Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Co myslicie alfa 166

  1. #1
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie Co myslicie alfa 166

    Mam zamiar kupic Alfe 166 dla ojca wypatrzylem na allegro taki model: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2211382

    Co o niej myslicie zna moze ktos ten samochód ???
    A moze ktos chce sprzedac lub wie kto chce sprzedac taka 166 z pewnego zrodla.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    A moze ktos podzieli sie opinia jak spisuje sie ten 2,4 w 166 i ile tak naprawde spala?
    Pozatym na co w szczegolnosci zwrucic uwage przy zakupie.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lejek20
    A moze ktos podzieli sie opinia jak spisuje sie ten 2,4 w 166 i ile tak naprawde spala?
    Pozatym na co w szczegolnosci zwrucic uwage przy zakupie.

    Hey
    Z tego co slyszalem to w JTD lubia siadac turbinki a tak to silniki nie do zajechania.
    Generalnie ja mam V6 i nie przepadam za klekotami,dlatego tez jesli nie patrzysz na Alfe tylko i wylacznie przez pryzmat oszczedzania,kup sobie wersje z silnikiem 3,0V6...
    Dzwiek rozlozy Cie na kolana 8) 8)
    A klekot to klekot, co prawda ponoc ladnie chodza za sprawa wydechu ale dla mnie zawsze to diesel... :wink:

  4. #4
    Misiek
    Gość

    Domyślnie

    2,4 JTD pieknie sobie mruczy a nie klekota tak jak to Arek pisze.
    3,0 pali jak smok a JTD tylko wacha paliwo na trasie przy oszczednej jezdzie pali ok 6 l/100km a po miescie troche wiecej. Autko jest super tylko elektryke ma slaba. Ja w przeciagu paru miesiecy juz po raz drugi musze naprawiac centralny.
    Ogólnie polecam bo smiga super i trzyma sie drogi jak przyklejona !!

  5. #5
    johny
    Gość

    Domyślnie

    Ja tez mam 166 ale V6 i jestem zadowolony.Polecam to autko a jesli chodzi o diselki to tez słyszalem od mojego mechaniora i turbinkach i ze ogolnie te silniki to padaki i on jak by kupowal to by wolal 1.9 i chipa zapodac.nie wnikałem czemu tak narzekał na ten silnik ale ja tez sie zastanawiam nad jego zakupem ale jednak wybrałem V6 :twisted:

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar BartekL
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Warszawa/Lublin
    Auto
    Giulietta Veloce Rosso Competizione, 156 GTA SW, 159
    Postów
    172

    Domyślnie

    Jak używana 166 to ta jest godna polecenia http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C209503

  7. #7
    Dj_Direct
    Gość

    Domyślnie

    ja jezdze 2.4 JTD od 2 miesiecy. Zrobilem juz kilkanascie tysiecy. Przywieziona z DE, gdzie miala jednego wlasciciela. Generalnie auto tej klasy za te pieniadze to jest poezja. Kup Pan A6 za niecale 30tys - zycze szczescia. Czesci podstawowe relatywnie tanie, jak na auto tej klasy. Rozrzad na oryginalach mnie kosztowal 500 PLN z wymiana w ASO (na swoich oryginalnych czesciach). Spalanie wyjatkowo korzystne - 6-7l / 100km. Jedynie elementy zawieszenia sa troche drogie i nie ma zamiennikow tylnego zawieszenia (wahacze). Do przodu mozna zakupic spokojnie zamienniki badz same tuleje wahaczy. Jesli chodzi o Turbo - wazne by sprawdzic stan turbiny przy zakupie. W ogole dobrze podjechac z autem do jakiegos ASO Fiat/AR gdzie podlacza to na kompa i powiedza wiecej niz tylko naocznie mozna stwierdzic. Wygoda, osiagi, spalanie - rewela. Ceny podstawowych czesci - rewela, tanie jak to w fiacie. Zawiecha - roznie bywa ze zuzyciem (polskie drogi i zalezy czy jezdzisz zygzakiem i ile km rocznie) ale jednak u nas cierpi i to troche kosztuje. Poza tym - bomba. Jeszcze nie mialem problemow z elektryka. WAZNE PRZY ZAKUPIE DOSTAC WSZYSTKIE KODY (w tym kod ICS!!!!!).

  8. #8
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    A więc tak mam na samochód 30 tys początkowo myślałem nad 156 ale przeglądając allegro zobaczyłem ze w tej cenie mogę mieć 166 a wiadomo to lepsza klasa no i w pełnej opcji ze względów ekonomicznych (patrząc na spalanie) musi być to diesel, części mnie nie przerażają a tym bardziej robocizna (nie na darmo 6 lat sie uczyłem).

    Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  9. #9
    Sysio166
    Gość

    Domyślnie

    Siema. Jeśłi chcesz dobrą 166 to możemy potargować się o moją. Doprowadzałem ja do perfekcji dla siebie, zostało mi tylko wymienienie zawiechy z tyłu nad czym właśnie pracuję. Na szczęście w nieszczęściu pojeździłem trochę 3.0 kolegi i cóż...muszę taką mieć. Nie mam w niej skóry i ksenonów, tak pozatym wszystko inne co w nich zazwyczaj jest. Naprawdę o nią dbałem i bez problemów możesz ja solidnie sprawdzić. Pozdro.

  10. #10
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    No i wybór zapadł mam juz alfe w domu

    Wybrałem tą: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2431698

    Ma pare rzeczy do zrobienia takich jak peknieta szyba zarysowany zderzak takie drobiazgi.
    Pozatym jest w bardzo dobrym stanie, no i ta skóra :mrgreen:
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

Podobne wątki

  1. co myslicie
    Utworzone przez doktorek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 17:15
  2. 159 3.2 JTS co myslicie??
    Utworzone przez bryspp w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 00:32
  3. Co o tym myslicie...?
    Utworzone przez danloo23 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 16:11
  4. [146] Jak myslicie ?
    Utworzone przez Jajdel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 08-01-2008, 23:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory