Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Temat: wersje wyposażenia, problemy 145

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie wersje wyposażenia, problemy 145

    Witam Kolegów,
    jestem na etapie zakupu 145 dla córki i szukam informacji na temat wyposażenia oraz problemów na ktore moge napotkać podczas poszukiwań wymarzonej 145. Czym różnią się np. wersja standardowa od junior, wszystkie miały klimę, co z elektrycznym sterowaniem foteli itp.? Jaką wersję napędową warto kupić?
    Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
    Thx
    Jan
    Ostatnio edytowane przez jjash ; 30-03-2015 o 20:56

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar GrzesiuŻar
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    156 SW 2.5 V6 2002/03 192KM
    Postów
    1,250

    Domyślnie

    Większość informacji znajdziesz na forum, najważniejsze to wybór silnika - jak małe przebiegi to pewnie wybór padnie na coś typu 1.4 TS i wersja Junior erc., ewentualnie ed.500 etc. Jakie trasy i ile km będzie Alfinka wykonywać?
    AR 146ti 2.0 16v '96
    AR 155 1.8 16v '97+ podtlenek LPG
    AR 155 2.0 16v '95
    AR 156 SW 2.4 JTD '01 - biała perła
    AR 156 SW 2.5 V6 192KM '02 + podtlenek LPG

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    No nie oszukujmy sie, przebiegi raczej niewielkie, glownie miasto. Poza to juz ewentualnie wezmie jakies wieksze auto, choc gwarancji nie mam. Ale przyjmijmy ze miasto, przebieg roczny max 7tys.
    Z tymi wersjami to mam zagwozdke. Do tej pory na portalach znalazlem do sprzedazy albo juniora albo "no name", golasy jak i z elektryka i klima. Nie bardzo wiem na co sie nastawic. Wymagane jest wspomaganie i klima. Reszta to...to dobrze by byla, ale nie jest to warunek konieczny. [emoji6]

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Kuzynie bez jaj! Wozisz się Thesis, a córce fundujesz 145!? Nie mówię, że Miciaka, ale weź jej chociaż kup 147, bo zrazisz dziewczynę do marki, jak będzie co drugi dzień usuwała w starociu usterki.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Kupując 145 raczej na wypas bym nie patrzył. W tym modelu skupiłbym się na wyszukaniu jakiegoś silnika w przyzwoitym stanie. Mamy do wyboru boksery (do których problemem może być znalezienie części, chleją sporo), TS-y (które są dziadowskie i drogie w utrzymaniu, chleją sporo) i dizel JTD w którym jest kilka rzeczy do popsucia się.
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    No alez....no alez to chyba dobre auto na poczatek, Kuzynie. A i co mi tu o usterkach piszesz....ona, usterki, sama usuwala? No gdziez by. Ojciec sie tym zajmie. Ja znaczy. Tak sobie myslalem nad 145 bo duzo oferuje za niska cene. Najchętniej bym jtd przytulil ale tych malo jakos. Mam na oku tez i 147 ale przyznam, ze szkoda mi ich na pierwsze auto. Choc wiesz, musze porownac wymiary. No, sugerowalem sie tym ze vhyba 145 wezsza od 147 ale moge sie mylic.
    Generalnie myslalem o lancii ypsilon poprzedniej generacji ale ciezko dorwac cos z klima w dobrym stanie, tzn. z podloga. Zatem przekabacam ja na wloska stajnie. No i szukam.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Lancia Thesis :)
    Postów
    83

    Domyślnie

    No dobra, a jak nie boxery (tata by chcial ale corka to juz nie w temacie), to jaki silnik z benzynowych? 1,4 czy 1,6? 8 czy 16 zaworow? No ja dieslami jezdze to na temat benzyn sie nie wypowiem.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Nie ma R4 8V. Z benzyn są tylko trupiarnie 16. Jeśli już miałbym kupować teesa 16V to szukałbym 2.0. Skoro i tak trzeba będzie robić remont generalny silnika i miło by było, żeby on zapewniał w miarę przyzwoite osiągi.



    Cytat Napisał jjash Zobacz post
    Tak sobie myslalem nad 145 bo duzo oferuje za niska cene.
    Jak dla mnie to niczego ciekawego nie oferuje... Można kupić za półdarmo ale ogarnięcie silnika 16V będzie kosztowało pewnie tyle co całe auto. No chyba, że standardowo się panewka przekręci no to ogarnięcie silnika będzie kosztowało tyle co 2-3 auta.

    Twoja kasa - Twoja decyzja
    Na prośbę oraz "prośbę" Moderatorów usunąłem link do bloga o użytkownikach i autach AR, co oczywiście nie zmienia mojego nastawienia do WIĘKSZOŚCI właścicieli alf!

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Zwol4
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kłodawa
    Auto
    156 1.8 TS
    Postów
    448

    Domyślnie

    Cytat Napisał omron8 Zobacz post
    Nie ma R4 8V. Z benzyn są tylko trupiarnie 16. Jeśli już miałbym kupować teesa 16V to szukałbym 2.0. Skoro i tak trzeba będzie robić remont generalny silnika i miło by było, żeby on zapewniał w miarę przyzwoite osiągi.
    Dwu litrówka (osiągi podobne do 2.5 v6 w 156) dla córki, co ma promień skrętu większy niż zestaw tir+naczepa nie jest najlepszym wyborem hehe
    Była : 146 1.6Ts 97r (2006-2011)
    Jest : 156 1.8Ts (2010 - ?)
    146Ti 2.0Ts (2013 - 2016)

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jjash Zobacz post
    No dobra, a jak nie boxery (tata by chcial ale corka to juz nie w temacie), to jaki silnik z benzynowych? 1,4 czy 1,6? 8 czy 16 zaworow? No ja dieslami jezdze to na temat benzyn sie nie wypowiem.
    Dla córki do miasta 2,0 daruj sobie.W zupełności wystarczają mniejsze silniki.
    8v nie ma już w tych modelach a 16v nie jest taki zły jak opinie co niektórych.Podstawa zadowolenia z tego silnika to po pierwsze zakup nie zajechanego.A nie są to już auta młode i w większości miały wielu właścicieli których kultura techniczna nie zawsze stoi na poziomie odpowiednim dla tych aut.Silnik jest wymagający pod względem częstotliwości wymian oleju i jego jakości .Jeśli kupisz dobrze utrzymany silnik nie będziesz miał żadnych problemów.Poza normalną eksploatacją.
    Elektrycznie regulowane fotele?To dla Ciebie i córki kryterium?Dziwne co najmniej.A jakie auta tej klasy w tych latach to oferowały?
    Wspomaganie kierownicy jak i elektryka szyb,centralny to standard.Większość ma ABS.Czego do miejskiej jazdy potrzeba więcej?

    Cytat Napisał jjash Zobacz post
    No dobra, a jak nie boxery (tata by chcial ale corka to juz nie w temacie), to jaki silnik z benzynowych? 1,4 czy 1,6? 8 czy 16 zaworow? No ja dieslami jezdze to na temat benzyn sie nie wypowiem.
    Dla córki do miasta 2,0 daruj sobie.W zupełności wystarczają mniejsze silniki.
    8v nie ma już w tych modelach a 16v nie jest taki zły jak opinie co niektórych.Podstawa zadowolenia z tego silnika to po pierwsze zakup nie zajechanego.A nie są to już auta młode i w większości miały wielu właścicieli których kultura techniczna nie zawsze stoi na poziomie odpowiednim dla tych aut.Silnik jest wymagający pod względem częstotliwości wymian oleju i jego jakości .Jeśli kupisz dobrze utrzymany silnik nie będziesz miał żadnych problemów.Poza normalną eksploatacją.
    Elektrycznie regulowane fotele?To dla Ciebie i córki kryterium?Dziwne co najmniej.A jakie auta tej klasy w tych latach to oferowały?
    Wspomaganie kierownicy jak i elektryka szyb,centralny to standard.Większość ma ABS.Czego do miejskiej jazdy potrzeba więcej?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. [159] wersje wyposażenia
    Utworzone przez tommi_alfa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 21-11-2021, 13:41
  2. wersje wyposażenia 156 SW - tapicerka
    Utworzone przez slejerek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 10:22
  3. Możliwe wersje wyposażenia GT
    Utworzone przez halim w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 19:57
  4. pytanie o wersje wyposażenia AR 147
    Utworzone przez wojtas_aw w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 13:38
  5. [166] Wersje wyposażenia AR 166
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-10-2008, 14:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory