Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [GT] Pomoc przy renowacji tapicerki + malowanie zacisków [ZDJĘCIA]

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bajtek5
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Szczecin / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.0
    Postów
    127

    Domyślnie [GT] Pomoc przy renowacji tapicerki + malowanie zacisków [ZDJĘCIA]

    Cześć,

    1. Wielu z nas zapewne boryka się z problemem obtarciami na fotelach, jednak moje nie przeżyły zapewne żadnego czyszczenia od ponad kilku lat. Jestem początkującym w zakresie detalingu i kosmetyki, przymierzam się do zakupu dobrego wosku na autko plus preparatów do czyszczenia. Obecnie używam większości spod znaku Turtle Wax ( opony, mleczko do skóry, plastiki).

    Chciałbym zapytać Was jaki preparat zakupić do podobnego problemu oraz czy ewentualnie nie lepiej zajechać do tapicera na odświeżenie skór. Z ciekawości myślałem również nad obszyciem skór na kolor niebieski ( ori) lub czerwony (nitką).



    2. Zamierzam pomalować zaciski, jednak nie do końca jestem przekonany ws. farby, zakupiłem Hammerite ( czerwony połysk), nie jest to farba do wysokich temperatur, lecz dużo osób mi ją polecało. Dodatkowo także myślałem nad kolorem złotym lub żółtym, który fajnie kontrastowałby z GT ( niebieski metalik). Jestem skupiony wokół informatyki, więc powoli raczkuję w temacie motoryzacji i ewentualnych przeróbek.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0187.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	81.4 KB
ID:	167358   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0188.jpg
Wyświetleń:	425
Rozmiar:	54.1 KB
ID:	167359   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0189.jpg
Wyświetleń:	438
Rozmiar:	116.9 KB
ID:	167360  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Skóry lepiej oddać do fachowca. Dobry magik wyczyści skórę i tak zrobi zaprawki, że fotele będą jak z fabryki. Domowymi sposobami ciężko osiągnąć taki efekt, tym bardziej komuś bez doświadczenia. Co do zacisków, to u siebie już w czwartej Alfie mam pomalowane Hammeritem i świetnie zdają egzamin. Jeśli nie upalasz samochodu na torze, tylko normalnie go eksploatujesz to zaciski raczej nie osiągają kosmicznych temperatur. Trzeba je tylko porządnie wyczyścić i odtłuścić przed malowaniem i powinny wytrzymać lata.
    Były:
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 150 KM
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 103 KM
    Jest:
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM Rosso Proteo
    Alfa Romeo MITO 1.4 Multiair 105 KM Rosso

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bajtek5
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Szczecin / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 3.0
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał śmigacz Zobacz post
    Skóry lepiej oddać do fachowca. Dobry magik wyczyści skórę i tak zrobi zaprawki, że fotele będą jak z fabryki. Domowymi sposobami ciężko osiągnąć taki efekt, tym bardziej komuś bez doświadczenia. Co do zacisków, to u siebie już w czwartej Alfie mam pomalowane Hammeritem i świetnie zdają egzamin. Jeśli nie upalasz samochodu na torze, tylko normalnie go eksploatujesz to zaciski raczej nie osiągają kosmicznych temperatur. Trzeba je tylko porządnie wyczyścić i odtłuścić przed malowaniem i powinny wytrzymać lata.
    Dzięki śliczne śmigacz za odpowiedź, jak tylko uda mi się je pomalować to pochwalę się efektami.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar blood_dd
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    AR 147 TS 1.6 120KM 2004r.
    Postów
    152

    Domyślnie

    Stosował ktoś Furniture Clinic Leather Binder i Protection Cream?

    Moje fotele są w bardzo dobrym stanie,jedynie na fotelu kierowcy jest kilka malutkich wytarc takich jak u kolegi powyzej ale wielkości ziarenka piasku. Leather Binder zwrócił moja uwagę,gdyż producent pisze,że wnika on w głąb skóry wiążąc poszczególne jej wlokna. Wzmacnia stare, oslabione skóry. No a moja 11 lat już ma...

    Wysłane z mojej Xperii T3 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez blood_dd ; 17-08-2015 o 09:18

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    Podłącze się do tematu i zapytam czy do malowania zacisków koniecznie trzeba je ściągać czy samym pędzelkiem da rady?

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał eggon Zobacz post
    Podłącze się do tematu i zapytam czy do malowania zacisków koniecznie trzeba je ściągać czy samym pędzelkiem da rady?
    Jak ich nie zdejmiesz, to dobrze nie wyczyścisz. A jak będą zasyfiałe to wyjdzie popelina przy i po malowaniu. W środku warto było by je też odświeżyć, blaszki poczyścić i wszelkie prowadnice, drut zabezpieczający....., nasmarować co trzeba. Także jarzmo te zrzucaj.

    Malowałem pędzlem, dwie warstwy. Czerwony Hamerite, po dwóch latach trzyma się jak trzeba.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    149

    Domyślnie

    No to nic, w najbliższy weekend zaczynamy działać

Podobne wątki

  1. Malowanie zacisków
    Utworzone przez rooshyo w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-04-2016, 21:22
  2. Lakiery farby zestaw do renowacji skóry tapicerki
    Utworzone przez Aroniaa w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 22:43
  3. [155] malowanie zacisków
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory