Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Witam średnio optymistycznie :)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    159
    Postów
    10

    Domyślnie Witam średnio optymistycznie :)

    Witam forumowiczów.
    Od jakiś dwóch tygodni jestem posiadaczem mojej pierwszej alfy - 159 sw 1,9jtdm 16V q-tronic 2008r.
    Po przesiadce z golfa IV 1,6 benzyna w manualu na razie delikatny szoczek
    Opiszę może te delikatne mankamenty do których na razie ciężko mi się przyzwyczaić.
    Na początku miało być 2,4 200km, ale zdecydowałem się na 1,9 ze względu na niby niższe spalanie. I tu pierwszy szoczek. Komputer po 2 tygodniach jazdy do roboty (4 km przez miasto w 1 stronę) pokazuje 13l!!! (Golf w benzynie palił mi jakiej 10l., wiem że lżejszy - ale przecież to benzyna!) - Ciekawy jestem ile by palił 2,4 jtdm!
    Drugi szoczek - klima dwustrefowa nie ma opcji (albo na razie nie umiem włączyć) sterowania temperatury w obu strefach z jednego pokrętła.
    Trzeci szoczek - radio (media player) przy odtwarzaniu z pendrive nie potrafi przewijać utworów i nie działa sterowanie ani wyświetlanie na radiu (tylko na wyświetlaczu w liczniku i przyciski na kierownicy)
    Czwarty szoczek - manetki kierunkowskazów, wycieraczek, tempomatu, pokrętła od klimy - strasznie dziadowski plastik - taki jakiś lekki i pusty (a reszta wnętrza jakość super)
    Piąty szoczek - dzisiaj dopiero zauważyłem, ale kierownica nie jest na wprost siedziska!! - oś kierownicy jest przesunięta jakieś 5-10cm w lewo od osi fotela. (Jak to mnie wkur... )
    No i troszę drażni mnie przełączanie q-tronica z 2 na 3 przy delikatnym przyspieszaniu - jakby na 2 razy przez jakiś półbieg - takie odczucie ślizgania.
    Nie przeszkadzają Wam takie szczegóły ? Musicie na prawdę kochać alfy Ja na razie do tej miłości próbuje się przyzwyczaić .

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    156 2.4JTD CF3
    Postów
    154

    Domyślnie

    Co do klimy, to żeby ustawiać dwie strefy jednym pokrętłem jest przycisk MONO.

    A co do spalania, masz DPFa? Jeśli tak to może cały czas chce ci go wypalać, lejąc spore ilości ropy. Wypalanie przy krótki odcinek nie dobiega końca i tak w kółko. Kontroluj czy ci oleju nie przybywa.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    159
    Postów
    10

    Domyślnie

    niestety nie mam takiego przycisku jak mono

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 23:05
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-01-2014, 17:14
  3. [159] Ile średnio wytrzymuje fabryczne sprzęgło w 2,4jtdm?
    Utworzone przez grzesk w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 14:53
  4. [Giulietta] średnio-średnia
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory