 16:07
  3. 2.0 TS nierówna praca
    Utworzone przez Zet w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 18:27
  4. [164] nierówna praca
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory