Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: tapicerka welur

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie tapicerka welur

    Witam przeszukałem większość fora i niestety nic nie znalazłem na ten temat. Posiadam ciemną/czarna welurową tapicerke i niestety po zimie pasowałoby ja wyczyścić a z tyłu odnowić trochę kolor bo robi się siwy czy są jakieś specyfiki do tego ? coś polecacie ? czy w ogóle warto robić to samemu czy może oddać do jakiejś firmy która zrobi to profesjonalnie ?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz odkurzacza wodnego to nie podchodź do tematu.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz odkurzacza wodnego to nie podchodź do tematu.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał motospectrum Zobacz post
    Jeżeli nie masz odkurzacza wodnego to nie podchodź do tematu.
    Bez odkurzacz można również oczyścić tapicerkę i wcale nie mniej skutecznie, jedyna różnica, że zajmie to więcej czasu i energii własnej włożonej w pracę, słoneczna pogoda będzie w tym wypadku sprzymierzeńcem w procesie suszenia.
    Odkurzacz jest pomocy przy zapuszczonym aucie, przy zwykłym odświeżeniu już nie.


    Cytat Napisał dewos Zobacz post
    coś polecacie ? czy w ogóle warto robić to samemu czy może oddać do jakiejś firmy która zrobi to profesjonalnie ?
    Jeżeli myślisz, że w godzinę czy dwie ręcznie doczyścisz całe uto, łącznie z podsufitką - to lepiej oddaj auto do firmy która to robi.
    Żadnej mega tajemnicy tu nie ma, po pierwsze to musisz zrobić dobre zdjęcia, aby było wiadomo jak mocno jest zabrudzona tapicerka, na czarnej pewnie nie wiele będzie widać.
    Możesz użyć APC lub środka do prania dywanów - uwaga oba żrące więc trzymasz się proporcji i pracujesz w rękawiczkach, zaczynasz od najmniejszej dawki i pracujesz ciepłą wodą, zbierając z niej samą pianę. Jak dodasz za dużo środka to po wysuszeniu zostaną białe ślady, będzie potem trzeba dopierać.
    Potrzeba będzie gąbka i kawałek firanki z drobnymi oczkami, owijasz nią gąbkę i nabierasz trochę piany - nie wody ! i czyścisz po czasie płuczesz gąbkę i firankę w czystej ciepłej wodze i kontrolujesz jej czystość, może być też mikrofibra.
    Szczególnie ostrożnie z podsufitką która jest przyklejona ! jak zamoczysz za mocno to może być problem.
    Plastiki w aucie - kokpit tunel osłaniasz folią, żeby nie zaplamić podczas prac, bo mogą zostać ślady po środkach jak wyschną.

    Robiłem to ze swoim autami nie raz, odkurzaczem też prałem, wyciągasz więcej brudu, ale tę różnice zobaczysz jedynie na jasnym materiale. Na zwykłe odświeżenie wystarczy APC i mikrofibra, doczyści wystarczająco.
    Ostatnio edytowane przez italiano_83 ; 12-04-2015 o 18:59

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    Tylko metodą ekstrakcji można tapicerkę oczyścić, a nie rozetrzeć brud lub powierzchownie zamaskować. Na pewno po krótkim czasie brud zacznie się pojawiać na bokach foteli.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał motospectrum Zobacz post
    Tylko metodą ekstrakcji można tapicerkę oczyścić, a nie rozetrzeć brud lub powierzchownie zamaskować.
    Zakładam, że prałeś nie jedną tapicerkę skoro doszedłeś do takich wniosków, ale skoro tak, to nie zapominaj o wyściółce pod materiałem w którą bród i pot wsiąka i możesz sobie prać nie wiem ile razy, a i tak nie wyciągniesz wszystkiego.

    Wszystko się z czasem brudzi, a i samo zabrudzenie ma różny stopień, zapuszczonej tapicerki ręcznie nie dopierzesz, lekką zabrudzoną już tak, trzeba tylko się trochę pomęczyć i nie rozcierasz brudu jeśli płuczesz fibrę na bieżąco.
    Podsufitkę czyściłem raz i jest czysta do dziś, pomimo tego, że mam szyberdach z którego często korzystam.
    Podobnie fotele i żaden brud nie wychodził na bokach, bo niby i czemu, tak samo jak dywaniki, prałem i odkurzaczem i ręcznie.

    Ostatecznie jeśli ktoś chce tak bardzo korzystać z odkurzacza to może sobie wypożyczyć - tylko lepiej niech się zapozna z tematem zanim narobi więcej szkód, jak pożytku.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    156 2.5 berlina manual/ 156 2.5 Q-system berlina/ 166 3.0 automat/ 156 JTD SW
    Postów
    100

    Domyślnie

    Autokosmetyką zajmuję się zawodowo od kilku lat....
    Najlepiej niech wypowie się autor tematu

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Ja tam powiem tylko tyle, że sam jestem na etapie czyszczenia wnętrze ( w sumie czekałem na ładniejsza pogode)
    I nie widze sensu bawienia sie w to samemu, skoro za 150-200 zł są firmy, które robią ekstrakcje całego wnetrza (fotele, szmaty na podłodze, drzwi, podsufitka, bagażnik)
    nie ukrywajmy, ze za taką kasę machanie przez cały dzień albo i dłużej szmatą po aucie jest srednio oplacalne, a pamietajmy ze chemia tez kosztuje
    147 powodów do zadowolenia

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Cytat Napisał motospectrum Zobacz post
    Tylko metodą ekstrakcji można tapicerkę oczyścić, a nie rozetrzeć brud lub powierzchownie zamaskować. Na pewno po krótkim czasie brud zacznie się pojawiać na bokach foteli.
    Smutna prawda. Jeżeli nie wyciągniesz brudu z włókien odkurzaczem, to on tam dalej będzie choćbyś chciał tydzień ten welur szorować. Dla niedowiarków polecam sobie po takim czyszczeniu szmatką i choćby najlepszymi środkami przejechać porządnie pół fotela odkurzaczem piorącym - kolor wody pokaże jak dobrze były wyprane.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar dewos
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    147 JTDm 2006r
    Postów
    184

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedzi motospectrum i italiano_83. Po waszych wypowiedziach dochodzę do wniosku że jednak poszukam jakiejś firmy która zrobi to za mnie bo 1 doświadczenia w tym temacie mam zerowe a znając moje szczęście wyjdzie masakra i trzeba będzie gdzieś oddać żeby naprawili po mnie ( myślałem że dobre środki do dywanów tapicerek które nie są skomplikowane w użyciu dadzą radę ale chyba się myliłem) 2 po przeczytanie co i jak wg italiano_83 to chyba nie dla mnie robota. Poza te 150- 200zł to w sumie nie tak dużo więc poczekam na ładną pogodę i gdzieś oddam Chodzi mi dokładnie o kanapę jako że okazyjnie ktoś tam siedzi czarny kolor jest tylko pod pasem którego nikt nie rusza a i fotel kierowcy ma kilka plam po tym jak chrześniak chciał się pobawić i uwalił wszystko jakimś sokiem czy czymś.

    Dzięki za odpowiedzi

Podobne wątki

  1. Skóra vs. welur
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory